• Організаційний момент
  • Хід заняття.

  • Конспект заняття з математики по темі: "Рахунок за зразком і названому числу"




    Дата конвертації06.05.2017
    Розмір8,36 Kb.
    Типконспекти

    Конспект заняття з математики у підготовчій групі.

    Інтегроване заняття з ФЕМП в підготовчій групі на тему: «Врятуємо Буратіно»

    Тема: «Рахунок за зразком і названому числу; незалежність числа від просторового розташування предметів.

    цілі:

    закріплювати:

    • вміння рахувати за зразком і названому числу;

    • перетворювати нерівність і в рівність, розуміти відносини між числами;

    • розуміти незалежність числа від просторового розташування предметів;

    • бачити в формі предметів геометричні фігури.

    формувати:

    • вміння самостійно формулювати навчальну задачу;

    • навички самоконтролю і самооцінки;

    вчити:

    • розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно.

    Виховувати посидючість у дітей.



    Організаційний момент:

    Здрастуй, небо блакитне!

    Здрастуй, сонце золоте!

    Здрастуй, матінка Земля!

    Привіт, мої друзі!


    Хід заняття.

    -Хлопці, сьогодні, я прийшла в дитячий сад і побачила на столі ось цей лист.

    -Хлопці, як ви думаєте від кого воно і що в ньому написано? (Відповіді дітей)

    -Давайте прочитаємо його і подивимося вгадали ви.

    Читання листа.

    Привіт, дорогі хлопці! Пише вам Буратіно. Лисиця Аліса і Кіт Базиліо замкнули мене в комірчині, тому що я не слухав Мальвіну і не хотів вчитися. Вони сказали, що не відпустять мене поки я не вирішу наступні завдання і не знайду Золотий Ключик. А я погано вчуся і не можу їх вирішити, допоможіть мені, будь ласка. Завдання лежать в конверті. (Вивішуємо завдання на доскус номерамі1-6 і портрет Буратіно)


    -Хлопці допоможемо Буратіно знайти Золотий Ключик?

    (Відповіді дітей)

    -Тоді подивимося перше завдання, яке приготував Кіт Базиліо.

    -Хлопці, щоб правильно виконати всі завдання потрібно уважно слухати вихователя.

    Воно називается№1: «Не зівай на питання відповідай»

    - Яка пора року?

    -Який йде місяць?

    -Який скоро почнуться?

    -Який зараз день тижня?

    -Який день йде після вівторка?

    -Який день після четверга?

    -Як називаються дні тижня, коли ми ходимо в садок?

    -Молодци хлопці, впоралися з першим завданням.

    -Давайте подивимося яке наступне завдання нам приготували?

    Воно називається №2 «Дивись, слухай, роби»

    завдання:

    • У верхньому прямокутнику намалюйте стільки гуртків, скільки їх в квадраті зліва.

    • Скільки гуртків ви намалювали і чому? (Відповіді дітей)

    • Намалюйте в нижньому прямокутнику на один гурток більше, ніж у верхньому.

    • Скільки намалювали і чому?

    • Що можна сказати про кількість кіл в обох прямокутниках?

    • Що треба зробити, щоб кіл стало порівну? (Відповіді дітей)

    • Що їх можна сказати про їх кількість гуртків в прямокутниках?


    -Молодци хлопці і з цим завданням впоралися?

    -переходить до наступного.

    Воно називається: №3 «Порахуй і напиши»

    (Робота в зошиті. Дітям пропонують самостійно сформулювати навчальну задачу і зробити його (Відповіді дітей))

    питання:

    • Яку цифру написали в кожному квадратику?

    Уточнити, що парасольки розташовані по-різному. Але все одно порівну, по шість.


    Які ви в мене молодці, напевно, вже втомилися? Нам Буратіно пропонує фізкультхвилинки, що б ви відпочили. (Завдання №4)

    Фізкультурна хвилинка:

    Буратіно підтягнувся

    Раз нагнувся, два нагнувся

    Руки в сторони розвів

    Видно, ключик не знайшов

    Щоб ключик нам дістати

    Треба на носочки встати

    Міцніше, Буратіно стій!

    Ось він Ключик Золотий!

    Буратіно підтягнувся

    Раз нагнувся, два нагнувся

    Вліво, вправо подивився

    Підтягнувся, тихо сів!


    - Відпочили, давайте далі рятувати нашого Буратіно.

    -Слідуйте завдання називається: №5 «Намалюй правильно»

    Завдання і питання.

    • Намалюй паод кожним предметом геометричну фігуру, на яку він схожий.

    • Яку геометричну фігуру намалювали?

    -під рибою?

    -Під будинком?

    -Під м'ячем?

    -Під ялинкою?


    -Добре хлопці, і з цим завданням впоралися.

    -А ось завдання найскладніше, тут потрібно уважно, уважно слухати завдання.

    графічний діктант.№6

    6 клітин вправо 2 клітини вгору, 4 клітини вправо, 5 клітин вниз, 4 клітини вліво, 2 клітини вгору,

    4 клітини вліво, 1 клітку вниз, 1 клітку вліво, 1 клітку вниз, 1 клітку вліво, 3 клітини верх.

    - що у нас вийшло?



    -У нас вийшов Золотий Ключик (показ Золотого ключика).

    -Діти, ми з правилися з усіма завданнями і врятували Буратіно! Кіт Базиліо та Аліса, напевно, звільнили нашого Буратіно.

    Рефлексія.

    -Хлопці, що ми сьогодні на занятті робили?

    Яке завдання вам більше сподобалося?


    Заходить Листоноша Пєчкін:

    Привіт, хлопці, а вам прислали посилку від невідомого друга.

    В: -Спасо, вам велике.

    В: -Посилка !? А що в ній?

    -Хлопці, давайте відкриємо і подивимося?

    -А в ній лист. Ну що читаємо?


    Лист.

    Хлопчики і дівчатка!

    Дякую вам за допомогу. Лисиця Аліса і Кіт Базиліо відпустили мене. І зараз я йду до Мальвіни. Буду її слухатися і старанно вчитися. А для вас у мене подарунки, мій портрет і розфарбуйте його акуратно і красиві червоні яблука, набирайтеся сил. Спасибі вам велике. Ваш Буратіно.











    Конспект заняття з математики по темі: "Рахунок за зразком і названому числу"