• Хід заняття

  • Конспект заняття з малювання в старшій групі «Знайомство з хохломской розписом»




    Дата конвертації01.07.2017
    Розмір7.85 Kb.

    Закірова Гульнара Мізфатовна
    Конспект заняття з малювання в старшій групі «Знайомство з хохломской розписом»

    Мета: Сприяти закріпленню і розширенню знань дітей про народній художній промисел російських майстрів - хохломской розпису і її особливості.

    Програмне зміст:

    Вчити малювати «завитки». Тренувати в малюванні тонких плавних ліній кінцем кисті.

    Удосконалювати вміння складати візерунок за мотивами хохломской розпису на нових за формою виробах, використовуючи знання, вміння, навички, отримані в попередніх заняттях циклу.

    Сприяти розвитку почуття кольору, ритму, композиції;

    Сприяти вихованню інтересу до народно - прикладного мистецтва і традицій російського народу, почуття гордості за свою країну і повагу до праці народних майстрів.

    Демонстраційний матеріал: готові вироби хохломских майстрів, зразки елементів хохломського розпису (осочек, травинка, вусики, крапелька, ягідка), аркуш паперу для показу способу малювання "завитка" з намальованою основний гілкою (КРИУЛЯ, зразок вази з хохломской розписом.

    Роздатковий матеріал: готові силуети ваз затоновані в жовтий колір, гуаш, баночка з водою, серветка, стусани з губки, пензлик на кожну дитину, листочки для тренування малювання «завитків».

    Методичні прийоми:

    1. Словесний- розповідь дітям про виникнення хохломского виробів і розпису.

    2. Наочний - розглядання виробів розписаних хохломського розписом, роздатковий і демонстраційний матеріал.

    3. Практичний - робота дітей за столами.

    Словникова робота: «завиток», КРИУЛЯ, рослинність.

    Інтеграція з ГО:

    «Пізнавальний розвиток»

    «Мовний розвиток»

    Хід заняття:

    Вихователь: Придумано ким - то

    Просто і мудро

    При зустрічі вітатися!

    - Доброго ранку, діти!

    - Доброго ранку, гості!

    Вихователь: Відгадайте загадку

    -Ветка плавно зігнулася, і колечком загорнулася.

    Поруч з листком трипалим, суниця кольором червоним

    Засяяла, піднялася, солодким соком налилася.

    А трава, як бахрома.

    Що ж це таке?.

    Діти: Хохлома.

    Вихователь: Це загадка про хохломскую розпис. - Чому розпис назвали «Хохломской», звідки вона до нас прийшла?

    Вихователь: Давним-давно зародилася ця розпис. Свою назву вона отримала від назви села Хохлома, де почали прикрашати дерев'яні вироби. А потім влаштовували ярмарки. На них продавалася красива хохломская посуд, притягаючи і пріворажівая всіх своєю яскравістю і соковитістю барв.

    Вихователь: -Сьогодні ми вирушимо на «Ярмарок виробів народних майстрів».

    Покружляли, покружлявши і на ярмарку опинилися.

    (Звучить весела музика, діти стають півколом (озвучка ляльки)

    Лялька: Гей, чесні панове!

    До нас завітайте сюди!

    Як у нас чи тари - бари, хохломские є товари!

    Гості дорогі, підходите, подивіться,

    Діти розглядають на ярмарку вироби народних майстрів.

    Вихователь: - Майстри наносять малюнки точним, упевненим рухом гнучкою пензлем, роблячи плавний вигин гілки, як би згинається під вагою стиглої ягоди, граціозні «вусики» тонких трав ось-ось заколишутся на легкому вітрі. Хохломские майстри знають багато чудових прийомів розпису - тут і великі золоті квіти на червоному тлі, і давня «травна» розпис - тонка-тонка чорно-червона трава весело в'ється по золотому фону. Кожен колір має своє значення.

    Червоний - вогонь, любов, відданість.

    Золотий - сонце, світло, тепло.

    Чорний - земля, урочистість.

    Зелений - життя.

    Вихователь: Вироби служать чудовою прикрасою будь-якої кімнати, і в той же час вони потрібні, корисні в побуті. У кімнаті стає світліше і затишніше від теплого золотистого блиску хохломских виробів. Зараз ми влаштуємо в нашому дитячому садку ярмарок. Розпишемо посуд хохломского візерунком. Займайте свої місця в майстерні.

    Вихователь: -Але для початок треба уточнити. На який фон хохломские майстри наносять свій візерунок ?.

    Діти: На жовтий, червоний і чорний фон.

    Вихователь: - Які кольори використовуються при розпису?

    Діти .: Червоний, жовтий, зелений, чорний.

    Вихователь: Що є головним малюнком?

    Діти: -рослинне.

    Вихователь: -Які елементи цієї розпису ви вже знаєте і вмієте малювати?

    Діти: «осочки», «вусики», «крапельки», «ягідки», «травинки».

    Вихователь: - Пограємо в гру «Угадайка». Я буду показувати вам різні елементи хохломской розпису, а ви назвіть їх правильно. Чи згодні?

    Діти: Так.

    Вихователь: -На ніж розташовані всі елементи?

    Діти: На центральному стеблі (КРИУЛЯ).

    Вихователь: А тепер ми відпочинемо. (Физминутку)

    Руки підняли і похитали.

    Це дерева в лісі.

    Руки нагнули, кисті струснули.

    Вітер збиває росу.

    У сторони руки, плавно помахаємо.

    Це до нас птахи летять.

    Як вони сядуть, теж покажемо.

    Крила склали назад.

    Вихователь: - Сьогодні ми познайомимося з одним з елементів - «завиток».

    Звертаю увагу на те, як потрібно тримати кисть по відношенню до паперу (рука знаходиться на вазі над столом): трьома пальцями, вертикально до паперу.

    Дивіться уважно, як малювати красивий елемент хохломи - "завиток".

    Вихователь: Спочатку починаємо малювати кінцем кисті, робимо закруглення, поступово збільшуючи натиск на кисть. При подальшому закручуванні "завитка" тиск на кисть послаблюємо. А тепер потренируйтесь малювати "завиток" на своїх листочках (діти вправляються).

    Вихователь: повправлятися, перейдемо до основної роботи. У вас на столі лежать вазочки. Сьогодні ми їх розмалюємо хохломського розписом.

    -Вспомнім, в якій послідовності ви будете розписувати свій виріб.

    Діти: Спочатку «ягоди» стусаном, потім «осочки», «вусики», «крапельки»,

    «Завиток», «травка».

    Вихователь: Влаштуємо виставку - ярмарок ваших робіт, нехай все милуватимуться. Яка робота більше сподобалася? Чому? (висловлювання дітей)

    Вихователь: - З якою розписом були розмальовані вироби для ярмарки?

    Діти: хохломського.

    Вихователь: - Чому розпис назвали хохломського?

    Діти: свою назву отримала від села Хохлома.

    Вихователь: Які елементи розпису ви знаєте?

    Діти :: «осочки», «вусики», «крапельки», «ягідки», «травинки», «завиток». Вихователь: Хочеться сказати такі слова:

    "Як чарівниця жар - птиця,

    Чародійка, майстриня - золота хохлома! »

    Вихователь: Спасибі вам, хлопці, за таку красу!





    Конспект заняття з малювання в старшій групі «Знайомство з хохломской розписом»