• Хід заняття

  • Конспект заняття з нетрадиційного малювання до Дня народження А. С. Пушкіна «Царівна-лебідь»




    Дата конвертації15.04.2017
    Розмір3,89 Kb.
    ТипЗаняття з малювання. Конспекти, НОД

    Надія Полілова
    Конспект заняття з нетрадиційного малювання до Дня народження А. С. Пушкіна «Царівна-лебідь»

    Мета: закріплювати знання дітей про творчість поета А. С. Пушкіна; про зміст його казок.

    Завдання: закріплювати вміння малювати долонькою;

    закріплювати вміння змішувати синю і білу фарби;

    розвивати художньо - творчі здібності;

    розвивати фантазію і почуття композиції.

    Хід заняття:

    Вихователь: діти сьогодні день народження у знаменитого письменника А. С. Пушкіна.

    Він знаменитий був поет,

    Про нього ми пам'ятаємо багато років.

    Він написав багато віршів, оповідань, повістей, поем, романів, казок.

    А ви любите казки?

    Діти: Так.

    Вихователь: А які казки Пушкіна ви знаєте?

    Діти: (відповіді дітей).

    Вихователь: послухайте вірш про казки.

    Коли я не вмів ще читати,

    Мені довелося від бабусі дізнатися,

    Як стару рибка покарала,

    Мені бабуся одного разу розповіла.

    Про царівну-лебідь і Гвидона

    І про жадібного царя Дадона.

    Я з казок Пушкіна дізнався,

    Багато їх уже я прочитав.

    Які казки згадуються в цьому вірші?

    Діти: (відповіді дітей).

    Вихователь: Ось як починається казка про царя Салтана

    "Три дівиці під вікном

    Пряли пізно ввечері,

    Каже одна дівчина:

    Якби я була цариця ... »

    Я вам прочитаю уривок з казки, а ви мені скажіть, кого так красиво описує автор.

    «Місяць під косою блищить,

    А в лобі зірка горить.

    А сама то величава,

    Виступає немов пава,

    А як мова-то говорить,

    Ніби річечка дзюрчить »

    Діти: Царівну-лебідь.

    Вихователь: А давайте намалюємо царівну-лебедя. Спочатку ми розглянемо ілюстрацію з його зображенням. А ще я знаю загадку:

    Цей птах гордовита,

    дивовижно гарна,

    І розумна, хоробра, сильна,

    І схожа з цифрою два.

    Діти: Лебідь.

    Вихователь: Якого кольору пір'ячко у лебедя? Нащо схожа шия?

    Діти: (відповіді дітей).

    Вихователь: Раз у нас царівна, то, що ми намалюємо у неї на голові?

    Діти: корона.

    Вихователь: Давайте зараз з вами перетворимося в лебедів (физкультминутка)

    Чудо - паличку візьму

    І два рази їй махну,

    І зараз ви з дітей

    Перетворитеся на лебедів! (діти в повітрі малюють велике коло)

    Ми направо повернулись (діти повертають голову праворуч)

    Крила до сонця потягнулися! (піднімаємо руки вгору)

    Ми наліво повернулись (повертаємо голову наліво)

    І один одному посміхнулися (посміхаються)

    Хоч літати нам нелегко (витирають піт з чола)

    Але літаємо високо (піднімаються на носочки і махають руками)

    Вам сподобалася гра?

    Повертатися нам пора.

    Знову паличку візьму

    І два рази їй махну.

    І тепер з лебедів

    Перетворилися ви в дітей. (діти плещуть у долоні).

    Вихователь: Давайте намалюємо, як лебідь пливе по морю, а на небі сяють зірки.

    Царівну-лебедя ми будемо малювати долонькою, а зірки ватною паличкою.

    Діти: Добре (малюють).

    Вихователь: Дивіться, які гарні у вас вийшли малюнки. Яке спокійне синє море. А як яскраво горять зірки. Дивлюся на ваші малюнки і як ніби знаходжуся в казці.





    Конспект заняття з нетрадиційного малювання до Дня народження А. С. Пушкіна «Царівна-лебідь»