• Хід ЗАНЯТТЯ
  • Прикріплені файли

  • Конспект заняття з образотворчого мистецтва «Художник і його картина" у підготовчій групі




    Дата конвертації06.05.2017
    Розмір7.64 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Наталія Галізеева
    Конспект заняття з образотворчого мистецтва «Художник і його картина" у підготовчій групі

    Конспект заняття з образотворчого мистецтва «Художник і його картина" у підготовчій групі

    Програмне зміст:

    Мета: Формувати емоційно-ціннісне ставлення до себе і до оточуючих.

    Завдання: вчити використовувати для зображення нові технічні прийоми (граттаж, продовжувати вчити дітей відображати враження, отримані при спостереженні зимової природи, розвивати емоційну виразність створюваного малюнка, розвивати креативність, сприяти вихованню інтересу до занять з малювання, сприяти вихованню потреби перебувати в емоційно-позитивному стані .

    матеріал:

    Половина великого аркуша паперу приготованого для граттажа (покритого воском і прогрунтувати гуашшю, загострені палички.

    Попередня робота:

    Спостереження зимової природи. Читання віршів А. Бродського, В. Фетисова, Ф. Тютчева про зиму. Розгляд ілюстрацій про зиму.

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    Скажіть, хлопці, яке зараз час року. (зима). Правильно. І ми сьогодні з вами будемо говорити про зиму. Згадаймо, що буває тільки взимку.

    Послухайте загадку: «Біла скатертина все поле вкрила». Що це?

    - Який сніг взимку? (Білий, пухнастий, сріблястий, волохатий, махровий, молочний, чистий, повітряний, важкий, іскристий.)

    На дерева, на кущі

    З неба падають квіти

    Білі, пухнасті,

    Тільки не запашні (Сніжинки.)

    Сніжок, виблискуючи, паморочиться,

    І все кругом біло.

    Озера, річки, калюжки

    Раптом стали як скло. (Лід.)

    - Що таке замет? Які бувають замети? Де бувають найбільші замети? (в лісі)

    - Яким буває ліс взимку? (Сплячий, дрімучий, густий, глухий, частий, нерухомий, казковий, чарівний, таємничий, суворий, величний.)

    - Якими словами можна сказати про зиму? Яка вона? (Чарівна, казкова, сніжна, морозна, хуртовинну, що виблискує, зима-чарівниця.)

    - А зараз давайте подивимося на картини знаменитих російських художників і послухаємо музику зими, після чого я задам вам питання.

    Вихованці під музику Б. Дваріонаса «Прелюдія» розглядають картину.

    Коли музика перестає звучати вихователь запитує, яку пору року зобразили художники на картинах (зиму). Физминутку Потім, вихователь називає уривки з віршів про зиму, які читають вихованці, називаючи авторів.

    Ф. Тютчев (Саша Ч.)

    Чародейкою Зимою

    Зачарований ліс стоїть -

    І під сніговою бахромою,

    Неподвижною, немою,

    Чудний життям він блищить.

    Запрошу дітей на «виставку» нашого земляка Устюжаніна Миколи Павловича.

    - Хлопці, давайте розглянемо, які фарби використовували художники, коли малювали свої картини. Як ви думаєте, який основний колір використовували художники для зображення зимового пейзажу?

    - Правильно, білий колір. А для виразності, для краси використовували інші фарби.

    Давайте послухаємо дівчаток вони прочитають нам вірш «Зимові фарби».

    (Маша Т.)

    Заготовила зима фарби все

    Для всіх сама:

    Полю - кращі білила,

    Зорям - червоні чорнила,

    Всім деревам - чисті

    Блискітки сріблясті,

    (Поля Ч.)

    А на вулиці хлопців прикрасила поспіль.

    Як художник прикрашає різними:

    Хто грає - фарбує червоним,

    Хто боїться ворушитися - фарба синя годиться.

    Нізащо не випросити

    Інакше пофарбувати!

