• Пояснювальна записка до заняття
  • Матеріали та обладнання
  • Хід заняття: 1. Організаційний момент.
  • 2. Практична частина.
  • 3. Самостійне виконання роботи.
  • 4. Заключна частина. Підведення підсумків заняття.
  • Під час самостійної роботи проводиться фізкультурна пауза в міру втоми дітей

  • Конспект заняття з художнього конструювання для дітей старшого дошкільного віку «Подарунок захисникам Вітчизни»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір9,63 Kb.
    ТипДень захисника Вітчизни. 23 лютого

    Старченко Людмила Миколаївна
    Конспект заняття з художнього конструювання для дітей старшого дошкільного віку «Подарунок захисникам Вітчизни»

    Конспект занятия по художественному конструированию для детей старшего дошкольного возраста «Подарок защитникам Отечества»

    Пояснювальна записка до заняття

    Старченко Людмила Миколаївна, керівник гуртка школи раннього розвитку «Веселка».

    Конспект комплексного заняття з художнього конструювання призначений для дітей старшого дошкільного віку і відповідає програмі «Художнє конструювання», розділ «Аплікація». Заняття проводяться 1 раз на тиждень, тривалість - 30 хвилин.

    Група дітей другого року навчання в кількості 12 чоловік має досить високий рівень розвитку і відповідає віковим нормам.

    Тема заняття: «Подарунок захисникам Вітчизни».

    День захисників Вітчизни - 23 лютого - свято важливий і необхідний, адже саме в дитинстві закладаються основи патріотизму, гордості і поваги до захисників Батьківщини. Перед 23 лютого доцільно проведення занять, які допомагають сформувати уявлення про захисників Вітчизни в ігровій та пізнавальній формі.

    Мета заняття: вдосконалення навичок роботи з папером в процесі створення подарунка для тата.

    Завдання заняття:

    1. Вчити створювати зображення з паперових деталей різної форми і розміру, використовуючи наявні навички з конструювання, користуватися картою інструкції, трафаретом.

    2. Розвивати творчу уяву, почуття композиції, ручну умілість, зорову координацію, увагу, вміння доводити розпочату справу до кінця

    3. Виховувати повагу до захисників Вітчизни, любов до тата, дідуся, бажання створити для них подарунок своїми руками, дарувати радість близьким.

    Результатом заняття є створення подарунка для тата, в процесі чого діти отримають і актуалізують знання про Російської армії, закріплять навички роботи з папером.

    Перед заняттям проведена попередня робота: бесіда про Російської армії, дано завдання - дізнатися будинки історію своєї сім'ї, з'ясувати, чи служили тато, дідусь в армії, розглянути і принести їх фотографії у військовій формі на заняття, виготовлення російського прапора, розгляд ілюстрацій, фотографій, діти принесли іграшки - моделі військової техніки.

    На занятті використані наочні, словесні, практичні методи навчання з опорою на наявний у дітей досвід.

    МБОУ ДОД «Палац творчості дітей та молоді ім. Добробабін А. П. міста Белово »

    Школа раннього розвитку «Веселка»

    Конспект заняття з художнього конструювання для дітей старшого дошкільного віку

    Тема: «Подарунок захисникам Вітчизни»

    Керівник гуртка: Старченко Л. Н.

    мета

    : Виховання почуття гордості за Російську армію, бажання бути схожими на сильних воїнів, поваги і любові до батька, розвиток навичок роботи з папером, творчого мислення.

    завдання:

    1. Вчити створювати зображення з паперових деталей різної форми і розміру, використовуючи наявні навички з конструювання.

    2. Розвивати творчу уяву, почуття композиції, ручну умілість, зорову координацію.

    3. Виховувати повагу до захисників Вітчизни, любов до тата, дідуся, бажання створити для них подарунок своїми руками, дарувати радість близьким.

    Збагачення і активізація словникового запасу: Отечество, армія, воїн, солдат, танк, танкіст, трафарет.

    Попередня робота:

    бесіда про Російської армії, завдання - дізнатися будинки історію своєї сім'ї, з'ясувати, чи служили тато, дідусь в армії, розглянути і принести їх фотографії у військовій формі на заняття, виготовлення російського прапора, розгляд ілюстрацій, фотографій.

    Матеріали та обладнання:

    оформлена дошка, виставка дитячих робіт, моделі військової техніки, малюнки, фотографії, репродукція картини В. Васнецова «Богатирі», художнє слово, кольоровий папір та картон, інструкційні карти, трафарети, ножиці, клей.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    Привітання. Перевірка готовності до заняття.

    2. Теоретична частина.

