• Прикріплені файли

  • Скачати 13,26 Kb.

    Конспект заняття з морально-екологічного виховання «Бережіть ялинку-красуню» (підготовча до школи група)




    Дата конвертації14.07.2017
    Розмір13,26 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 13,26 Kb.

    Ірина Денисова
    Конспект заняття з морально-екологічного виховання «Бережіть ялинку-красуню» (підготовча до школи група)

    Вихователі 2 підготовчої групи: Денисова І. А., Ковальова Є. Е.

    Учитель-логопед: Балибердін О. В.

    Мета: формування відповідального ставлення до природних багатств рідного краю, розвиток творчої активності і природоохоронної діяльності дітей.

    завдання:

    • Освітні завдання: розширювати і узагальнювати наявні уявлення дітей про хвойному лісі і його мешканців. Розширювати словниковий запас вихованців словами: хвоя, хвойні дерева, дренаж, колотівка.

    • Розвиваючі завдання: розвивати у дітей пізнавальний інтерес, зв'язне мовлення, вміння аналізувати, робити висновки. Тренувати дітей в освіті відносних прикметників і іменників у знахідному відмінку. Вчити дітей розгадувати ребуси. Тренувати дітей у посадці насіння.

    • Виховні завдання: в оспітивать у дітей бажання захищати природу; розуміти необхідність її збереження. Залучати батьків до освітнього процесу.

    Попередня робота: приготувати настій хвої; бесіда про корисні властивості їли.

    Методичні прийоми: ЕОР презентація, художнє слово, загадування загадок і розгадування ребуса; ігрова мотивація і розвиваючі ігри, бесіда, пояснення, показ, динамічна пауза, трудова і продуктивна діяльність.

    Устаткування: Проектор, ЕО презентація, ємності для досвіду (йод, марганцівка, вітамін «С», хвойний настій, маски для театралізації, жива і штучна їли, косметичні та лікарські препарати з вмістом в них хвойних концентратів, картинки, насіння ялини, дерев'яні палички , лійки, горщики з землею.

    Хід заняття:

    Частина 1:

    Слайд 1. Зміна картинок - ялинка новорічна, ялинка після свята

    Вихователь: Ось і закінчилися новорічні свята. Головна прикраса Нового року - це ялинка.

    Яка вона новорічна ялина? Красива, святкове, яскрава, блискуча, ....

    Вона створювала нам святковий настрій, тепло і затишок.

    Пройшли свята. Подивіться, що сталося з нашою красунею ялинкою після свята (обговорення побаченого).

    Шкода нашу ялинку. А адже це вічнозелене дерево приносить величезну користь. Сьогодні ми чекаємо в гості незвичайних гостей. Звідки вони прийдуть, ви дізнаєтеся, розгадавши ребус.

    Слайд 2. Картинка «Лев»

    1 2 3

    Л Е С

    Ребус «Ліс»

    Хто намальований на картинці?

    1-й звук?

    2-й звук?

    Замініть 3-й звук на «С»

    Слайд 2. АНИМАЦИЯ: З`ЯВЛЯЄТЬСЯ КАРТИНКА «ЛІС»

    Вихователь: - Хлопці, а що таке ліс? Відповіді дітей.

    Ліс-це спільний дім для рослин і тварин.

    А тепер увага на екран ...

    Слайд 2. АНИМАЦИЯ: З`ЯВЛЯЄТЬСЯ Лісовичок: (звуковий файл)

    Я знаю всім деревам рахунок,

    Я Дідок - Лісовичок.

    Пам'ятаю я будь-яку ялинку,

    Знаю кожну голку.

    До вас прийшов я пограти,

    І про ялинках розповісти.

    Слайд 3. Лісовичок пропонує пограти в гру «Листочки, хвоинки»

    Зміна дерев одним помахом (Дерево, лист)

    Наприклад: Це вільха. У вільхи - вільховий лист.

    Продовжіть:

    У берези- березовий лист,

    У тополя- тополиний лист,

    У дуба дубовий лист,

    У сосни, у елі- хвоинки ....

    Слайд 4. З'являється картинка «Ліс»

    - Що ви бачите на картині? Які дерева? Як називається?

    Відповіді дітей:

    Березовий гай.

    Діброва.

    Кленова алея.

    - Це ліс який? Листяний.

    Слайд 5. З'являються сосни, ялини.

    - Як можна по-іншому назвати сосновий ліс? / Сосновій бор /

    - Як називають ялинової ліс? / Єльник /

    - Сосни, ялини. Це ліс, який? / Хвойний /

    Слайд 6. З'являється картинка «Зимовий ліс» (змішаний ліс з одного зеленої ялинкою)

    Вихователь: - Що ви бачите?

