• Хід заняття

  • Конспект заняття з малювання з використанням техніки граттаж на тему: «Краса нічного неба»




    Дата конвертації06.08.2017
    Розмір4.11 Kb.
    ТипГраттаж. Малюнки, майстер-класи, заняття

    Ольга КУШПЕН
    Конспект заняття з малювання з використанням техніки граттаж на тему: «Краса нічного неба»

    Конспект заняття з малювання з використанням техніки граттаж на тему: «Краса нічного неба» в різновікової групи. (3-5років)

    Вихователь КУШПЕН Ольга Василівна.

    Мета: познайомити дітей з новою технікою «граттаж».

    завдання:

    Освітні: Систематизувати знання дітей про звіздарів. Розширити знання дітей в новій техніці нетрадиційного малювання «граттаж».

    Розвиваючі: Формувати стійкий інтерес до різноманітних технік малювання. Розвивати дрібну моторику рук. Робити щеплення посидючість, акуратність.

    Виховні: Розвивати творчу самостійність дітей, засобами нетрадиційної техніки малювання. Розвивати навички та вміння в роботі нової техніки «граттаж».

    Активізація словника: звіздар, граттаж, телескоп, комбінування.

    Матеріали та обладнання: підготовлені (заґрунтовані) за раніше аркуші паперу; паличка-царапка, серветки, губка.

    Попередня робота: Бесіда про зоряне небо з використанням ілюстрацій. Спостереження за зоряним небом. Читання оповідання «Чому з'явилися сузір'я» О. Абрамова (почемучкіни книжки) Методичні прийоми: метод дослідження, експериментування, спостереження, словесні методи, робота з книгою, ігровий метод.

    Хід заняття:

    1. Привітання: Доброе утро! Руки в сторони і злегка кланяються один одному.

    Посміхніться швидше! Кивають головою, посміхаються.

    І весь день сьогодні буде веселіше. «Пружинка»

    Доброго ранку!

    Скажімо ми гостям! Руки в сторони і злегка кланяються гостям.

    І свої усмішки вони подарують нам.

    Піднімають руки вгору, махають.

    2.-Хлопці, сьогодні я вас запрошую в гості до астролога.

    -А ви знаєте, хто такий звіздар? (той, хто вивчає зірки) по-іншому його можна назвати астрономом.

    (Вихователь надягає плащ і ковпак, стає звіздарів) Я веселий звіздар, зірок я веду підрахунок!

    -Що таке зірки? (Зірки-це титанічні кулі з світиться газу).

    Якщо дивитися на зірки пізно ввечері на небо, то вони здаються нам маленькими, як сніжинки падають на нас. Звіздар вивчає зірки. Зірки видно вдень і вночі.

    Я пропоную намалювати зоряне небо. У новій нетрадиційної техніці «граттаж» По-іншому ця техніка дряпання. Але спочатку ми зробимо гімнастику для пальчиків

    3. «Помічники»

    (Руки вперед, пальці випрямити і розтиснути. Долоні повернути вниз. Пальці стискати і розтискати в такт вірша.)

    Ось помічники мої, Хочеш сяк, хочеш так-

    Їх як хочеш поверни. Чи не образяться ніяк.

    4. За помахом чарівної палички ви перетворюєтеся в художників.

    1. етап натираємо восковими крейдою весь лист.

    2. етап нанесемо на всю підготовлену поверхню гуаш і додамо в фарбу краплю рідкого мила, даємо висохнути.

    3. етап прояв малюнка. За допомогою палички-царапки, починаємо процарапивать малюнок.

    5. З неба зірки падають Багато-багато зірочок

    Ляжуть на поля, Тонких, як скло!

    Нехай під ними сховається Зірочки холодні,

    Чорна земля. А землі тепло.

    6. Раз, два, три, в хлопців знову перетвори! Які у вас чудові вийшли роботи. Але щоб краще розгледіти ваші зірочки, візьміть листок і скрутіть трубочку-це у вас і буде телескоп астролога.

    7Рефлексія. Аналіз заняття.

    Вам сподобалося бути художниками? Що цікавого ви дізналися? Я вас всіх запрошую на вечірню прогулянку, подивитися на зірки. І не забудьте свої телескопи.

    Всім гарного настрою.





    Конспект заняття з малювання з використанням техніки граттаж на тему: «Краса нічного неба»