• Прикріплені файли

  • Конспект заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Гілочка бузку»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір8,82 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Асель Кудьярова
    Конспект заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Гілочка бузку»

    Конспект занятия по ИЗО в старшей группе «Веточка сирени»

    Конспект заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Гілочка бузку»

    Мета: Створювати образ квітучої гілки бузку

    завдання:

    • Розвиваюча - Розвивати уяву дітей, увагу, спостережливість.

    • Виховна - Виховувати любов до природи, створювати радісний настрій у дітей.

    • Освітня -знайомство дітей з натюрмортом використовуючи нетрадиційними техніками малювання.

    матеріали:

    Презентація, що супроводжує читання казки про бузку, аркуш паперу, простий олівець, палітра, зім'ятий папір, гуаш, пензлі, склянка з водою, серветка, музика «Вальс квітів» П. Чайковського,

    хід заняття

    Вихователь: - Раз, два, три, чотири, п'ять - ставайте в коло грати! Настав новий день, давайте зустрінемо його з посмішкою. Я сміявся вам, а ви посміхнетеся один одному. Ми спокійні, добрі, ми привітні, ласкаві. Зробіть глибокий вдих через ніс і вдихніть в себе доброту, красу, здоров'я, а видихніть через рот всі образи, злість, засмучення (музика)

    Відгадайте загадку:

    Гілки білі і лтлови,

    Аромат весь день!

    Назвіть одним словом:

    Так цвіте (бузок)

    Скільки дивного і цікавого можна спостерігати навесні, коли природа прокидається від зимового сну. На гілочках дерев і чагарників набухають бруньки, потім з'являються перші ніжні, зелені листочки, а потім запашні суцвіття, від яких неможливо відвести погляд, до того вони прекрасні. Ось з одним з весняних чудес ми сьогодні познайомимося.

    Показ картини П. П. Кончаловського «Бузок в кошику»

    Подивіться! Чи не правда, на всіх нас відразу повіяло весною. Вірніше, ми відчули її подих. Не випадково в народі кажуть: «Зацвіла бузок

    . скоро літо! »Художник зумів показати, що бузок свіжа, як ніби її тільки принесли, зрізавши в саду, і поставили в кошик.

    Бесіда за змістом картини

    Який настрій викликає у вас ця картина? (Відповіді дітей)

    А хочете послухати казку про те, як з'явилися квіти.

    Казка про бузку (супроводжує показ презентацією)

    Дивним - давно вирішила Весна зробити землю красивою. Змішала вона все кольору веселки з сонячним світлом і стала ними землю фарбувати. Летіла вона з півдня на північ. Вмочив вона кисть в червону фарбу і бризнула вниз. Там, куди потрапили червоні бризки, розцвіли червоні квіти: троянди, маки, тюльпани.

    Бризнула вона білою фарбою - і зацвіли сади вишневі і яблуневі, абрикосові та персикові; розцвіли білі ромашки, лілії, нарциси.

    Бризнула вона синьою і блакитною фарбами - і розцвіли блакитні незабудки, сині дзвіночки і волошки.

    Занурила Весна кисть в жовту фарбу і бризнула на землю: і всюди розсипалися жовті кульбаби, купальниці, зозулині сльози.

    Все далі літала Весна на північ, і все менше залишалося у неї фарб. Змішала Весна ці фарби, і вийшов у неї бузковий колір. Бризнула вона їм на землю - і розцвів бузок колом ».

    Вихователь .: Приємно милуватися такою красою, але пройде небагато часу і бузок відцвіте. Шкода розлучатися з такою красою. Що можна зробити, щоб якомога довше її милуватися?

    Діти. Намалювати.

    Вихователь. Правильно.

    Постановка мети.

    Сьогодні ми з вами будемо малювати бузок.

    Розгляд.

    Давайте згадаємо, як виглядають квіти, грона бузку? Який вони форми і кольору?

    Відповіді дітей.

    Вихователь показує дітям ілюстрацію з гілочкою бузку.

    Подивіться уважно, на що схожа гроно бузку?

    Відповіді дітей.

    Правильно, гроно бузку схожа на трикутник

    Як розташована гроно?

