• Прикріплені файли

  • Конспект заняття з математики «Подорож по казці» (старший дошкільний вік)




    Дата конвертації07.05.2017
    Розмір5.72 Kb.
    ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

    Юнатов Трушечкіна
    Конспект заняття з математики «Подорож по казці» (старший дошкільний вік)

    Конспект заняття з математики «Подорож по казці»

    Старший дошкільний вік

    Мета: Розвивати творчу активність, використовуючи сюжетно-дидактичні ігри, уточнити знання дітей про цифри і числах, про геометричні фігури використовуючи персонажі казок. Закріпити знання про величину, продовжувати вчити порядковому і кількісному рахунку в межах десяти, вміння орієнтуватися в просторі (Вперед, після, між) порівняння по висоті, рішення задач, вміння ділити ціле на частини.

    Демонстраційний матеріал: презентація.

    Роздатковий матеріал: геометричні фігури коло, прямокутники, трикутник, овал, ромб, цифри, велике коло, аркуш паперу.

    хід заняття

    Вихователь: Хлопці, сьогодні ми вирушимо з вами в незвичайну подорож, ми побуваємо в гостях у жителів казки. Але для того, що б дізнатися, яка це казка нам потрібно правильно по порядку розставити цифри.

    Р - 1, П - 3, К - 4, Е - 2, А - 5.

    Які цифри ви бачите, поставте цифри по порядку, і спробуємо прочитати яке слово вийшло. (Ріпка)

    Питання про дітей:

    Хто прийшов тягнути ріпку першим? Покажіть цифру 1.

    За ким встала слідом бабка?

    Яка за рахунком вона була? Покажіть цифру 2. Бабка за діда, дід за ріпку. Тягнуть потягнуть, а витягнути не можуть.

    -Позвала бабка внучку. Якою вона була за рахунком? Покажіть цифру 3. Хто стоїть перед бабою? Хто стоїть за бабкою? Між ким стоїть бабка?

    -Позвала внучка Жучку. Прибігла внучка, а за нею і Жучка і встала за ... Правильно, за онукою. Який за рахунком була Жучка? Покажіть цифру 4. Між ким стоїть внучка? Скільки всього прибігла тягнути ріпку?

    - Що сталося в казці далі? Покажіть цифру 5. Правильно прибігла мишка. За ким вона встала і який за рахунком? Покажіть цифру 6. Чи змогли вони всі разом витягнути ріпку?

    А тепер давайте почастуємо героїв ріпкою. Чи всі персонажі їдять ріпку? Хто не їсть ріпку? Кого ми почастуємо? Як ви думаєте, що для цього треба зробити? Як розділити ріпку, що б всім вистачило? А на яку геометричну фігуру схожа ріпка? У вас на столах є велике коло ось він і буде ріпкою. Давайте візьмемо ножиці і розрізати ріпку так, щоб вийшло всім порівну. Для цього, що нам потрібно зробити? (Ми звернемо ріпку навпіл, потім ще раз навпіл, 4 частки. Скільки шматочків у вас вийшло (4, а скільки героїв їдять ріпку? Всім вистачило по шматочку ріпки, всім ми дали по однаковому шматочку. Порівну. Давайте почастуємо їх. Яку частину віддаємо ?

    - Хто в цій казці найвищий? Хто самий низькі? У вас на столах конверт з геометричними фігурами, дістаньте їх. Назвіть їх (один).а тепер уявіть, що це герої нашої казки. Розмістіть персонажі по зростанню, від найвищого до найнижчого.

    (Самостійна робота дітей з роздатковим матеріалом.)

    Ось ми і поставили наших героїв по зростанню, а тепер вони хочуть пограти в хованки. (Взяти листок в клітку). Дід сховався в лівий верхній кут, бабка в правий нижній кут, внучка в правий верхній кут, жучка в лівий нижній кут. У всіх так.

    Давайте зробимо веселу гімнастику:

    Физминутку

    У понеділок я купався,

    А у вівторок - малював,

    У середу довго вмивався,

    А в четвер у футбол грав,

    У п'ятницю я стрибав, бігав,

    Дуже довго танцював,

    А в суботу, неділю

    Цілий день я відпочивав.

    А який сьогодні день тижня?

    А вчора який був?

    Якою буде завтра?

    Який день після вихідного?

    Який день тижня третій за рахунком?

    А скільки всього днів тижня?

    А тепер пара допомогти внучці вирішити завдання.

    (завдання додаються)

    1.10 зайчат гуляло на лісовій галявині, один втік в ліс. Скільки зайчат залишилося на узліссі.

    2. Чотири гусеняти і троє каченят

    В озері плавають, голосно кричать.

    А ну, порахуй мерщій -

    Скільки всього в воді малюків?

    3. У садку гуляв павич,

    Підійшов ще один.

    Два павичі за кущами.

    Скільки їх? Рахуйте самі. (4)

    4. Скільки вух у трьох мишей? (6)

    5. Хто старше трирічний Петя або п'ятирічний Сашко?

    6. На сосні виросло 2 яблука, а на березі 1груша.

    Скільки виросло фруктів на деревах?

    Відповідь: фрукти не ростуть на цих деревах.

    Завдання - питання:

    Якщо стіл вище стільця, то стілець?

    Діти: Нижче столу.

    Вихователь: Якщо лінійка довше олівця, то олівець?

    Діти: коротше лінійки.

    Вихователь: Якщо мотузка товщі нитки, то нитка?

    Діти: Тоньше мотузки.

    Спасибо ребята, допомогли.

    Діти внучка вчиться грати на піаніно, вона на клавішах написала цифри, правильно вона це зробила? А що трапилось? (Вставляємо пропущені цифри).

    Підсумок: Хлопці ось ми з вами і побували в гостях у героїв казки. Вам сподобалось?

    Прикріплені файли:

    puteshestvie-po-skazke-2_ufcac.pptx | 4178,51 КБ | Завантажено: 79




    Конспект заняття з математики «Подорож по казці» (старший дошкільний вік)