    Як ви, хлопці, помітили - красу зими зображують і розповідають про неї художники і поети. Але є на світі один художник, якому не потрібні ні пензля, ні фарби, ні олівцями, а любить він малювати не на папері, а на вікнах. Як ви думаєте, хто це? (Відповіді дітей). Правильно, це мороз. Послухайте вірш, яке нам розповість Уляна С.

    Невидимкою обережно Він є до мене,

    І малює, як художник, Він візерунки на вікні.

    Це - клен, а це - верба, Ось і пальма переді мною.

    Як малює він красиво Білій фарбою однієї!

    Я дивлюся - не відірватися: Гілок лінії ніжні!

    А художник - радий старатися. Навіть кисті не потрібні.

    Ми з вами якось розглядали такі картини на склі. Що ви там бачили? (Відповіді дітей). Правильно, ми бачили і казкові візерунки, і дерева в снігу, і гілки, і траву, і замерзлі сніжинки. І сьогодні я хочу вас перетворити в маленьких помічників морозу. Я вам приготувала ось такі маленькі замерзлі віконечка. Хочете навчитися малювати на замерзлих вікнах красиві візерунки і картини, як справжній Мороз? Ви помітили, що на робочих столах немає ні фарб, ні кистей, ні олівців, а ніж ми будемо малювати? (Припущення вихованців). Ми будемо малювати, а навіть не малювати, а видряпувати свої малюнки ось такими паличками. Цей прийом в малюванні називається граттаж. Ось дивіться, як це виходить у мене. Дивіться, яке диво - з-під синьої фарби з'являються білі візерунки. (Показ прийому граттажа). Давайте всі разом повторимо, як називається прийом, за допомогою якого ми будемо малювати. Вам сподобалось?

    Давайте перш ніж приступити до роботи ми з вами проведемо пальчиковую гімнастику.

    Пальчикова гімнастика «Сніжинки»

    Стою і сніжинки в долоньку ловлю. Ритмічні удари пальцями лівої руки, починаючи з вказівного, по долоні правої руки

    Я зиму, і сніг, і сніжинки люблю, Ритмічні удари пальцями правої руки, починаючи з вказівного, по долоні лівої руки.

    Але де ж сніжинки? На питання стиснути кулаки,

    В долоньці вода, на відповідь - розтиснути

    Куди ж зникли сніжинки? Куди? На перше питання стиснути кулаки, на другий - розтиснути.

    Розтанули тендітні крижинки-промені. Дрібні потряхивания розслабленими долонями.

    Як видно, долоньки мої гарячі.

    А тепер сідайте за столи і спробуйте розмалювати своє віконце, постарайтеся, щоб вас можна назвати справжніми помічниками морозу. Але не забувайте про ТБ при роботі з паличками.

    (Робота дітей, допомога вихователя в разі потреби).

    - Молодці, вас і правда можна назвати справжніми маленькими помічниками морозу. Як красиво ви розмалювали свої віконця! Микита, що ти намалював на своєму вікні? А ти, Віка? А ось у Саші які гарні вийшли сніжинки.

    Мені дуже сподобалися ваші роботи. Я думаю у всіх, хто побачить ваші малюнки, підніметься настрій. Значить, ви принесли радість людям.

    Наше заняття закінчується і мені хотілося б почути, хлопці, що нового і цікавого ви дізналися сьогодні, з якими художниками познайомилися, техніку малювання.

    Молодці, хлопці, ви сьогодні постаралися і все у вас вийшло. Дякую вам всім за увагу і активну роботу.

    А ще сьогодні вранці ми з вами занесли з вулиці сніг, давайте ж подивимося, що з ним сталося за цей час.

    Прикріплені файли:

    raboty-ustyuzhanina-n-p_eea05.pptx | 950,03 КБ | Завантажено: 29




    Конспект заняття з образотворчого мистецтва «Художник і його картина" у підготовчій групі