• Хід заняття

  • Конспект заняття з образотворчого мистецтва у середній групі «Прикрашаємо фартух» (декоративне малювання)




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір7,58 Kb.
    ТипЗаняття з малювання. Конспекти, НОД

    Давлетшина Фируза
    Конспект заняття з образотворчого мистецтва у середній групі «Прикрашаємо фартух» (декоративне малювання)

    Програмне зміст:

    Освітнє: продовжувати знайомити дітей з елементами татарського народного орнаменту. активізувати мова дітей в назві візерунків.

    Розвиваючі: вчити дітей малювати простий візерунок з елементів татарського народного орнаменту; закріпити прийом обмакувания, ритм: зліва - праворуч - між ними; розвивати колірне сприйняття.

    Виховна: виховувати самостійна творчість; прагнення домагатися гарного результату; виховувати прагнення робити щось для інших.

    Устаткування: силует фартуха, гуаш червоного, жовтого і зеленого кольору, банки для води, серветки, пензлики. Лялька, картинки з готовими оздобленими фартухами, мольберт для показу прийомів малювання.

    Структура заняття:

    Вступна частина: (тривалість 2-3 хвилини). Методи і прийоми: бесіда, пояснення, питання, показ. Використовуваний метод: Сюрпризний момент.

    Основна частина: (15 хвилин). Мета: реалізація завдань програмного змісту.

    Вчити дітей, на силуеті фартуха, наносити пензлем елементи татарського орнаменту. Закріплювати вміння малювати фарбами. Розвивати колірне сприйняття.

    Хід заняття:

    Привіт хлопці. Подивіться, хто прийшов до нас в гості?

    -Діти: лялька Айсилу!

    -Так, сьогодні до нас в гості прийшла лялька Айсилу. Подивіться, яка вона красива, а яке на ній плаття! Але чомусь вона сумна?

    -Айсилу, що з тобою сталося, чому ти така сумна? Хіба ти не рада прийти в гості до хлоп'ята?

    - Ну що ви, я дуже рада що знову у вас в гостях. Справа в тому, що завтра до мене повинні прийти гості, і я хотіла спекти торт, але боюся забруднити своє нове плаття.

    -Айсилу, не треба так засмучуватися, ми з хлопцями що-небудь придумаємо.

    -Хлопці, скажіть мені будь ласка. що потрібно зробити щоб не забруднити плаття?

    - Дитина: треба працювати акуратно!

    - 2ий дитина: треба вдягнути фартух!

    - Правильно Кирочка, треба надіти фартух! Але акуратність теж не завадить.

    -Хлопці, а як буде фартух татарською язке?

    -Діти: Ал'япкич

    -Молодци!

    -Подивися Айсилу, скільки у нас фартухів! Ми їх подаруємо тобі.

    -Спасибі, мені дуже приємно, але вони зовсім не прикрашені.

    -Ми з хлоп'ята із задоволенням прикрасимо їх для тебе. Чи згодні хлопці?

    -Діти: Так!

    -Хлопці, у мене є кілька прикрашених фартухів. Давайте всі разом подивимося на них.

    - Скажіть мені, чому вони прикрашені?

    -Дитина: вони прикрашені візерунками.

    -2ой дитина: Квіточками.

    -Правильно, вони прикрашені візерунками у вигляді квіточок, це елементи татарського народного орнаменту. Подивіться хлопці, у різних фартухів різні візерунки, і як ви знаєте, у кожного своя назва. Ми з вами грали в різні ігри, дивилися картинки з татарськими орнаментами. і ви все вже знаєте їх назви. Давайте згадаємо. як вони звуться.

    (Вихователь вказує на квітку, і зрозуміло з його назви. Діти повторюють за вихователем).

    -тюльпан - Леле

    -колоколчік - кингирау

    -лист - яфрак

    -Ребяткі. а як листочки розташовані на цьому фартуху?

    -Дитина: З двох сторін.

    -2ой дитина: Один - зліва, інший - справа.

