• Хід роботи

  • Конспект заняття з малювання «Морський пейзаж» нетрадиційними методами. колективна робота




    Дата конвертації03.04.2017
    Розмір8,15 Kb.
    ТипЗаняття з малювання. Конспекти, НОД

    Ірина Тарасова
    Конспект заняття з малювання «Морський пейзаж» нетрадиційними методами. колективна робота

    Малювання «Морський пейзаж» нетрадиційними методами.

    колективна робота

    Вихователь: Тарасова І. Ю.

    Вікова група: старша група.

    Тема (відповідно до комплексно-тематичним плануванням): Художньо - естетичний розвиток (Малювання).

    Тема НСД: Малювання «Морський пейзаж». колективна робота

    Освітні області: «Художньо - естетичний розвиток», «Соціально - комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток».

    Мета: Розвиток художніх здібностей дітей.

    завдання:

    Ознайомити дітей з творчістю художника-мариніста І. К. Айвазовського.

    Розвивати у дітей здатність відчувати і відгукуватися на передане художником настрій.

    Прищеплювати почуття любові до живопису.

    Збагатити словник дітей термінами: «мариніст», «горизонт», «білі баранці», «штиль».

    Розвивати творчу активність, спостережливість, почуття кольору, самостійність.

    Розвивати уяву.

    Виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця.

    Види діяльності: ігрова, комунікативна, образотворча, рухова.

    Попередня робота: Розгляд пейзажів російських художників.

    Засоби реалізації: проектор, екран, ноутбук, музичний центр,

    репродукції картин І. К. Айвазовського, фотографії з видами моря, аудіозаписи «Шум моря. Парубій. Чайки », велика рамка з картону для дитячого малюнку.

    Роздатковий матеріал: папір для акварелі; акварельні фарби; підставки; кисті; паперові серветки; баночки з водою; губки; трикутники, вирізані з газети, фігурки морських мешканців

    хід заняття

    Мотиваційно-спонукальний етап діяльності:

    Хлопці, давайте з вами сьогодні згадаємо літо. Ви куди-небудь їздили відпочивати? Хтось із вас їздив на море? Сподобалося вам на море? Яким вам запам'яталося море?

    (Відповіді дітей)

    Організаційно-пошуковий етап діяльності:

    - А давайте ми вирушимо на прогулянку по морю.

    (Діти сідають на стільці перед екраном.)

    слайд №1

    Фотографія з видом моря

    (Включається запис «Шум моря»).

    Що ви чуєте?

    Відповіді дітей (шум хвиль, крики чайок)

    - А Артем знає вірш про море.

    (Артем розповідає вірш про море).

    Море буває різним,

    Чорним буває і Червоним.

    Буває море веселим,

    Частіше буває солоним.

    А я люблю синє море.

    З лагідною, ніжною хвилею.

    Люблю, як риба, плескатися,

    Плавати, пірнати, перекидатися.

    - У цьому вірші йдеться про те, що море буває чорним і буває червоним. Що мав на увазі автор? Хто-небудь знає, тут йдеться про колір або про щось інше? (Відповіді дітей)

    Дійсно - це назви морів. Але це зовсім не означає, що вода в них чорна або червона.

    Слайд №2, №3, №4 (Відповіді дітей)

    - Море буває різного кольору. Це залежить від часу доби, освітленості,

    погоди, глибини.

    - Хлопці, море нікого не залишило байдужим, хто хоч одного разу його побачив.

    Море завжди справляла на людей велике враження своїм

    могутністю, безмежжям і красою. (Діти дивляться на екран).

    слайд №5

    - Ось так і великий російський художник Іван Костянтинович Айвазовський закохався в море. Він написав багато картин, і всі вони про море!

    Слайд №6, №7, №8

    (Діти дивляться на екран з репродукціями картин і портретом Айвазовського, розглядають їх)

    Давайте помилуємося деякими його картинами і порівняємо їх. Подивіться, які фарби вибрав художник, щоб показати бурю на морі? (Відповіді дітей).

