• Попередня робота
  • 1 Цільовий етап.
  • 2. Організаційний етап
  • 3. Змістовний етап.
  • 4. Практичний етап.
  • 5. Релаксація.
  • Прикріплені файли

  • Скачати 10.13 Kb.

    Конспект заняття з малювання кольоровою сіллю «Урожай збираємо, дідові з бабою допомагаємо!» (Ранній вік)




    Дата конвертації05.05.2017
    Розмір10.13 Kb.

    Скачати 10.13 Kb.

    Катерина Голубєва
    Конспект заняття з малювання кольоровою сіллю «Урожай збираємо, дідові з бабою допомагаємо!» (Ранній вік)

    Тема: «Урожай збираємо, дідові з бабою допомагаємо!», Малювання кольоровою сіллю.

    Вікова група: 2-3 роки.

    Форма спільної діяльності: художня (малювання сіллю).

    Форма організації: групова

    Навчально - методичний комплект:

    Засоби:

    Наочні: оформлення групи:

    Мультимедійні: презентація «Зберемо врожай».

    Літературні: текст казки «Ріпка», текст фізкультхвилинки «Ми крокуємо».

    Музичні: музика А. Філіпенко «Урожай збирай», російська народна музика (Монтессорі - сіті, дитяча музика з кінофільму «Вусатий нянь».

    Обладнання: ІКТ, СД - програвач, піднос з крупою, в'язані морквини, настільний театр «Ріпка», масажні м'ячики, мольберт, клейонка, кольорова сіль, аркуш ватману з намальованою ріпкою, клей ПВА.

    Мета: Створення умов для цілісного сприйняття світу, формування первинних уявлень про овочі.

    Досягнення освітніх результатів:

    Дитина вивчає навколишній предметний світ, активно діє з предметами. Прагне до спілкування з дорослим, активно наслідує в рухах і діях. Дитина опановує мову: бере участь в бесіді з вихователем, вимовляє звуконаслідувальні слова. Дитина прагне рухатися під музику, проявляє інтерес до казок.

    Розвиває велику і дрібну моторику. Прагне проявити наполегливість у досягненні результатів своїх дій. Діти проявляють вольові зусилля при виконанні колективної роботи (дозоване посипання кольоровий солі, рівномірний розподіл її по аркушу). Дитина прагне рухатися під музику, проявляє інтерес до казок.

    завдання:

    1. Навчальні:

    Сприяти формуванню:

    1.1. - передумов до естетичної стороні навколишньої дійсності, первинних уявлень про овочі;

    1.2. - пізнавального інтересу, з метою збагачення та активізації словникового запасу через використання

    художніх уявлень;

    1.3. Продовжувати вчити дітей називати предмети за кольором, формою, розміром (жовтий, круглий, великий, маленький).

    2. Розвиваючі:

    2.1. Розвивати пізнавально - дослідницьку діяльність в процесі вільного спілкування з дорослими і однолітками, сприяти прояву бажання в наданні допомоги іншому.

    2.2. Розвивати увагу, пам'ять, мова.

    2.3. Розвивати тактильну чутливість, координацію рухів, творче уяву, дрібну моторику.

    3. Виховні.

    3.1. Виховувати вміння бачити красу, доброзичливе ставлення до навколишнього світу.

    3.2. Виховувати дружні стосунки з однолітками.

    Попередня робота:

    з дітьми: знайомство з овочами:

    - розглядання натуральних овочів,

    -дідактіческіе гри ( «Збери овочі в кошик», «Почастуй зайчика морквиною», «Знайди той самий»,

    -Читання російської народної казки «Ріпка», показ казки за допомогою фланелеграфа,

    -перегляд розвиваючого мультфільму «Овочі»,

    -разучіваніе фізкультхвилинки,

    -пальчіковой гри «Ми капусту рубаємо, рубаємо»,

    -разучіваніе танцю «Зайчики з морквою»,

    -лепка «Ось яка морквина!».

    з батьками: рекомендації батькам «Розкажіть дітям« Овочі з грядки »,« Збираємо врожай на дачі », участь у виставці« Що нам осінь принесла? ».

    педагога: оформлення РППС: - календар природи, сезонне дерево, прикраса групи осіннім листям;

    - підготовка дидактичного матеріалу; виготовлення гри «Зберемо моркву»

    - підбір матеріалу по темі: виготовлення масажних м'ячиків, (аудіозапис, що розвиває мультфільм «Овочі», презентація «Збираємо врожай»).

    1 Цільовий етап.

    1.1Організаціонний етап.

    Подивіться, хлопці, скільки у нас гостей. Гості добрі і красиві. Посміхніться їм, привітайтеся.

    1.2. Мотиваційний етап (забезпечення мотивації).

    Дзвонить телефон. (Запис)

    Педагог: Алло! (Слухає) Хлопці, нам дзвонить дідусь.

    (Запис) Дідусь: Дорогі діти, допоможіть нам з бабусею зібрати урожай овочів!

    1.3. Етап створення проблемної ситуації.

    Педагог: Хлопці, за вікном осінь - час збору врожаю. Бабуся і дідусь багато працювали, втомилися, просять про допомогу. Що ж робити?

    1.4. Ухвалення рішення проблемної ситуації.

    Педагог: Допоможемо бабусі з дідусем зібрати урожай?

    Ми вирушаємо в дорогу.

