Конспект заняття з пізнавально-мовному розвитку «котінька-коток». 1 молодша група




Дата конвертації13.04.2017
Розмір5.49 Kb.

Тігрук Марина Вікторівна
Конспект заняття з пізнавально-мовному розвитку «котінька-коток». 1 молодша група

Мета: Знайомити дітей з фольклорними творами, привчати правильно і чітко вимовляти звук «м», «мь», розуміти і вживати у мовленні прийменники «на», «під», «близько». Розвивати пізнавальну і мовну активність, увагу, пам'ять, розмовну мову, мислення; формувати елементарні уявлення про способи взаємодії з тваринами, виховувати у дітей гуманне ставлення до «братів наших менших».

Матеріал. Картинка із зображенням кота, іграшка-кіт, макет сонечка, люлька, клубок ниток, пряники, матеріал для малювання.

Хід заняття:

Вихователь. Хлопці. послухайте загадку:

М'які лапки, а в лапках

Цап-царапки,

Молоко п'є,

Няв-няв співає. Хто це? (Кіт).

- Правильно, кіт. Подивіться на картинку, який він гарний, важливий.

- Коли кіт хоче їсти, він нявкає.

- Як кіт нявкає?

- Подивіться, яка у нього пухнаста шерстка?

- Яка шерстка?

- Які у котика вушка? (Маленькі)

- Діти, а це що у котика? (Хвіст)

- Який хвіст? (Довгий)

- У кота м'які лапки, він ласкавий, пустотливий, але не завжди. Якщо його ображають, то він захищається. У котика є гострі кігтики і він може ними подряпати, якщо розсердиться, тому котика не можна хапати за хвіст, не можна на нього наступати. І якщо ви будете ображати котика, то він вас подряпає і ваша ранка буде довго хворіти. Так що з кошеням треба звертатися ласкаво, ніжно, не ображати його, годувати.

- А що котик любить? (Молоко)

(Раптом лунає «Мяу-мяу»)

- Чуєте, хтось нявкає.

- Хто це в гості до нас прийшов? Може ведмедик?

- Може зайка?

- Може собачка?

-Давайте пошукаємо, хто це нявкає.

(Діти з вихователем шукають того, хто нявкає, знаходять кота в ліжечку, він спить.)

-Котік спить, давайте йому колискову пісеньку заспіваємо.

Гей, люлі, люлі,

Налетіли гулі.

Налетіли, налетіли

На ворітця сіли.

А ворітця скрип, скрип,

А кошеня спить, спить.

-Поки кошеня спить, ми пограємо в гру «Ведуть миші хоровод».

(Проводиться гра «Ведуть миші хоровод»)

Водять миші хоровод,

На ганку дрімає кіт.

Тихіше, тихіше не шуміть

Кота Ваську не будіть.

Ось прокинеться Васька кіт,

Розіб'є ваш хоровод.

Кот: прокидається і сердито кричить: «Мяу-мяу! Хто розбудив? Всіх подряпати!

Вихователь: Не гнівайся, котик, краще пограй з нами.

Кот: Я люблю грітися на сонечку, а у вас його немає, воно спить.

Вихователь. Діти, давайте покличемо сонечко.

Сонечко-ведришко,

Вугільної в віконце.

Чекають тебе дітки,

Чекають малолітки.

Сонечко-ведришко,

Вугільної в віконце.

Твої дітки плачуть

За камінцях скачуть.

Сонечко, здайся,

Червоне, з'явися!

(З'являється сонечко на паличці)

Дивиться сонечко в віконце,

Дивиться в нашу кімнату.

Ми заплескали в долоні,

Дуже раді сонечку.

Вихователь. Ось і сонечко до нас в гості прийшов, всім посміхнулося: і дітям, і котику, і гостям.

Кіт. Хлопці, спасибі, що ви сонечко покликали, мені так стало тепло, затишно і весело, що я навіть хочу пограти з вами в хованки.

(Проводиться гра «Хованки»)

Кот ховається, діти знаходять його і розповідають, де сховався кіт, використовуючи прийменники «на», «під», «близько».

Кіт. Ой, хлопці, які ви молодці, так весело грали, швидко мене знайшли. І я дозволяю себе погладити. А тепер я хочу дізнатися, що ви знаєте про мене?

Вихователь. Так, кіт, ми знаємо про тебе багато, сідай на стільчик і сам переконайся.

(Гра «Так чи ні»)

-У кота є:

вушка Квіточки

лапки Шерстка

кігті Носик

очки Хвостик

ріжки Ротік

колечка Зубки

вуса Пір'ячко

Кіт. Молодці, хлопці, так багато знаєте про мене. У мене пухнаста шерстка і м'які лапки, довгий хвіст і маленькі вушка. Живу я в будинку у людей, люблю молочко і обожнюю ловити мишей. А знаєте, що я люблю більше всього на світі? Грати з клубочками з ниток, але у мене їх немає.

Вихователь. Ну, котик, це не біда, наші діти допоможуть тобі і намалюють клубочки, скільки ти захочеш. Хлопці, допоможемо нашому котику.

(Малювання клубочків фломастерами)

Вихователь. Котик, подивися, скільки клубочків намалювали діти.

Кіт. Спасибі, дітки, мені тепер буде чим грати.

Вихователь. Діти, а ви знаєте, де сьогодні був котик? Виявляється на млині, давайте запитаємо, що він там робив.

-Котік-коток, де ти був?

- На млині.

- Котик-коток, що ти там робив?

- Борошно молов.

- Котик-коток, що з борошна пек?

- пряники.

- Котик-коток, з ким прянички їв?

- Один.

- Не їж один, не їж один!

Вихователь. Котик і нам приніс пряники. (Роздає дітям пряники)

Діти, скажіть котику спасибі.





Конспект заняття з пізнавально-мовному розвитку «котінька-коток». 1 молодша група