    Відповіді дітей: всі дерева в снігу, без листя. Тільки сосни і ялини зелені. Тварини в лісі об'їдають гілочки, хвою. Зелені голки - джерело вітаміну С. Давайте проверім- чи правда це.

    Слайд 7. Практична частина.

    Досвід 1. Ви любите аскорбінку? У аскорбинке є вітамін С.

    Два стаканчика. Один стаканчик з розчином йоду, а інший з розчином марганцівки. Додамо в них розчинену у воді аскорбінку. Відбувається знебарвлення розчинів.

    Досвід 2. Два стаканчика. Один стаканчик з розчином йоду, а інший з розчином марганцівки. Додамо в них, заздалегідь приготовлений настій хвої. Відбувається знебарвлення розчинів.

    Висновок: В вічнозеленої хвої міститься вітамін С.

    Вихователь: Увага на екран.

    Слайд 8. Лісовичок з кошиком. Розповідь Лесовичка про ялинки (звуковий файл супроводжується зміною картинок за текстом).

    Молодці, хлопці! Ви зараз переконалися в тому, що хвоя містить вітамін С. Людина навчилася використовувати корисні властивості хвойних дерев. Розгляньте вміст моєї кошики, знайдіть ті предмети, до складу яких входить хвойний матеріал.

    Гра «Розбери кошик» (шампунь, мило, зубна паста, ополіскувач для порожнини рота, ефірну олію для лазні, ванни, ножиці, крем для рук).

    Вихователь: А тепер трошки відпочинемо. Розповімо і покажемо, що є в лісі.

    ДИНАМІЧНА ПАУЗА «Є в лісі»

    Є в лісі три полички:

    (Ляскаємо в долоні)

    Їли - ялинки - ялинки.

    (Руки вгору, в сторони, вниз)

    Лежать на ялинках небеса,

    (Руки вгору, встати на носочки)

    На ялинках - пташині голоси.

    (Руки в сторони, махи руками)

    Внизу на ялинках - роса.

    (Руки вниз, присіли)

    Вихователь: А зараз настав час подивитися цікаву історію, яка сталася в лісі.

    Частина 2:

    Екологічна казка «Будемо ялинку охороняти ...»

    Дійові особи: Лиса. Зайчик. Вовк. Сороки. Виконавці - батьки.

    Герої казки в костюмах по черзі з'являються на сцені.

    Слайд 9 Тварини в лісі.

    1. Лисиця.

    Я з лісу до вас прийшла

    І загадку принесла.

    Ви загадку відгадайте,

    Хором дружно відповідайте:

    «Зелена красуня

    Під Новий рік варто,

    Іграшками, гірляндами

    Вся вона блищить ».

    Діти. Ялинка.

    (Виставляємо живу ялину в горщику)

    2. Зайчик.

    Допоможіть! Допоможіть!

    Від людей ви ліс врятуйте!

    Ялинки з лісу пропали,

    Люди їх повирубалі.

    3. Сороки Що нам робити? Як нам бути? Нам без їли не прожити!

    4. Вовк.

    Дуже чекаю я Новий рік!

    А він без ялинки не прийде!

    Що за люди нині, право, -

    Ніякої на них управи!

    Новий рік вони зустрічають,

    У лісі ялинки вирубують.

    5. Сорока 1.

    Служить будинком ялина тваринам,

    Годує жителів лісових:

    Може заховати в негоду,

    Навіть вилікувати хворих.

    6. Сорока 2.

    Якщо кожен ялина візьме

    До свята на Новий рік,

    Те прийдуть такі дні -

    У лісі будуть тільки пні.

    7. Лиса.

    Ялинку-красуню

    Давайте збережемо:

    На свято новорічний

    З лісу не будемо володіти!

    8. Вовк.

    штучну ялинку

    Купіть ви собі.

    З лісу не беріть ялина -

    Інакше буде біда!

    9. Зайчик.

    Нехай ялинка-красуня

    У лісі своєму варто.

    За це вас природа.

    От-бла-го-да-рить!

    10. Сорока 1

    Ми штучну ялинку

    Вам сьогодні принесли.

    (Тримає штучну ялинку)

    11. Сорока 1.

    І прикрасили кульками!

    Як ошатно,

    Подивися!

    12. Звірі все разом

    Будемо ялинку охороняти

    І в образу не давати!

    Частина 3:

    Розгляд живий і штучної ялин.