    2. Організаційний етап

    2.1. Физкультминутка

    Ми крокуємо друг за другом (ходьба)

    Лісом і осіннім лугом (Слайд №1)

    Ось хата (Слайд №2) (руки витягнути вперед)

    Ось город (Слайд №3) (руки розвести в сторони)

    Бабуся давно нас чекає. (Махи рукамі0

    Бабуся: (відеозапис)

    Ой, біда, біда

    Врожаю - то - гора!

    Швидше, хлопці, приходьте

    Нам з дідусем допоможіть!

    У грядці овочі знайдіть

    І в кошичок складіть.

    3. Змістовний етап.

    3.1. Дидактичне вправу «Один-багато».

    Педагог: Давайте подивимося, що росте в грядці.

    Конспект занятия по рисованию цветной солью «Урожай собираем, деду с бабой помогаем!» (ранний возраст)

    Що знайшла, Ксюша? (Уляна, Дарина, Міла, Семен, Аріна)

    Скільки морквин у Ксюши? (Уляни, Дарини, Міли, Семена, Аріни)

    Скільки морквин в кошику?

    Педагог: Молодці!

    А ось і дідусь!

    слайд №4

    Дідусь: (відеозапис)

    Одного разу ріпку посадив

    Так старався, що є сил.

    Ріпка виросла велика,

    Так красива яка!

    Підходьте, підходьте!

    Чудо-ріпку подивіться.

    3.2. Настільний театр «Ріпка».

    Педагог: Хлопці, подивимося на ріпку?

    Дідусь: Ріпка виросла на славу

    Чи не бачив таку, право,

    Що за диво з див

    Ріпка мало не до небес.

    Смикну, та ба - то було,

    Одному не вистачить сили.

    Що мені робити, як мені бути?

    Гукну бабку підсобити.

    Бабуся: Прожила я років чимало,

    але такого не бачила.

    Вхоплюся - ка я за діда

    Разом дружно смикнемо ріпку.

    Разом: Раз отак, раз ось так

    Ех, не витягнути ніяк.

    Внучка, Машенька, біжи

    Ріпку смикнути допоможи!

    Машенька: Я біжу, поспішаю на допомогу.

    Де він неслухняний овоч?

    Разом: Раз отак, раз ось так

    Ех, не витягнути ніяк!

    Жучка, Жученька, біжи

    Ріпку смикнути допоможи!

    Жучка: Гав, допомогти готова Жучка

    Уцеплюсь гав, гав за внучку.

    Разом: Раз отак, раз ось так

    Гав, що не витягнути ніяк!

    Жучка: Гав, покликати доведеться кішку,

    Щоб допомогла трошки.

    Мурка, Мурочка, біжи

    Смикнути ріпку допоможи.

    Мурка: Мяу, допомогти я рада,

    Що, скажіть робити треба?

    Зрозуміла, відповідь тут проста

    Уцеплюсь за Жучкин хвіст.

    Разом: Раз отак, раз ось так

    Мур, що не витягнути ніяк!

    Мурка: Доведеться клікнути мишку

    Десь ховається боягуз.

    Мяу, мур за мною біжи,

    Ріпку смикнути допоможи.

    Мишка: Пі-пі-пі як це мило

    Допоможу якщо вистачить сили.

    Разом: Раз отак, раз ось так

    Ні, не витягнути ніяк!

    Педагог: Хлопці, давайте і ми допоможемо!

    Станьмо разом

    Скажімо: «Ух!»

    Ось і ріпка наша тут!

    Педагог: Хлопці, яка ріпка?

    Правильно, жовта, кругла.

    слайд №5

    Бабуся. дідусь:

    Хлопці, ми вам дякуємо і спасибі говоримо!

    Врожай зібрано на славу,

    Чекає в мішечку вас нагорода!

    3.3. Гра з масажними м'ячиками.

    Педагог: Що це?

    Які м'ячики?

    Цей кулька не простий

    Весь колючий, ось такий

    Між долоньками кладемо

    Їм долоньки розітріть.

    Вгору і вниз його катаємо

    Свої ручки розвиваємо.

    педагог:

    Бабі з дідом допомагали,

    Було важко - всі втомилися.

    А тепер йдемо вперед

    Сніданок в садку нас чекає.

    Ми крокуємо друг за другом

    Лісом і зеленим лугом

    Ось і скінчилася гра

    У групі ми - ура, ура! (Веселиться дітвора)

    4. Практичний етап.

    Спільна діяльність вихователя з дітьми (малювання кольоровою сіллю)

    Педагог: Хлопці, вам сподобалося допомагати бабусі з дідусем?

    Педагог: Подивіться, у нас теж є ріпка.

    Якого кольору була ріпка у бабусі з дідусем?

    Давайте і ми розфарбуємо ріпку.

    5. Релаксація.

    Педагог: Молодці! Красива ріпка вийшла!

    прощання

    . До побачення, до побачення, приходьте до нас знову. До побачення, до побачення, будемо разом ми грати.

    Список літератури:

    1. Виховання і розвиток дітей від 1 року до 2 років. Методичний посібник для педагогів дошкільних освітніх установ. М.: «Просвещение», 2007.

    2. Дидактичні ігри та заняття з дітьми раннього віку / За ред. С. Л. Новосьолова. Му, 2008.

    Інтернет-джерела:

    http://dochkolenok.ru/

    http://vospitateljam.ru/

    http://planetadetstva.net/

    Прикріплені файли:

    prezentacija-repka_cj107.pptx | 2032,28 КБ | Завантажено: 50


    Скачати 10.13 Kb.


    Конспект заняття з малювання кольоровою сіллю «Урожай збираємо, дідові з бабою допомагаємо!» (Ранній вік)

    Скачати 10.13 Kb.