• Хід заняття

  • Конспект заняття з малювання долонькою 2 мл. гр. "Курочка Ряба"




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір5,05 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Ірина Сергіївна Панова
    Конспект заняття з малювання долонькою 2 мл. гр. "Курочка Ряба"

    Конспект заняття в 1 молодшій групі

    за казкою «Курочка Ряба»

    Вихователь Панова Ірина Сергіївна

    Мета: Вчити дітей малювати в техніці малювання долонькою.

    завдання:

    Виховні: Формувати у дітей уміння уважно слухати казку, співпереживати героям

    Освітні: Розширювати і збагачувати словниковий запас дітей (дід, баба, мишка, яйце, просте, золоте, бив, не розбив, впало, розбилося, плаче, сокоче). Ознайомити з новим способом отримання зображення відбиток долоні.

    Розвиваючі: Удосконалювати загальну і дрібну моторику. Розвивати творчість дітей, уяву, мислення, пам'ять, увагу.

    Попередня робота: Читання казки «Курочка Ряба», розгляд ілюстрацій за казкою.

    Матеріали та обладнання:

    Іграшка курочка або півник, персонажі казки «Курочка Ряба» миска-годівниця для курочки, квасоля. Гуаш коричнева, миска для умочування долоньки в фарбу, заготовки вирізаного яйця і голови для курочки, аркуш паперу половини формату А4.

    Хід заняття:

    Вихователь вітає дітей, створює радісний настрій: «Хто до нас прийшов? Привіт дітлахи! Підійдіть до мене! Які ви сьогодні ошатні! »

    «Подивіться, хто прийшов до нас в гості! Петушок! Привітайтеся з півником! Як півник кричить? »(Ку-ку-рі-ку, ко-ко-ко, кудах-тах-тах - ігри на звуконаслідування).

    «Півник прийшов до нас в гості, щоб розповісти вам казку».

    Розповідання казки «Курочка Ряба». Після закінчення казки запропонувати дітям подивитися на фігурки і розповісти, хто прийшов до них в гості (дід, баба, курочка Ряба, мишка).

    Потім вихователь задає питання за змістом казки:

    У кого жила курочка Ряба? (Курочка жила у діда і баби).

    Що знесла курочка Ряба? (Курочка знесла яєчко).

    Яке яєчко знесла курочка? (Не просте, а золоте).

    Що робив дід? (Дід бив-бив, не розбив яйце).

    Що робила баба? (Баба била-била, не розбила яйце).

    Хто ж розбив яйце? (Мишка розбила яйце).

    Як мишка розбила яйце? (Мишка хвостиком зачепила, яйце впало і розбилося) та інші.

    Вихователь дає зразок правильного повної відповіді.

    Хлоп'ята, давайте пограємо, я буду мама курочка, а ви курчатка.

    Вийшла курочка гуляти,

    свіжої трави пощипати,

    а за нею хлопці,

    жовті курчатка.

    Ко-ко-ко, ко-ко-ко,

    не ходіть далеко!

    Лапками гребіть,

    черв'ячків шукайте. (Імітація дій по тексту)

    Хлоп'ята, півники нудно одному стало, а давайте ми з вами зараз намалюємо для півника подружек- курочок.

    Походимо до миски з фарбою. Показую дітям, як потрібно вмочати долонькою в фарбу, прикладати долоньку на аркуш паперу. Пояснюю, що потрібно щільно притискати долоньку. Ми залишаємо відбитки долоньок підсихати.

    «Яку цікаву казку розповів нам півник! Давайте його почастуємо! Що любить клювати півник »(квасоля).

    Поставити перед дитиною мисочку з квасолею і запропонувати покласти частування для півника в миску-годівницю. Вихователь показує, як брати вказівним і великим пальцями руки по одній квасолину і перекладати частування з миски в годівницю (показати спосіб Пінцетний захоплення). «Подзьобати півник і заспівав! Як співає півник? »(Ку-ку-рі-ку, ко-ко-ко).

    Далі приклеюємо голову до відбитку в місці розташування великого пальця, і поруч з отриманим зображенням курочки приклеюємо яєчко.

    рефлексія:

    Діти хто до нас сьогодні приходив в гості? Що він нам розповів? Сподобалася вам казка? А півник радий, адже ви йому курочок подружок намалювали і йому тепер радісно і весело! які у нас вийшли курочки Ряби красиві!

    «Півників пора додому. Ми попрощаємося з півником і запросимо його ще приходити до нас в гості ».

    Конспект занятия по рисованию ладошкой 2 мл. гр. «Курочка Ряба»




    Конспект заняття з малювання долонькою 2 мл. гр. "Курочка Ряба"