Конспект заняття з розвитку фонематичного сприйняття «Звук [Ж]»




Дата конвертації27.07.2017
Розмір2.83 Kb.
ТипБукви і звуки Ж, Ш

Олена Єришева
Конспект заняття з розвитку фонематичного сприйняття «Звук [Ж]»

Тема:

Звук «Ж»

цілі:

Вчити дітей поняттю «слово».

Знайомити з способом інтонаційного виділення звуку «Ж» в словах. Ввести термін «Звук».

Вчити дітей підбирати і називати слова зі звуком «Ж».

устаткування:

Іграшки: ведмедик, жук, слоник, Буратіно.

Чудовий мішечок з 5-6 предметами, в назві яких є звук «Ж».

хід заняття

Логопед ставить на столі іграшки: ведмедика, жука, слоника, Буратіно. Пропонує дітям назвати іграшки, при цьому кожен раз звертає увагу на те, що вони назвали іграшки словом.

Логопед розучує з дітьми вірш І. С. Маршака «Жук».

Жук упав і встати не може,

Чекає він хто йому допоможе.

Логопед читає вірш і довго тягне звук «Ж» в кожному слові, де він зустрічається.

Прочитавши вірш таким чином два рази, логопед запитує, в яких словах діти почули дзижчання жука. (відповіді дітей).

Далі логопед говорить, що не у всіх словах звучить звук «Ж». Для цього вимовляє кожне слово вірша окремо і питає, чи є звук «Ж» в даному слові. Якщо звук є, то двоє-троє дітей повторюють слово з виділенням звуку «Ж». (На цьому етапі необхідна постійна допомога логопеда)

Після кожного вимовленого дитиною слова, логопед дає мовної зразок правильно інтонувати звуку «Ж». Після кожного слова в реченні логопед перераховує все слова, в яких є звук «Ж».

Логопед пропонує дітям пограти в гру «Жук». Діти витягають ліву руку долонею вгору - це листочки, куди прилетять жуки з лісу, а права рука - жук. Потягнути праву руку в сторону (рух руки буде імітувати політ жука). Ліс далеко, жуки полетіли з лісу, дзижчать спочатку тихо, потім все сильніше і сильніше. Втомилися жуки, сіли на листочки, відпочили і полетіли далі. Спочатку дзижчать голосно, а потім все тихіше й тихіше і зовсім полетіли. Гра проводиться два рази.

Логопед говорить, що жуки полетіли, але залишили свої пісеньки в словах-назвах тих предметів, які лежать в Чудесному мішечку. Для цієї гри підбираються 5-6 предметів, в назвах яких є звук «Ж» (на початку або в середині слова). Дитина дістає предмети називає його з інтонаційним виділенням звуку «Ж», а 3-4 дитини повторюють слово так само.

Логопед підводить підсумок заняття.





Конспект заняття з розвитку фонематичного сприйняття «Звук [Ж]»