    -Які ви молодці! Правильно, один листочок - зліва, інший - справа, а між ними

    квіточку!

    -Тімур, а якого кольору листочки?

    -Дитина: Зеленого.

    -Правильно. Хлопці, а як буде зелений колір на татарською мовою?

    -Діти: Яшель.

    -Молодци! А тепер скажіть мені, як буде червоний колір?

    -Діти: Кизил.

    -А, жовтий?

    -Діти: Сари.

    -Правильно! Хлопці, перш ніж почнемо малювати, давайте трохи передохнем. Встали всі.

    Фізкульт. хвилинка: "Разом по лісу йдемо"

    Разом по лісу йдемо, Ходьба на місці

    Чи не поспішаємо, не пасемо задніх.

    Ось виходимо ми на луг Потягування рук в сторони

    Тисяча квітів навколо!

    Ось ромашка, волошка, Нахилитися і торкнутися лівої

    Медуниця, кашка-конюшина. ступні правої рукою, і навпаки.

    розстеляється килим

    І направо, і наліво. Повороти вправо-вліво

    Щоб зірвати в лісі квіточки,

    Нахиліться до шкарпеток. Нахили вперед: спочатку до правої

    Раз-квітка, два-квітка, нозі, потім до лівої.

    А потім сплетемо вінок. руки підняти над головою, а потім

    опустити до рівня голови-"надіти

    вінок на голову".

    Знову ми йдемо по лісі Ходьба на місці.

    А навколо-так цікаво! Потягування рук в сторони

    Відпочити пора дружок.

    Ми сядемо на пеньок. Сідають на місця.

    -А тепер, нам пора приступати до прикраси наших фартухів. Скажіть мені. що нам для цього потрібно?

    -Діти: Фарби, пензлики, папір, баночки з водою, серветки.

    -Правильно. І так, тримайте спинки прямо, не відволікайтеся, і дивіться уважно. Зараз я вам покажу як легше малювати візерунки, а ви повторюйте за мною. Пензлика тримаємо трьома пальчиками і обережно опускаємо в воду. Зайву воду знімаємо про край баночки, і акуратно опускаємо пензлик у фарбу. Набираємо фарбу на пензлик. і починаємо малювати.

    (вихователь показує прийоми малювання. Розповідає, як і в якій послідовності виконувати малюнок)

    -Ви малюйте. а ми з лялькою Айсилу будемо за вами спостерігати. А щоб вам було веселіше малювати. я включу вам музику.

    Самостійна діяльність дітей.

    (під час роботи дітей, тихо звучить татарська народна мелодія. В ході малювання, вихователь проводить індивідуальну роботу)

    -Ну що хлопці, все закінчили малювати?

    -Діти: Так.

    -Дуже добре, а тепер давайте подивимося на наші фартухи. (Під час оцінки робіт. Вихователь звертає увагу на акуратність виконаної роботи)

    -Айсилу, тобі подобаються наші фартушки?

    -Дуже подобаються, вони такі красиві, яскраві! Дякую вам хлопці, тепер вже я точно не забрудню свою сукню.

    -Ми з хлопцями дуже раді що тобі сподобалося.

    -Ще раз вам дякую, але мені пора бігти, готується до приходу гостей.

    -І правда. хлопці. Давайте попрощаємося з нашою гостею

    -Діти: До побачення!

    -До побачення!

    -Ребяткі, чому ми сьогодні навчилися?

    -діти: Малювати візерунки.

    -Так, ми з вами навчилися малювати візерунки татарського національного орнаменту. Ми прикрасили ними фартух для ляльки Айсилу. А вам сподобалося робити подарунок?

    -Діти: Так!

    -Ось бачите хлопці, як приємно робити щось хороше, для інших. Ви молодці! Всі впоралися із завданням. Наше заняття закінчено. Ну а тепер нам треба прибрати своє робоче місце.





    Конспект заняття з образотворчого мистецтва у середній групі «Прикрашаємо фартух» (декоративне малювання)