Конспект заняття з конструювання «Будиночок для матрьошки»




Дата конвертації16.10.2019
Розмір4.17 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Тетяна Кротова
Конспект заняття з конструювання «Будиночок для матрьошки»

мета:

Розвиток творчих здібностей у вихованців.

завдання:

1. Формувати уявлення про деталі (кубиках, крише- призмі від конструктора, варіантів розташування елементів на площині.

2. Розвивати уміння споруджувати будівлю за зразком.

3. Спонукати до використання народних іграшок (матрьошок) для обігравання споруди.

4. Формувати вміння відповідати на найпростіші запитання.

5. Удосконалювати вміння виконувати танцювальні рухи.

способи:

• Ігровий - персонаж матрьошка

Бесіда з дітьми

• Показ і пояснення способів виконання роботи, з коментарями вихователя

Використання художнього слова; читання вірша

• Обігрування, заохочення, самостійне виконання дії

Танець

засоби:

Іграшки - матрьошки, 2 кубика і призма на кожну дитину;

Попередня робота:

На прогулянці розглядання будинків, картинок із зображенням будинків, звернення уваги на частини будинку (стіни, дах); виконань рухів по показу вихователя в танці «Веселі матрьошки» (муз. Ю. слона, сл. Л. Некрасової).

хід заняття

Створення ігрової ситуації:

Вихователь. Хлопці подивіться, хто до нас прийшов у гості? (Матрьошка). Давайте привітаємося з матрьошкою. Скажімо разом: «Здрастуй, матрьошка!» І матрьошка каже вам: «Здрастуйте, діти! Здрастуй Варя, Кіра, Антон ... »

Лялька славна - матрьошка.

Десь же ручки, десь же ніжки?

Ах, які щічки, червоні, рум'яні,

На фартушку квіточки.

А. Кулешова

Вихователь. Хто ж до нас прийшов у гості? Правильно, до нас в гості прийшла матрьошка.

Цікаво з нею грати, можна навіть відкривати. Відкриємо її трошки, а там ще матрьошка!

Вихователь. Багато чи мало тепер матрьошок »(відповіді дітей)

Вихователь. Діти, а матрьошки кажуть, що їм потрібен будинок.

Постановка мети.

Вихователь. Давайте розглянемо будинок з конструктора.

Розгляд зразка.

Вихователь. Ось який гарний будинок. У будинку є стіни і дах. З чого зроблені стіни будинку? (відповіді дітей.) Стіни будинку зроблені з кубиків. А дах зроблений з призми. Подивіться, кубики розташовані недалеко один від одного. Призма - дах встановлена ​​на кубиках. Ось який маленький будиночок ми будемо будувати.

Вихователь. Подивіться, як я буду будувати будинок. Я беру кубик і кладу його на стіл, недалеко від нього кладу інший кубик - стіни будинку побудовані. Тепер беру кришу- призму встановлюю на кубики. Ось який будиночок вийшов.

закріплення послідовності

Вихователь. Спочатку побудуємо стіни будинку з кубиків, а на них встановимо призму - дах.

Діти виконують роботу, вихователь промовляє загальні вказівки, що кубики треба розташовувати недалеко один від одного, а дах - призму акуратно встановлювати на кубики.

Вихователь. Як багато будинків побудували! Молодці!

Вихователь. Запрошуйте матрьошок в гості.

Обігрування споруди.

Вихователь. Матрьошки в нових будиночках водять хоровод і нас запрошують танцювати.

Танець «Веселі матрьошки»

Музика Ю. Слонова, слова Л. Некрасової

Вихователь.

- Що ми з вами конструювали? (відповіді дітей)

- Для кого? (відповіді дітей)

- З яких деталий складається будинок? (відповіді дітей)

Вихователь. Хлопці вам сподобалося грати? Давайте прощатися. До побачення…





Конспект заняття з конструювання «Будиночок для матрьошки»