• Хід заняття

  • Конспект заняття з художньої праці в старшій групі «Ми - космонавти»




    Дата конвертації08.07.2017
    Розмір6,53 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Ольга Череухо
    Конспект заняття з художньої праці в старшій групі «Ми - космонавти»

    Мета: закріпити навички обведення по контуру окремих деталей, вирізання деталей, складання цілісного образу створюваного об'єкта.

    завдання:

    - познайомити дітей з новим способом кріплення деталей - за допомогою двостороннього скотча;

    - повторити етапи складання цілого образу з деталей;

    - закріпити техніку безпеки і навички користування ножицями;

    - закріпити знання про День Космонавтики, першого космонавта, сонячній системі.

    Попередня робота:

    - бесіди про будову Сонячної системи, про День Космонавтики, про космічних тілах, розгадування загадок на космічну тему;

    - вивчення нових слів: комета, планетарій, назви планет, метеорит, космічний корабель, запуск;

    - малювання на тему космосу - ракети, інопланетяни, космонавти, планети.

    - вільне конструювання образів з використанням паперу і ножиць.

    Хід заняття:

    Діти входять і розташовуються півколом біля мольберта з зображеннями - Юрія Гагаріна, ракети, космонавта в скафандрі, сонячної системи.

    вихователь:

    Привіт, хлопці! Подивіться, сьогодні до нас прийшли гості. Гості не прості - вони дивляться і вибирають найсміливіших, відважних, старанних хлопців для того, щоб зробити з них космонавтів, правда, цікаво? Давайте привітаємося з гостями!

    Діти вітаються.

    вихователь:

    Хлопці, зверніть увагу на наш мольберт. Як ви пам'ятаєте, тиждень ця у нас була не звичайна, а космічна! Скажіть, чому ми говоримо про космонавтів саме зараз? Яке свято ми недавно відзначали?

    Діти: День космонавтики

    вихователь:

    А якого числа ми відзначаємо це свято?

    Діти: 12 апреля

    вихователь:

    А чому саме 12 квітня?

    Діти: тому що в цей день було здійснено перший політ людини в космос.

    вихователь:

    Молодці! А як же звали цього героя, який прославив нашу країну на весь світ і зробив перший політ в космос?

    Діти: Юрій Гагарін!

    вихователь:

    Молодці хлопці! Багато ви знаєте про день космонавтики! А я хочу вам запропонувати самим спробувати себе в ролі космонавтів, ви згодні?

    Діти: ТАК!

    Вихователь: Тоді нам потрібно зробити справжню зарядку космонавта і відправитися на станцію готуватися до польоту.

    Физкультминутка:

    На місяці жив звіздар ( «Дивляться в телескоп»)

    Він планет вів облік: (показувати небо рукою)

    Меркурій - раз (описати коло руками)

    Венера - два-с (бавовна)

    Три - Земля, чотири - Марс (присісти)

    П'ять - Юпітер, шість - Сатурн (нахили вправо-вліво)

    Сім - Уран, вісім - Нептун (нахил вперед, прогнутися назад)

    Дев'ять - далі всіх Плутон (Стрибок)

    Хто не бачить - ось же він! (розвести руки в сторони долонями вгору).

    Відмінно хлопці, ми з вами підготувалися! Прошу всіх зайняти свої місця в нашій космічній станційної майстерні.

    Діти займають місця за столами.

    Вихователь: До речі, майстерня наша непроста, а майстерня з виготовлення ... ОЙ, хлопці, а без чого космонавт не зможе полетіти в космос?

    Відповіді дітей, скафандр.

    Вихователь: звичайно, скафандр! Давайте згадаємо, з яких же частин він складається.

    Діти: Шолом, костюм, знімні рукавички і черевики.

    Вихователь: І я пропоную вам хлопці, нам з вами змайструвати поки невеликі, пробні скафандри, для нашого міні-подорожі в космос.

    Отже, У вас на столі лежать ножиці, в роботі з якими потрібно бути дуже обережним і уважним. А так же трафарети з картону. Виберіть потрібний вам колір для скафандра, переверніть його білою стороною вгору, прикладіть трафарет і акуратно обведіть його. Коли все буде готово приступайте до вирізання.

    Тепер таким же чином ми вирізаємо рукавички і черевики.

    Нам залишилося змайструвати штани і рукави. Для цього візьмемо гофрований картон, що лежить у вас на столі, потрібного вам кольору. Скільки має бути рукавів? 2, вірно. Що потрібно зробити з нашим прямокутником (скласти навпіл, притиснути і розрізати по лінії згину). Те ж саме і зі штанами.

    Тепер, коли скафандр майже готовий, я роздам вам шоломи - сюрпризних МОМЕНТ (виготовлені заздалегідь, вклеєні дитячі фотографії, дуже великий позитивний емоційний відгук був від дітей, коли вони побачили свої обличчя в шоломах космічних).

    Тепер, коли всі деталі готові, я покажу вам новий спосіб кріплення деталей, складіть весь скафандр в готовий виріб, помістіть рукава, черевики, шолом в потрібні місця, підніміть руку, я підійду і допоможу вам все закріпити.

    аналіз:

    Ну ось! Наші космонавти готові до польоту! Що потрібно для польоту?

    Діти: Ракета!

    Вихователь: точно, хлопці, ракета! Давайте посадимо наших космонавтів в ракету і подивимося - чий же скафандр відповідає всім стандартам виготовлення скафандрів для космонавтів? Який вам найбільше сподобався і чому? А який самий акуратний? А найцікавіший? А кого б ви обрали капітаном космічного корабля?

    Спасибі хлопці! Тепер прийшов час вам попрощатися з гостями! А я залишуся обговорити - кого ж з вас комісія візьме тренуватися для польотів в космос.

    Конспект занятия по художественному труду в старшей группе «Мы — космонавты»




    Конспект заняття з художньої праці в старшій групі «Ми - космонавти»