Конспект заняття з малювання «Дивовижний підводний світ» (підготовча група)




Дата конвертації17.06.2017
Розмір6.99 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Олена Єгорова
Конспект заняття з малювання «Дивовижний підводний світ» (підготовча група)

Основний напрямок: художньо - естетичне

Інтегрувальні освітні області: «Художньо - естетична», «Пізнавальна», «Соціально - комунікативна»

Форма діяльності: спільна діяльність дорослого і дітей

Види діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавальна, продуктивна

Мета: розвиток творчих здібностей, створення позитивного емоційного настрою у дітей

Програмні завдання:

- продовжувати знайомити з навколишнім світом,

- вчити дітей нетрадиційного способу малювання «граттаж», передавати схожість з реальними об'єктами,

- продовжувати розширювати досвід дітей в застосуванні і поєднанні різноманітних образотворчих матеріалів та інструментів,

- розвивати творчі здібності дітей, уяву, увагу,

- виховувати інтерес до малювання, добрі почуття до природи.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій, листівок, енциклопедій по темі «підводний світ»; читання художньої літератури, бесіди про морських мешканців; складання описових розповідей та оповідань з особистого досвіду; бесіда про море, як місці існування різних тварин і рослин; слухання: «Звуки моря», дидактичні і рухливі ігри «Дізнайся рибу за описом», «Хто як влаштований», «Море хвилюється ...».

Матеріали та обладнання: відеоролик черепахи, ІКТ, відеозапису, ТСО, палички для шашликів, тонований папір чорного кольору, серветки.

Методи і прийоми: Сюрпризний момент, відгадування загадки, перегляд відеозапису, бесіда, слухання музики.

хід заняття

Організаційний момент:

«Привітайся дружок,

побажай здоров'я,

лікують дуже добре

доброта з любов ».

Діти: «Здрастуйте».

вихователь:

Давайте представимся нашим гостям.

«Ми з Джерельця хлопці (ляскають один одному в долоні, стоять парами)

Ми, хлопці-дошкільнята

У садок ми з ранку йдемо (крокують пальчиками)

Там танцюємо і співаємо.

У джерельця ми всі друзі (обіймаються)

Адже без дружби нам не можна! »

Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку. Якщо ви правильно дасте відповідь, то відповідь з'явиться на екрані.

Може жити вона всюди

І на суші, і в воді.

В панцирі з усіх боків,

Чи не розчавить навіть слон.

Важка її сорочка,

Хто ж це? (Черепаха)

(З'являється ролик з промовистим черепахою.

черепаха:

Підводний світ в морях, океанах

У річках, озерах, ставках.

А якщо дізнаєтеся, як в ньому прекрасно,

То скажіть дружно всі: «ах!»

Запрошую вас гуляти -

Дно морське вивчати,

Скільки водоростей різних,

Зірок, медуз і риб прекрасних.

Ламінарії, їжаки

І черепашки хороші.

вихователь:

- де живе морська черепаха?

- про яке світі розповіла нам черепаха?

- вона запрошує нас до себе в гості. Приймемо її запрошення?

-Як ви думаєте, за допомогою чого можна спуститися на дно морське? (Відповіді).

- А я пропоную вам відправиться в подорож на батискафі. А ви знаєте, що таке батискаф? (самохідний підводний апарат для океанографічних та інших досліджень на великих глибинах).

вихователь:

Говоримо чарівні слова:

У море спіниться сильно хвиля,

І принесе нас під воду вона.

Влаштовуйтеся зручніше у ілюмінаторів. Пристебніть ремені. Включаю систему пуску. В дорогу.

(Відеозаписи: «Мешканці моря».

Під час перегляду вихователь звертає увагу дітей на різноманітність риб: зазначає подібності, відмінності; рослинність підводного світу).

Імітація підводного плавання.

По-ль: я включаю систему підйому, якщо у якогось заклало уші- то зробіть кілька смоктальних рухів.

Фу, і ось ми і на березі.

Щоб привести наш організм в норму ми пограємо в гру

«Мешканці моря» (після перегляду)

Вихователь: Наша гра буде не зовсім звичайною. Перед тим, як завмерти, ви повинні зобразити мешканців морського дна. А я буду його відгадувати.

(Діти грають під спокійну музику) Молодці, відмінно пограли.

вихователь:

Мені так шкода, що таку красу підводного світу не побачили батьки і інші діти. Як же бути? Як же поділитися своїми враженнями? (Відповіді, діти приходять до висновку, що побачене можна намалювати).

Діти сідають за столи.

вихователь:

- сьогодні ми з вами будемо малювати незвичайним способом. Подивіться, що лежить перед вами? Як можна цим малювати?

Я вас навчу новій техніці малювання, яка називається французьким словом «граттаж», в перекладі означає «дряпання».

Малюнок надряпують на заздалегідь підготовленій поверхні. Загостреним предметом процарапивают лінії і штрихи, що відкривають колір основи. (Вихователь показує техніку малювання).

пальчикова гімнастика

Виконуємо вправу - розминку з паличкою:

Паличку візьмемо ось так: (рука спирається на лікоть, паличку тримати трьома пальцями).

Це важко? Ні, дрібниця.

Вгору-вниз, вправо-вліво (виконувати руху пензлем руки)

Гордо, немов королева,

Паличка пішла стусаном,

Застукала «каблучком».

А потім по колу ходить,

Як дівиці в хороводі.

Ви втомилися? відпочинемо

І знову стукати почнемо.

Ми малюємо: раз, раз ... (пензлик ставити вертикально, зробити кілька стусанів без фарби)

Все вийде у нас!

Вихователь: Тепер вам потрібно заселити «морське дно» рослинами і мешканцями (діти виконують завдання, звучить спокійна музика).

Вихователь: Подивимося, що у вас вийшло. Із завданням ви впоралися, створили підводний світ, передали в малюнку свої враження. Давайте помилуємося вашими роботами. (Роботи кріпляться на магнітну дошку).

Вихователь: З якою технікою малювання познайомилися? (Відповіді) Яка робота більше сподобалася (Відповіді) Чому? (Відповіді) А хто намалював таку красиву медузу? Що люди можуть зробити, щоб зберегти різноманітність риб, красу підводного світу? (Діти формують правила охорони водойм).





Конспект заняття з малювання «Дивовижний підводний світ» (підготовча група)