Конспект заняття з малювання для дітей старшої групи з використанням нетрадиційних матеріалів «Малюємо листопад»




Дата конвертації19.06.2017
Розмір9,27 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Ірина Івановська
Конспект заняття з малювання для дітей старшої групи з використанням нетрадиційних матеріалів «Малюємо листопад»

Конспект заняття з малювання з використанням нетрадиційних матеріалів.

Тема: «МАЛЮЄМО ЛИСТОПАД».

Цілі: вчити дітей малюванню з використанням нетрадиційної методу; розвивати дрібну моторику; коригувати розумову діяльність; виховувати інтерес до образотворчої діяльності, акуратність в роботі.

Обладнання: демонстраційний матеріал (зразки малюнків та листів різних дерев різного забарвлення); роздатковий матеріал: фарба, аркуші паперу, манна крупа, горох, пензлики, кольорові листя; аудіозапис фортепіанної п'єси «Баркарола» з альбому «Пори року» П. І. Чайковського.

План проведення заняття.

I. Організаційний момент.

Релаксація з установкою на увагу.

II. Розвиток зорової уваги.

III. Розвиток тактильного сприйняття і дрібної моторики пальців рук.

IV. Физкультминутка (динамічна пауза) «Листочки осінні».

V. Розвиток сенсомоторики. Практична частина (продуктивна діяльність - нетрадиційне малювання).

Малювання фарбами з використанням манної крупи.

VI. Підсумок заняття. Рефлексія корекційно-розвиваючої діяльності.

хід заняття

I. Організаційний момент.

Привітання дітей, представлення гостей.

Релаксація з установкою на увагу (звучить некваплива мелодія, наприклад, фортепіанна п'єса «Баркарола»).

- Сядьте зручно. Ноги не заважають, стоять на підлозі. Руки вільно лежать на колінах. Послухайте спокійну ніжну мелодію. Вам приємно? Посміхніться один одному. Тепер ви будете дружно і добре працювати, правильно виконувати завдання, будете дуже уважними.

II. Розвиток зорової уваги.

- Послухайте вірші. Постарайтеся уявити собі картину того стану осінньої природи, про який написали поети.

Осінь настала, висохли квіти,

І дивляться понуро голі кущі.

А. Плещеєв

Падають, падають листя -

У нашому саду листопад ...

Жовті, червоні листя

За вітром в'ються, летять.

Птахи на південь відлітають,

Гуси, граки, журавлі.

Ось вже остання зграя

Крилами махає далеко.

В руки візьмемо по кошику,

У ліс за грибами підемо,

Пахнуть пеньки і стежки

Смачним осіннім грибком.

М. Івенса

- В яку пору року падають з дерев листя? (Листя опадає з дерев восени.)

- Що означає слово «листопад»? (Опадання листя з дерев восени.)

III. Розвиток тактильного сприйняття і дрібної моторики пальців рук.

- Візьміть в руки листя, підкиньте їх вгору. Ось ви і показали листопад.

- Якого кольору листя були навесні і влітку? (Зеленого кольору.)

- Якими вони були на дотик? (М'які, ніжні.) Яка поверхню

у цих листочків? (Гладка.) Що наші ручки відчували від зіткнення з зеленими листочками? (Приємну вологу, м'якість.)

- Якими ці листочки стали восени? (Жовтими, червоними, коричневими, сухими.)

- Потримайте в руках осінні листочки. Що відчувають тепер ваші ручки? (Шорсткість, ламкість, жорсткість, ламкість.)

- Зараз я загадаю вам загадки. Слухайте уважно і постарайтеся їх розгадати.

Прийшла без фарб і без кисті

І перефарбувала все листя.

(Осінь.)

Його навесні і влітку

Ми бачили одягненим.

А восени з бідолахи

Зірвали всі сорочки.

(Дерево.)

Я з крихти-бочки виліз,

Корінці пустив і виріс,

Став високий я і могутній,

Не боюсь ні гроз, ні хмар.

Я годую свиней і білок -

Нічого, що врожай, крейда.

(Дуб.)

З гілки в річку впаде,

І не тоне, а пливе.

(Лист.)

В золотий клубочок

Сховався дубочек.

(Жолудь.)

- Скажіть, будь-яку пору року у нас зараз?

