• Хід заняття

  • Конспект заняття з образотворчої діяльності в підготовчій групі «Космічна подорож» (аплікація)




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір6,77 Kb.
    ТипАплікація. Конспекти занять, НОД

    Катерина Харченко
    Конспект заняття з образотворчої діяльності в підготовчій групі «Космічна подорож» (аплікація)

    Мета: створення позитивного емоційного настрою дітей, бажання вступати у взаємодію один з одним і дорослим.

    завдання:

    освітні:

    Ознайомлення і поповнення лексики дітей словами: планета, сузір'я, космічні станції, сонячна система, ілюмінатор, комета, космос.

    Продовжувати вчити дітей створювати колективні композиції на основі об'єднує образу (космічне царство);

    Закріплення вміння дітей передавати в аплікації нескладні образи предметів і явищ дійсності;

    Закріплення вміння складати ціле з частин;

    Удосконалювати техніку вирізування симетричних предметів з паперу складеної навпіл і по контуру, розширити можливість застосування обривності аплікації для передачі виразності образу.

    Розвиваючі:

    Розвивати логічне мислення;

    Розвивати творчі та конструктивні здібності;

    Розвивати дрібну моторику, координацію рухів.

    Розвиток комунікативних якостей;

    виховні:

    Виховувати інтерес до співтворчості;

    Формувати дружні відносини і бажання допомогти один одному.

    Цільові орієнтири:

    1. Активне взаємодіє з однолітками і дорослими;

    2. Здатність домовлятися, враховувати інтереси і почуття інших;

    3. Розвиток уяви, яке реалізується в різних видах діяльності;

    4. Володіння усним мовленням, може висловлювати свої думки і бажання;

    5. Розвиток великої і дрібної моторики;

    6. Дотримання правил безпечної поведінки та особистої гігієни.

    Устаткування: маленькі подушки, костюм інопланетянина, «космічне» панно, матеріали для аплікації на кожну дитину, аудіозапис.

    Попередня робота: проведення бесіди на тему «Космос»; розглядання енциклопедій, книг про космос, ігрові ситуації «Невагомість», «Інопланетяни».

    Інтеграція видів діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, ВХЛ і Ф (сприйняття художньої літератури і фольклор, конструювання, рухова, музична.

    Хід заняття:

    Сюрпризний момент: поява инопланетянки.

    Інопланетянка: Доброго дня, хлопці! Мене звуть Комета, а вас?

    Діти: (Привіт)

    Інопланетянка: Я - інопланетянка! Пропоную Вам відправитися зі мною в космічну подорож на моїй літаючій тарілці в далекі простори космосу.

    Що ви знаєте про космос?

    Діти: (відповіді дітей)

    Інопланетянка: Зараз я пропоную вам, відправиться до мене додому, а моїм будинком є - космос. Ну, що, ви готові?

    Діти: (Так)

    Інопланетянка: Тоді, одягаємо шоломи і вирушаємо в нашу подорож (презентація).

    Інопланетянка: Хлопці подивіться в ілюмінатор, ми зараз пролітаємо повз зірочок. Одні зірки дуже яскраві, інші самотні. Зовсім маленькі зібралися, біля зірки побільше.

    А інші зірки утворюють різні фігури і форми, деякі з яких мають цікаві назви. Це сузір'я «Лев і Малий Лев», «Пес і Малий Пес», «Велика і Мала Ведмедиця».

    Дивіться, а зараз ми з вами пролітаємо планети. Чим можна скористатися, щоб краще їх розглянути?

    Діти: (підзорна труба)

    Інопланетянка: Пропоную вам приземлиться на Космічну майданчик і зробити кожен собі по підзорної труби.

    На столі перед вами лежить все, що знадобиться для створення підзорної труби: олівець-клей, листи чорного паперу, картинка з зображенням підзорної труби. Беремо листок паперу і скручуємо його трубочкою. Край листа змащуємо клеєм і щільно притискаючи приклеюємо до основи труби. Приступаємо до роботи.

    Інопланетянка: Молодці! Ви дуже добре впоралися із завданням, а тепер я пропоную вам взяти свої підзорні труби, щоб краще розгледіти планети навколо нас.

    Ми знаходимося в сонячній системі, планети обертаються навколо сонця по своїх орбітах. (Розгляд, відео сюжету)

    Інопланетянка: А ось і комета махає нам своїм «хвостом».

    Хлопці, увагу, приготуйтеся, прілуняемся. Знімаємо шоломи.

    Хлопці, а що ж сталося в моєму царстві. Чому все чорне?

    Голос Андромеди: «Ха-ха-ха, це я туманність Андромеди. Напустила туман на космічне царство. Ви не зможете його розігнати ».

    Інопланетянка: Хлопці, а ви допоможете мені розігнати туман Андромеди?

    Діти: (Так)

    Інопланетянка: На нас чекає багато роботи, так як всесвіт велика, але ми з нею впораємося. Працюватимемо рятувальними групами. Подивіться у кого емблема планета, той буде розганяти туман над планетами. У кого на емблемі комета над кометами. У кого ракети над ракетами. У кого зірки над зірками (беруть завдання, сідають за столи).

    Інопланетянка: Але спочатку приготуємо наші руки до роботи. Візьмемо енергетичні сонечка:

    Физкультминутка «Сонечко»

    На долоньку сонечко покладемо

    І інший його накриємо,

    Будемо весело обертати,

    Наше сонце зігрівати.

    розкидало сонечко

    Жовті колечка.

    Ми їх будемо збирати

    І на пальчик надягати.

    Щоб сильним, міцним стати.

    Інопланетянка: А тепер приступаємо до виконання завдання (звучить музика під час роботи).

    Інопланетянка: Подивіться, які гарні вийшли планети, зірки. Молодці хлопці, ви все разом допомогли мені, розігнали туман, спасибі вам! А тепер, хлопці, пограємо:

    Я тобі друг - і ти мені друг,

    Я встану в коло - і ти встанеш в коло,

    Я тебе бачу - і ти мене бачиш,

    Я тебе чую - і ти мене чуєш,

    Я тобі помахаю - і ти мені помахаєш,

    Прощай, я скажу - і ти мені скажеш.

    Інопланетянка: Друзі мої, прийшла пора повертатися. Одягаємо шоломи, і вирушаємо додому на Землю. Увага! Приземляємося. Знімаємо шоломи.

    Хлопці, а вам сподобалося наше космічну подорож?

    Діти: (Так)

    Інопланетянка: А що вам найбільше сподобалося?

    Діти: (відповіді)

    Інопланетянка: Наше заняття - подорож підійшла до кінця. До побачення.





    Конспект заняття з образотворчої діяльності в підготовчій групі «Космічна подорож» (аплікація)