    Відповіді дітей.

    Правильно на гілці. Що ще є на гілці?

    Правильно.

    На гілці розташовані листя і квіти.

    Яку форму мають листя?

    Відповіді дітей.

    Вихователь. Листя мають овальну форму з загостреним кінцем. Квіти зібрані в пишне суцвіття, що складаються з безлічі квітів.

    Якого кольору квіти бузку?

    Відповіді дітей. Бузкового.

    Правильно. Але бузок буває ще й рожевої, білої, бардовий.

    Показ способів зображення.

    Скажіть, а чим можна малювати гілочку бузку (відповіді дітей)

    А що у вас лежить на столі (папір)

    Хлопці сьогодні ми з вами познайомимося з дуже цікавою технікою малювання м'ятою папером, малюнок виходить фактурним з цікавими мазками.

    • Простим олівцем, без натиску малюємо гроно бузку (невеликий трикутник.)

    • Беремо грудочку Потрібно просто вмочити пом'ятий папір в синю фарбу і залишити відбитки на аркуші.

    • Беремо другий грудочку. Опускаємо пом'ятий папір в бузкову фарбу і ставимо відбиток поверх першого.

    • Беремо третій грудочку. Вмочуємо його в білій фарбі і залишаємо відбитки аркуші.

    Нагадати про те, що треба бути акуратним.

    Гілочку і листочки малюємо широкої пензликом, прожилки тоненькою пензлем.

    І ось така краса повинна у вас вийде.

    Робота біля дошки.

    1. Що буде центральною частиною вашого малюнка? (Гілочка бузку) Якої форми кисть бузку? (Трикутної.) Простим олівцем, без натиску малюємо трикутник

    2. Який колір ми наносимо спочатку? (синій)

    3. Який колір наносимо другим? (Бузковий)

    4Какой колір наносимо третім? (білий)

    5. Яку форму мають листя? (Серцем)

    Якого кольору листя? (зеленого.) Пензлем прорисовуємо листя. Коли листочки висохнуть, промальовувати прожилки.

    Трохи відпочинемо.

    Посміхаються все люди-весна, весна, весна!

    (діти піднімають руки над головою і ритмічно плескають)

    Вона всюди, вона всюди-красна, красна, красна.

    (роблять ритмічні повороти тулуба)

    За лузі лісі і галявинці-йде, йде, йде.

    (ритмічно крокують на місці)

    На сонечку скоріше погрітися-кличе, кличе, кличе.

    (змахують обома руками до себе)

    І в потічку лісовому завзято-дзвенить, дзвенить, дзвенить.

    (ритмічно клацають пальцями рук)

    По камінцях в річці широкої дзюрчить, дзюрчить, дзюрчить.

    (потирають долоні)

    Розносить запахи всюди квітів, квітів, квітів.

    (роблять з пальців бутон)

    І все живе відразу чує весняний цей поклик!

    (ритмічно стискають і розтискають пальці)

    Практична частина.

    Тепер приступайте до роботи.

    Індивідуальна робота з дітьми.

    Якщо роботи готові,

    тепер відкладіть папір, протріть вологою серветкою руки, якщо вони забруднилися. Вивішуємо роботи на дошці.

    Підведення підсумків заняття.

    Вихователь: Наші роботи готові. Подивіться, які вони гарні!

    Скажіть, що у нас вийшло?

    Що вдалося?

    Що було важко зробити?

    А яка робота вам подобається найбільше крім своєї?

    - Який у вас настрій?

    Діти: гарне

    - А гарний настрій завжди буває у тих, хто відмінно попрацював

    Рефлексія. На дошці лист. Намальована коричнева гілочка дерева. Якщо заняття сподобалося-приклеїти рожеву квіточку, а якщо немає, то фіолетовий.

    Воспітаетль: А намальовані гілочки бузку будуть радувати нас протягом довгого часу, навіть тоді, коли в природі вона вже відцвіте.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-siren_99nb4.ppt | 6059 Кб | Завантажено: 14




    Конспект заняття з образотворчого мистецтва в старшій групі «Гілочка бузку»