Іда шпак
Конспект заняття з художньої творчості «Курча»
Тема: Аплікація «Курча»
Мета: Виготовити курчати в техніці - пухнасті картинки
Завдання: Закріпити знання і вміння дітей робити аплікацію з вовняних
ниток, збагатити аплікативного техніку, розвивати дрібну моторику,
почуття форми і композиції. Закріпити знання дітей про величину і кольорі
(білий, жовтий). Вчити акуратно користуватися клеєм. продовжувати
формувати навички акуратності в роботі, виховувати інтерес до
образотворчого мистецтва, викликати позитивний емоційний
відгук на створене зображення.
Етапи заняття: Вступна частина, Сюрпризний момент, физкультминутка,
основна частина, заключна частина, аналіз робіт, пісенне виконання.
Попередня робота: Читання казки В. Сутеева «Курча»,
розгляд ілюстрацій.
Матеріали до заняття: Картон зеленого кольору з попередньо наклеєною
картинкою курчати, клей, пензлики, серветки, клейонки. Деталі дзьоба і очей.
Хід заняття:
Вихователь: Хлоп'ята, відгадайте загадку:
«Весь я золотистий, м'який і пухнастий
Я у курки дитина
А звуть мене? »(Курча)
Вихователь: Хлопці подивіться, яка у мене є цікава і барвиста
картинка. Що на ній зображено? (Відповіді дітей).
Подивіться, які курчата забавні і веселі. (Показати курку). А хто це з
курчатами? (Відповіді дітей)
А як же звуть діток курки мами? (відповіді дітей). А тата?
Курка веде своїх діток шукати зернятка. (прибрати малюнок).
Сюрпризний момент. Чути голос курчати (пі, пі, пі).
Показати одного курчати.
«Не хочу один клювати я
Нехай швидше приходять брати
Де ж вони? Під старою липою
Як звуть їх? Курча курча. »
Вихователь: Хлопці, подивіться який гарний курча. такий пухнастий
і м'який. (дати дітям помацати і погладити курчати). А давайте пропищить
як пищати курчата (пі, пі, пі). Спочатку голосно потім тихо. уточнюю
уявлення про зовнішній вигляд курчати (яким кольором сам курча, дзьоб,
оченята, який він величини, що є у курчати на тулуб) (Відповіді дітей).
Вихователь: Хлоп'ята, а ви знаєте від куди вилуплюється курча (Відповіді
дітей) Показати яйце.
ось послухайте вірш:
маленький курча
З яйця народився,
Виліз з шкарлупки,
Дуже здивувався!
Як світло зовні,
Скільки місця багато,
Там, усередині шкарлупки,
Не було такого! (Е. Шевцова)
Хлоп'ята, нашому курчаті дуже нудно одному, давайте, що б йому не було
нудно, зробимо для нього братів і сестричок. Але перед цим давайте вийдемо
на галявину і пограємо в курчат.
Физкультминутка: (2-3 рази)
Пустотливий курча жив
Головою весь день кружляв:
Вліво, вправо повернув,
Ніжку ліву зігнув,
Потім праву підняв
І на обидві знову встав.
Почав крилами махати:
Піднімати і опускати
Вгору, вниз, вгору вниз!
Повернувся вліво, вправо
-Добре на світлі, право!
А потім гуляти пошел-
Черв'ячка собі знайшов!
(Діти виконують рухи слідом за вихователем по тексту)
Вихователь: Ми трохи пограли, а тепер давайте повернемося на свої місця
і будемо робити братиків та сестричок для нашого курчати.
Ось у мене є такі красиві курчатка, які тільки що вилупилися з
яєчка, але вони такі біленькі, треба їм допомогти прикрасити їх. А
прикрашати ми з вами будемо ниточками.
(Пояснити і показати, як зробити курчати пухнастим, приклеюючи до
заготівлі ниточки жовтого кольору, як приклеїти дзьоб і очі). продовжувати
відпрацьовувати навички обережного наклеювання, користуватися серветкою.
Після закінчення виконання робіт вихователь кличе дітей до себе:
Куд куди! Куд куди!
Ну-ка, ну-ка все сюди
Ну як до мами під крило
Ну куди вас понесло.
Вихователь розкладає роботи на столі і в серединці ставить одного
курчати, для якого робили братів.
Вихователь: Хлопці, подивіться, які гарні курчатка у нас
вийшли! Подивіться на курчати, як він радіє, бо ви зробили
для нього так багато красивих братиків та сестричок. Тепер він не буде один. У
всіх дуже красиво вийшло, ви всі великі молодці. А тепер давайте
заспіваємо пісню для наших курчат.
Виконуємо пісню всі разом «Вийшла курочка гуляти»