Конспект заняття з розвитку мовлення - розглядання картини «Коза з козенятами»




Дата конвертації03.05.2017
Розмір9.25 Kb.
ТипДомашні тварини та вихованці

Надія Нещадим
Конспект заняття з розвитку мовлення - розглядання картини «Коза з козенятами»

Розгляд картини художника В. Д. Калганова «Коза з козенятами»

(друга молодша група, діти 3-4 років)

Мета: Створити умови для успішного складання дітьми розповіді по

картині.

завдання:

Навчальні

Створити умови для складання розповіді по картині.

Спонукати дітей відповідати на запитання поширеними пропозиціями.

Спонукати дітей по одному відповідати на питання педагога.

Розвиваючі

Розвивати здатність слухати відповіді товаришів.

Розвивати у дітей уміння вдивлятися в картину.

виховні

Виховувати дружні взаємини.

Виховувати дітей бути привітними з дорослими, вітатися, прощатися.

Матеріали до заняття:

Картина художника У. Д. Калганова «Коза з козенятами».

Картка з загадкою про козу.

Іграшки коза і баран.

Атрибути для фізкультхвилинки (маски кози і козенят)

Попередня робота:

Розучування фізкультхвилинки.

За допомогою дидактичної гри поупражнять дітей в правильному вживанні іменників, що позначають дитинчат тварин (кошенята, курчата, щенята, козенята).

Читання російської народної казки «Вовк і козенята» в переказі А. Толстого.

Розгляд ілюстрацій із зображенням кози і козенят.

Види діяльності використовувані в занятті:

комунікативна;

пізнавальна;

ігрова

Інтеграція освітніх областей:

соціалізація;

мовленнєвий розвиток;

пізнання

хід заняття

організаційний момент

Педагог нагадує дітям про ввічливому ставленні до гостей, пропонує привітатися, як вітається півник.

Діти вітаються:

-Доброго дня!

Педагог загадує загадку:

-Ідет, бреде, бородою мете,

травички просить: «Ме-ме-ме»

-Хто це?

Діти відповідають:

-Це коза.

педагог:

-Вірно, подивіться-но хто до нас в гості прийшов!

Педагог дістає з кошика іграшку - козу, демонструє дітям, дає погладити, вдає, що слухає її.

Діти дивляться на іграшку, гладять її.

педагог:

-Це коза Маня, вона дізналася, що ви будете розглядати картину, де намальовані її друзі і прийшла послухати вас.

-Давайте підійдемо до картини і розглянемо її уважно.

Педагог розгортає картину зображенням до дітей, нагадує про дружній стосунках. Дає час мовчки розглянути картину, потім задає питання:

-Хлопці, хто намальований на картині?

Діти відповідають:

- Коза

педагог:

-Вірно, на картині намальована коза. Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

-На картині намальована коза.

педагог:

-Хто ще намальований на картині?

Діти відповідають:

- Козлята.

педагог:

-Вірно, "На картині намальована коза і козенята". Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

-На картині намальована коза і козенята.

педагог:

Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

-На картині намальована коза і козенята.

педагог:

-Що коза робить?

Діти кажуть, що робить коза:

-Травку їсть.

педагог:

-Хто травичку їсть?

Діти відповідають:

- Коза

педагог:

-Так і потрібно сказати «Коза їсть травичку». Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

- Коза їсть травичку

педагог:

козенята що роблять?

Діти відповідають:

-Бодаются

педагог:

-Хто буцається?

Діти відповідають:

- Козлята.

педагог:

-Вірно, «Коза їсть травичку, а козенята бодаються». Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

- Коза їсть травичку, а козенята бодаються.

педагог:

Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

- Коза їсть травичку, а козенята бодаються.

Педагог пропонує дітям пограти:

-А давайте пограємо!

-Я буду мама коза велика, турботлива. Ви маленькі веселі, але слухняні козенята!

Педагог надягає маску кози, дітям пропонує вибрати маски козенят.

Проводиться физкультминутка:

-Попригайте, козенята!

-Пободайтесь козенята!

- Козенята, що не балуйте - травичку жуйте!

-Вам весело козенята?

Діти відповідають:

-Так весело!

педагог:

-Покажи, як вам весело.

Діти розводять руки в сторони.

педагог:

-Які ви козенята?

Діти відповідають:

-маленькі

-Весело

Педагог від імені кози хвалить дітей, садовить іграшку козу на стільчик, пропонуючи і дітям зробити те ж саме, збирає атрибути. Потім, педагог задає питання від імені кози:

-Що є у кози?

Діти перераховують:

-Рога

-Уші

-Глаза

-Ноги

-Хвост

Педагог від імені кози:

-Вірно, «У кози є роги, вуха, очі, є ноги, хвіст.»

педагог:

Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

-У кози є роги, вуха, очі, є ноги, хвіст.

педагог:

Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

-У кози є роги, вуха, очі, є ноги, хвіст.

Педагог від імені кози:

-А у козенят що є?

Діти перераховують що є у козенят.

Педагог від імені кози:

-У кого немає ріжків?

Діти відповідають:

козенят

Педагог від імені кози:

-Вірно, «У козенят є ноги, хвіст, а ріжок немає!» Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

козенят є ноги, хвіст, а ріжок немає!

педагог:

Повтори, ім'я дитини.

Дитина відповідає:

козенят є ноги, хвіст, а ріжок немає!

Педагог звертає увагу дітей до якихось звуків. З'являється баранчик. Педагог дає можливість дітям розглянути і погладити баранчика.

Педагог від імені баранчика:

-Яка коза?

Діти відповідають:

-Велика

-Заботлівая

Педагог від імені баранчика:

-Вірно, «Коза велика, турботлива» Повтори, ім'я дитини.

Дитина повторює:

- Коза велика, турботлива

педагог:

Повтори, ім'я дитини.

Дитина повторює:

- Коза велика, турботлива

Педагог від імені баранчика:

козенята які?

Діти відповідають:

-маленькі, веселі

Педагог від імені баранчика:

-Вірно, «Козенята маленькі, веселі».Повторі, ім'я дитини.

Дитина повторює:

- Козлята маленькі, веселі

Коза каже баранчикові:

-Барашек, послухай, який розповідь у нас вийшов, і ви хлопці теж послухайте!

Розповідь-узагальнення. зразок:

На картині намальована коза і козенята.

Коза травичку їсть, а козенята бодаються.

У кози є роги, вуха, очі, є ноги, хвіст. У козенят є ноги, хвіст, а ріжок немає

Коза велика, турботлива. А козенята маленькі, веселі.

Аналіз від імені кози

-Молодци, хлопці, мені сподобалися ваші відповіді. (називає дітей по іменах). Нам з баранчиком пора йти додому. До побачення хлопці!

Діти прощаються:

-До побачення!





Конспект заняття з розвитку мовлення - розглядання картини «Коза з козенятами»