    Вихователь: - Подивіться, у мене дві ялинки. Зовсім заплуталася, яка з них жива, а яка штучна ....

    - Давайте разом спробуємо в цьому розібратися.

    - Чим їли схожі? Зелені, колючі.

    - Хлопці, а тепер подумаємо і знайдемо відмінності. У цьому нам допоможуть схеми-підказки.

    Слайд 10. Жива і штучна їли.

    Схеми дослідження: 1 око 2 рука 3 вухо 4 ніс

    Матеріали для розглядання: гілочки штучною і живою ялин на тацях.

    1. Розглянути (картинка ОКО)

    Різний колір елі- ялинка штучна.

    Зелений колір ялина жива.

    2. Поторкати (картинка РУКА)

    Якщо голки колючіе- ялинка жива.

    Якщо голки не колючіе- штучна.

    3. пошуршать голками (картинка вухо)

    Якщо шарудить (чути звук) - ялина штучна.

    Якщо ні-ель жива.

    4. Понюхати (картинка НОС)

    Якщо ялина пахнет- ялинка жива, з лісу. Можна розтерти голочку в руках, щоб відчути запах.

    Якщо не пахнет- ялинка з магазину, пластмасова, її зробила людина. Вона штучна.

    Вихователь: - Хлопці, ми з вами зараз досліджували нашу красуню ялинку, розглянули різні її види. Давайте створимо колажі «Жива ялина», «Штучна ялинка» Таким чином, визначимо «Від якої ялинки користі більше?».

    Для цього розгляньте картинки, що лежать на столі.

    Визначте, до якої ялинці, яка картинка відноситься.

    Наклейте її на відповідний колаж. А наші гості допоможуть вам розібратися з картинками.

    Картинки для колажів: "Жива ялина", "Штучна ялинка".

    Слайд 11. Колажі.

    Перевіряємо правильність виконаного завдання і робимо

    Висновок: Ель приносить велику користь. Але росте дуже повільно. Якщо її бездумно, безжально вирубувати щороку, то вона може зникнути з наших лісів і ми втратимо не тільки радості бачити нашу зелену красуню в новорічні свята, але і не зможемо скористатися її корисними властивостями. У новорічні свята можна прикрасити свій будинок штучної ялинкою, а якщо віддаєте перевагу живу ялину, то не варто її викидати на смітник. Краще відвести її на корм зубрів в розплідник, тваринам в зоопарк. Можна використовувати хвою для приготування добрив, або приготування цілющих трав. Можна робити різні вироби для прикраси жител. Використовувати як паливо. В період закінчення новорічних свят, працюють пункти прийому ялинок.

    Слайд 12. Розплідник. Посадки.

    Частина 4. «Посадка насіння ялини».

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, що це таке? / Відповіді дітей /

    Вихователь: Правильно, це насіння ялини. Дерева - це живий організм.

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, що потрібно для того, щоб це насіннячко зросла і перетворилася в ялина? / Земля, світло, вода /

    Вихователь: Сьогодні ось таке маленьке насіннячко їли ми з вами посадимо в землю, змішану навпіл з піском. Поллємо. І ви візьмете цей горщик додому для спостережень. Горщик треба поставити в холодне місце. Поливати 1 раз в тиждень, спостерігаючи за тим, через який час насіннячко пустить паросток. Це станеться через 3-4 місяці. Потім паросток потягнеться до сонця, все вище, вище ... Ось і виростуть у нас стрункі, красиві ялинки. Коли вони підростуть, ми пересадимо їх в землю.

    Слайд 13.Посадка насіння ялини в горщики з піском. Батьки допомагають садити насіння.

    Слайд 14. Вихователь: Хлопчики і дівчатка! Ліс - це наше життя, наше багатство і його треба берегти. Берегти від вогню, берегти від сокири, берегти від злих людей. Берегти ліс - значить берегти життя, берегти Батьківщину, берегти нашу планету!

    Бережіть російський ліс,

    Він джерело всіх чудес.

    слайд

    15. [/ B] СПАСИБО!

    Дідок-лесовичок прощається з хлопцями та батьками, дякує всім за допомогу.

    Конспект занятия по нравственно-экологическому воспитанию «Берегите елочку-красавицу» (подготовительная к школе группа)

    Прикріплені файли:

    beregite-elochku-krasavicu_ikn9t.pptx | 12657,07 КБ | Завантажено: 2


    Скачати 13,26 Kb.


    Конспект заняття з морально-екологічного виховання «Бережіть ялинку-красуню» (підготовча до школи група)

    Скачати 13,26 Kb.