    А які він використовував фарби, щоб показати море ласкаве, спокійне? (Відповіді дітей)

    - Такий стан море називається - «штиль». На морській гладі моря з'являється біла морська піна, яка виглядає як «білі баранці».

    - А ще морські пейзажі називають «маринами». Жіноче ім'я Марина перекладається як «морська». Художників, які малюють море, називають «мариніст». І. К. Айвазовський - найвідоміший в світі художник-мариніст. Діти повторюють слова «маринами», «мариністи».

    - Хлопці, чи сподобалося вам море? А хочете відчути себе

    мариніст? Я пропоную вам намалювати морський пейзаж (піщаний берег моря, морський штиль і вітрильник на горизонті). (Відповіді дітей).

    Динамічна пауза «Прогулянка до моря».

    Що ми бачимо на просторі?

    (Діти по черзі прикладають долоні до чола, витягаючи і вдивляючись у далечінь)

    Хвилі плещуть в Чорному морі.

    (Хвилеподібні рухи руками з погойдуванням тулуба)

    Ось і щогли кораблів.

    Нехай пливуть сюди скоріше!

    (Встати на шкарпетки, витягнути руки вгору)

    (Привітальні махи руками)

    Ми по березі гуляємо,

    Мореплавців чекаємо.

    (Ходьба на місці)

    Щось жарко стало, братці,

    Чи не час скупатися.

    (Обмахивания руками)

    Щоб плисти ще швидше,

    Треба нам гребти швидше.

    Гребемо руками і ногами.

    Хто вженеться за нами?

    (Імітація плавальних рухів)

    Усе. На берег вилазимо.

    І на пісочку відпочиваємо.

    (Сісти на килим)

    Мушлі шукаємо ми в піску.

    Їх стискаємо в кулаці.

    (Нахили з положення сидячи, імітація пошуку черепашок, стискання кулака).

    А зараз, ми переступаємо до роботи. (Діти уважно слухають вихователя).

    Хід роботи

    Перша група дітей малює кораблик на горизонті

    1. Добре змочіть водою аркуш паперу

    2. Змочіть трикутник для вітрила і щільно прикладіть до вологого листу

    3. Легкими мазками фарби покрийте фон: небо - блакитними відтінками. Зніміть газетні вітрила і Доріс коричневою фарбою човник, а зверху над вітрилом - червоний прапорець.

    Друга група дітей малює морської штиль

    1. Добре змочіть водою аркуш паперу

    2. Легкими мазками фарби покрийте фон: море - змішайте синій і зелений кольори

    3. Білою фарбою домалюйте морську пену- «білі баранці»

    Третя група дітей малює морської піщаний берег.

    1. Добре змочіть водою аркуш паперу

    2. Губкою нанесіть піщаний берег бежево-жовтих тонів, домалюйте пензликом черепашки, морські камінці.

    (Включається запис «Звуки природи. Захоплення дельфінів».)

    Діти починають працювати.

    Рефлексивно-корегуючий етап діяльності:

    Отримані роботи збираються в одну велику картину, вихователь кладе зверху підготовлену рамку.

    - Хлопці, давайте пожвавимо морський пейзаж і помістимо морських мешканців на цю картину (Хлопці поміщають фігурки на море і піщаний берег)

    - Які чудові малюнки у вас вийшли.

    - Хлопці, що ми сьогодні малювали?

    - З яким художником ви сьогодні познайомилися? А як називають художників, які малюють море? А як називають їх картини (Відповіді дітей).

    - Який стан море показував художник на своїх роботах? (Відповіді дітей).

    (Давайте погладимо себе по голівці і скажемо: «Я сьогодні молодець!». (Діти гладять себе по голові, промовляючи слова)

    - Ви мені теж сьогодні на занятті дуже сподобалися.





    Конспект заняття з малювання «Морський пейзаж» нетрадиційними методами. колективна робота