Конспект заняття з конструювання в старшій групі «Что нам стоит корабель побудувати»




Дата конвертації18.04.2017
Розмір8,31 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Юлія Харламова
Конспект заняття з конструювання в старшій групі «Что нам стоит корабель побудувати»

Програмне зміст:

Мета: формування практичних навичок роботи.

Освітні завдання: тренувати дітей в площинному моделювання, використовуючи схему і в конструюванні з будівельного матеріалу; формувати у дітей уявлення про різні види кораблів, їх функціональне призначення, будову, називати частини корабля.

Розвиваючі завдання: розвивати прагнення до творчості, пошуку; розвивати дрібну моторику рук; тренувати увагу і зорову пам'ять.

Виховні завдання: виховувати художній смак, культуру праці, прагнення робити роботу акуратно, до кінця, конструктивно правильно; виховувати самостійність, допитливість.

Демонстраційний матеріал: серія картинок «Водний транспорт», схема виконання корабля з геометричних фігур, схема побудови корабля з будівельного матеріалу, скринька, пляшка з піратської картою всередині, завдання від піратів, розмальовки (листочки) в подарунок, запис звуку моря.

Роздатковий матеріал: конверти з геометричними фігурами, блакитний картон на кожну дитину, дерев'яний конструктор.

Методика проведення:

1. Організаційний момент.

- Хлопці, я сміявся до вам, а ви посміхнетеся один одному. Ми спокійні й добрі, ми привітні і ласкаві. Ми здорові. Зробіть глибокий вдих через ніс і вдихніть в себе свіжість, доброту, красу. А видихніть через рот всі образи, злість, засмучення.

2. Вступна бесіда.

- Хлопці, ви любите подорожувати? (відповіді дітей)

- Я теж люблю подорожувати. І зараз я хочу вам розповісти історію, яка сталася з одним знайомим мені мандрівником. Влітку він відпочивала на Чорному морі і ось одного разу, гуляючи по берегу, знайшов пляшку і віддав її мені. Ось вона (показ незвичайної пляшки). Чесно кажучи, я подумала, що це сміття і хотіла її викинути. Але мені здалося, що в ній що - то є. Давайте подивимося (з пляшки витягають намальовану карту). Як ви думаєте, що це? (Відповідь дітей: карта)

3. Основна частина.

- Правильно, але мені здається, що вона не проста, а піратська. Ну що, ви готові відправитися на пошуки скарбів? Тоді пройдемо і сядемо на свої місця. Карту помістимо на саме видне місце. Насамперед нам необхідно вибрати такий вид транспорту, який доставить нас на острів і поверне назад. Відгадайте загадку:

Ходить місто - велетень на роботу в океан. (Відповідь дітей: корабель).

- Так, щоб дістатися до острова нам треба побудувати корабель. Підсуньте до себе блакитні аркуші картону і конверт. У конверті лежать геометричні фігури, з яких ви побудуєте ось такий корабель (показ схеми).

(Діти викладають на картоні корабель з геометричних фігур. Якщо виникають складнощі, вихователь допомагає радою)

- Хлопці, з яких геометричних фігур побудовані ваші кораблі? (Відповіді дітей)

- Молодці! А тепер, закрили очі (звучить «Мелодія моря»).

Корабель наш вперед пливе,

Нас з собою він везе.

Ми на острів все припливли,

І очі ми там відкрили.

- Ось ми і на острові. Хлопці, підійдіть всі до мене. Давайте добре розглянемо карту і знайдемо скарби.

(Діти разом з вихователем рухаються згідно орієнтиру на карті)

- Ми з вами причалили у цього берега. Далі нам потрібно зробити 4 кроки праворуч (робимо 4 кроки і знаходимо завдання). Подивіться, хлопці, пірати нам тут залишили завдання. Послухайте його уважно!

«Хлопці, дайте відповідь на питання і ви зможете йти далі на пошуки скарбів!».

