• Хід заняття

  • Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Осінь»




    Дата конвертації01.08.2019
    Розмір4,15 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Шамс Абдурахманова
    Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Осінь»

    Мета: розширити уявлення у дітей про осінь як пори року і про її особливості.

    Завдання: 1) Включити в активну мова дітей слова: осінь, дощ, хмари, калюжі. (Мовний розвиток)

    2) Формувати здатність працювати із зображенням пори року, помічати і проговорювати особливості осені як пори року (Пізнавальний розвиток)

    3) Виховувати вміння активізувати увагу на деталях зображення і відображати їх на листку паперу. Сформувати вміння працювати з фарбами і пензликами. (Художньо - естетичний розвиток)

    5) Виховувати бажання працювати спільно зі своїми одногрупниками (Мовний розвиток, соціально - комунікативний розвиток)

    6) Сформувати вміння погоджувати рухи зі словами. Заохочувати участь дітей в іграх спільно з іншими дітьми. (Фізичний розвиток).

    Методи і прийоми:

    - словесні (промовляння віршиків, спів пісеньки, бесіда, питання)

    - наочні (розглядання, фотовиставка «Осінь»);

    - практичні (малювання дощику);

    Матеріал: іграшка «Хмарка», фотографії осені, папір, фарби, магнітофон

    Хід заняття:

    • Організаційний момент. Пальчикова гімнастика «Дощик»

    Вихователь запрошує дітей сісти на стільчики і трохи розім'яти пальчики. Діти разом з педагогом промовляють слова і повторюють рухи.

    Дощик, дощик, веселіше! (по черзі пальцями лівої руки стукають по правій долоні)

    Капай, капай, не шкодуй! (по черзі пальцями правої руки стукають по лівій долоні)

    Тільки нас не замочи! ( «Бризкати» пальцями)

    Даремно в віконце не стукає! (лівий кулак стукає 2 рази по правому, після змінюються)

    Бризни в поле гущі: ( «бризкати» пальцями)

    Чи стане травичка гущі! (схрестити долоні - пальці розставити в сторони)

    Вихователь хвалить дітей за виконану роботу.

    • Уточнення предметного словника по темі.

    Сюрпризний момент: в двері хтось стукає, педагог говорить дітям: «Діти, до нас напевно хтось прийшов в гості, давайте подивимося хто там». Вихователь вносить в групу іграшку «хмаринки» зі словами: «Подивіться! це ж хмаринка прийшла до нас в гості! »Далі хмаринка пропонує дітям підійти до виставки фотографій із зображенням осені, дощику, калюж. Вихователь разом з дітьми промовляє і вводить в активний словник такі слова як: осінь, дощ, хмари, калюжі, краплі.

    Малювання крапель дощу.

    Педагог звертає увагу дітей на картинку хмаринки і крапель дощу і каже такі слова «Діти, подивіться на картинку, тут дощик капає з хмаринки, а у нашій хмаринки немає крапель дощу. Давайте допоможемо нашій хмаринці і намалюємо для неї крапельки! »Діти сідають за стіл, у кожного лежить заздалегідь підготовлений малюнок хмаринки (без крапель дощу). Хлопці маку пальчики в фарбу (синію або блакитну) і малюють краплі дощу (точки). Після виконаної роботи хмаринка хвалить всіх дітей. Вихователь з дітьми вивішують їх малюнки і їм дається час помилуватися своєю роботою. • Спів пісеньки «Дощик»

    Хмарка пропонує дітям заспівати таку пісню про дощик

    Кап-кап, кап-кап,

    Кап-кап, кап-кап!

    Дощик, дощик, кап-кап-кап.

    Мокрі доріжки.

    Нам не можна йти гуляти,

    Ми намочимо ніжки.

    Кап-кап-кап!

    Кап-кап-кап-кап-кап-кап-кап.

    Хмарка прощається з дітьми і обіцяє прийти ще раз до них у гості.

    • Висновок.

    Вихователь просить розповісти дітям що вони дізналися сьогодні, які нові слова вони дізналися, що вони сьогодні малювання і які пісеньки заспівали. По закінченню бесіди всіх хвалить.





    Конспект заняття з малювання у другій молодшій групі «Осінь»