- Що восени відбувається з деревами? З листочками?

- Які дерева ви знаєте?

- Чим вони відрізняються один від одного?

- Чи всі дерева втрачають листя? У всіх дерев буває листопад?

- З яких частин складається дерево? (Стовбур, кора, листя, гілочки, жолуді.)

- Розгляньте листочки. Однакової форми листочки від різних дерев? Якого кольору осінні листочки? Хто здогадався, з якого дерева який листочок?

Физкультминутка

(виконують руху під керівництвом вчителя)

Ми листочки осінні,

На гілочках сиділи!

Дмухнув вітер - полетіли.

Ми летіли, ми летіли

І на землю тихо сіли.

V. Розвиток сенсомоторики. Практична частина: малювання з використанням манної крупи.

- У нас з вами є заповітні слова, які допомагають нам виконувати будь-які, навіть найскладніші завдання. Згадаймо їх:

Умілі руки роботи не бояться.

Все здорово вийде -

Лише треба постаратися!

З таким серйозним діловим настроєм на хороший результат ми при-ступаємо до роботи - малювання листочків. Кожен з вас намалює свої листочки, і у нас вийде дружна колективна робота - листопад.

У роботі ви будете використовувати манну крупу. Виявляється, з неї не тільки кашу можна варити, але і малювати нею. Але ось біда - я ненавмисно висипала в крупу горох, Допоможіть вибрати горошини, вони будуть заважати у виконанні нашого мальованого вироби.

Виконання практичної частини.

Алгоритм і послідовність дій вихованців (під керівництвом і спільно з вихователем).

- Для роботи вам знадобляться банку з манною крупою, шматок картону або щільного ватману, флакончик з клеєм ПВА, банку з водою, пензлики і фарби (краще гуашеві).

- Нанесіть на папір шар клею (найкраще це робити щетинною пензликом або зубною щіткою). Поки він не висох, посипте зверху погуще манною крупою, щоб утворився рівномірний шар. Дочекайтеся, поки висохне.

- Висохлий лист акуратно підніміть і злегка струсіть, щоб непріклеенние крупинки відпали. Тепер на цьому аркуші можна малювати. Через нерівній фактури поверхні чіткі контури виходити не будуть. А ось намалювати по такій поверхні осінній пейзаж буде не так складно. Зробіть легкий начерк тонким пензликом, розведіть фарби, приготуйте палітру, щоб їх змішувати, - і дайте волю своїй фантазії!

Вихованці працюють самостійно; вихователь здійснює контроль, при необхідності надає індивідуальну допомогу окремим учням (особистісно орієнтована спрямованість і диференціація).

VI. Підсумок заняття. Рефлексія діяльності.

Вихователь просить показати виконані роботи, оцінити свою діяльність.

- Що вам необхідно було виконати? Які матеріали ви використовували?

- Ви виконали роботу самостійно або скористалися допомогою? Хто вам допомагав? Кого ви повинні дякувати за цю допомогу?

- Що хотіли б змінити у своїй роботі?

- Як би ви оцінили свою роботу? (Відповіді вихованців.)

- Подивіться, що у нас вийшло! Які гарні листи! Давайте ж швидше з'єднаємо їх в загальний малюнок на лісовій осінньої галявині, щоб у нас вийшов осінній ліс з листопадом.

- Який листочок у нас вийшов найвеселішим, який - сумним, тонким, заокругленим, ажурним, смішним?

- Скажіть, хлопці, нам вдалося створити картину осіннього листопаду?

- Осінь на ваших малюнках дивно прекрасна і дуже різноманітна. Барвисті, наповнені різними почуттями малюнки вийшли у вас. Я задоволена вашою творчістю.

- А вам самим сподобалося малювати стан природи, в яке ви вклали частинку своєї душі, свого приємного почуття і настрої?

Закінчити наше заняття я хотіла б віршем А. Федоровской:

Осінь на узліссі фарби розводила,

За листі тихенько пензлем проводила.

Пожовтів ліщина, і зашарілися клени,

В пурпурі осинки, тільки дуб зелений.

Втішає осінь: «Не шкодуйте літа!

Подивіться - гай ​​в золото одягнена! »





Конспект заняття з малювання для дітей старшої групи з використанням нетрадиційних матеріалів «Малюємо листопад»