- Ну що, хлопці, відповімо на питання піратів? (Відповіді дітей)

1. До якого ж виду транспорту належать кораблі? (До водного)

(Вихователь відкриває заздалегідь приготовані на мольберті зображення кораблів - пасажирський, військовий і вантажний)

- Вірно, хлопці! Буває водний транспорт пасажирський, військовий і вантажний.

2. Назвіть, що відноситься до пасажирського транспорту?

(теплохід, катер, пароплав.)

- Молодці, хлопці! Ми вірно відповіли і можемо рухатися з вами далі.

- Тепер нам потрібно зробити 5 кроків в бік вікна. (Робимо 5 кроків і знаходимо завдання)

- Подивіться, тут теж якесь завдання для нас.

«Щоб йти далі, вам потрібно виконати ці рухи!»

Физминутку.

Тихо хлюпоче вода,

Ми пливемо по теплій річці (руху руками)

У небі хмаринки, як овечки,

Розбіглися хто куди (руки в різні боки)

Ми з річки вилазимо,

Щоб зігрітися покрокував (кроки на місці)

А тепер глибокий подих

І присіли на пісок (присіли)

Над водою летять стрижі (повільно піднімаємося, помахи руками)

Під водою пливуть йоржі (змійка руками)

Пливе човен-краса,

Розписні вітрила (руки в сторони).

- Молодці, хлопці! Тепер ми можемо йти далі.

- Давайте подивимося на карту. (Дивимося на карту)

- Тепер нам потрібно зробити 5 кроків вліво. (Робимо кроки і знаходимо завдання)

- Ой, хлопці нам ще якесь завдання приготували пірати.

«Скриня з скарбом знаходиться зовсім близько, але перш ніж ви його знайдете, дайте відповідь питання»

1. У кожного корабля своє призначення, але у будь-якого судна є основні частини, то, що об'єднує всі кораблі. Назвіть їх (Визначення дітей супроводжуються показом цих частин на зображень на мольберті)

- Передня частина корабля - ніс.

- Задня частина корабля - корми.

- Бічна сторона називається - палуба.

- Нижня частина корабля, яка знаходиться під водою - днище.

- Труба

- Якір

- Молодці, хлопці!

2. А хто ж керує кораблем? (Капітан)

- Дуже добре, хлопці, молодці! А ось і скриня зі скарбами. Давайте візьмемо скриню і повернемося до того місця, де ми причалили до берега.

(Діти повертаються на свої місця)

- Відкриємо скриню і подивимося, що ж там пірати сховали. (Схеми поетапного виконання роботи)

- Хлопці, це якісь схеми і записка від піратів: «Додому ви зможете повернутися тільки в тому випадку, якщо за допомогою цих схем ви зможете побудувати корабель».

- Ну що, впораєтеся із завданням? (Відповіді дітей)

- Перш ніж приступити до роботи, давайте розімніть ваші пальчики.

Пальчикова гімнастика.

Ходять хвилі на просторі,

Ви впізнали? Це - море.

Чайка над хвилею злітає,

Чайка чайку наздоганяє.

Рибки плавали, пірнали

У чистій тепленькою воді.

Те стиснуться,

разожмутся,

Те зариються в піску.

- Хлопці, подивіться на схеми. Як ви думаєте з чого краще почати будувати корабель (днище). (Відповіді дітей) (Розгляд схем, обговорення споруди)

- А тепер, хлопці, можете приступати до роботи. (Діти виконують поставлене завдання, якщо виникають складнощі, вихователь допомагає радою)

- Молодці, хлопці! Відмінний корабель у вас вийшов!

- Поки ви майстрували кораблі, я в скриньці знайшла ще дещо. Це пірати залишили вам подарунки. (Вихователь роздає аркуші з картинкою розфарбуванням)

4. Заключна частина.

- А тепер нам пора повертатися додому. Закрили очі: (звук вітру)

Раз, два, три - вітер швидко Закрути!

Нас додому поверни!

- Ось ми і вдома. Сподобалося вам подорож? На якому виді транспорту ми сьогодні подорожували?

- З чого ми будували?

- Наше заняття закінчено. Усім дуже дякую.





Конспект заняття з конструювання в старшій групі «Что нам стоит корабель побудувати»