    -Хлопці, скоро вся країна відзначатиме свято - День захисника Вітчизни.

    Читання вірша Н. Мигунова «Захисники Вітчизни»:

    Чудове свято в лютому

    Країна моя зустрічає.

    Вона захисників своїх

    Від щирого серця вітає!

    На суші, в небі, на морях,

    І, навіть під водою

    Солдати світ наш бережуть

    Для нас, дружок, з тобою.

    - Що таке - Вітчизна, Батьківщина? Правильно, це - Батьківщина. Родина - це місце, де ми народилися, країна в якій ми живемо. На Русі не дарма склали приказки:

    - Ні землі краше, ніж Батьківщина наша!

    - Одна у людини мати - одна Батьківщина!

    - Хто такі - захисники Вітчизни? Це воїни, солдати.

    У кожного громадянина Росії є священний обов'язок - оберігати свою рідну державу, де він народився і живе, усіма силами забезпечувати мир і спокій своєї країни. Тому є у нього і почесне право називатися Захисником Вітчизни. Завжди в усі часи російське солдати користувалися заслуженою повагою і славою.

    Раніше це були билинні богатирі. Вони захищали рубежі нашої Батьківщини від загарбників, берегли наш спокій, а в мирний час орали, сіяли хліб. Про них було складено багато билин (від слова «бути», їх зображали на картинах. Ось подивіться на відому картину В. Васнецова «Богатирі». Подивіться, які вони сильні, мужні, сміливі і могутні.

    - Хлопці, а як ви думаєте, один солдат може захистити Батьківщину?

    - Ні, потрібно багато солдатів. Адже не дарма сказано: «Один у полі - не воїн». А коли багато солдат це армія.

    - Наша армія рідна

    І відважна і сильна.

    Нікому не загрожуючи,

    Охороняє нас вона.

    Від того ми любимо з дитинства,

    Це свято в лютому

    Слава армії російської

    Найкращою на землі!

    - Хлопці, а ви знаєте, що ваші тата і дідуся теж служили в армії і були захисниками Вітчизни? І наші хлопчики, коли підростуть, теж підуть служити і захищати нас і нашу Батьківщину.

    Хтось буде моряком, хтось - десантником, льотчиком, прикордонником, артилеристом, а хтось - танкістом.

    Бесіда з ілюстрацій.

    2. Практична частина.

    Щоб привітати наших чоловіків - пап і дідусів, ми зробимо в подарунок красиву річ - бойовий танк. Подарунки бувають різні. Їх можна купити в магазині, але, набагато приємніше, отримати подарунок, зроблений своїми руками, подарунок, в який вкладена частинка вашої душі.

    Розгляд зразка: танк - важка бойова машина, що складається з гусениць, вежі і дула, танк покритий бронею. Про танк кажуть:

    Повзе черепаха,

    Сталева сорочка.

    Ворог в яр -

    І вона там, де ворог.

    - А хто ж керує цією потужною машиною? (Загадка)

    Знову в бій машина мчить,

    Ріжуть землю гусениці,

    Та машина в поле чистому

    Управляється. (Танкістом)

    Перш, ніж ми приступимо до виконання вироби, давайте згадаємо правила техніки безпечного поводження з гострими предметами. (Інструктаж по ТБ).

    Давайте розглянемо картами. Вона допоможе вам впоратися із завданням.

    Послідовність виготовлення: ми зріжемо куточки у прямокутників, в карті це позначено переривчастою лінією, обведемо через трафарет кола, виріжемо зірку, колеса, візьмемо дуло і наклеїв по черзі на фон. (Показ). Вийшов танк. Наклеювати будемо рівно, акуратно.

    Я думаю, татам сподобаються такі чудові картинки! На зворотну сторону вироби ми приклеїмо вірш - привітання:

    Папа, милий наш, рідний!

    Вітаємо всією сім'єю,

    З 23 лютого,

    Щиро тебе люблячи!

    3. Самостійне виконання роботи.

    Під час виконання роботи педагог надає індивідуальну допомогу дітям, які відчувають труднощі, контролює правильність ходу створення вироби, стежить за технікою безпеки. Звучить військовий марш.

    4. Заключна частина. Підведення підсумків заняття.

    Всі роботи розміщуються на дошці. Аналіз робіт. Словесне заохочення.

    Сюрпризний момент:

    -Хлопчики! У нас з дівчатками для вас теж є сюрприз! Ви теж майбутні захисники Вітчизни і ми хочемо вас привітати і вручити вам невеличкі подарунки! (Вручення листівок).

    Заняття закінчено! Дякую за роботу!

    Під час самостійної роботи проводиться фізкультурна пауза в міру втоми дітей:

    Літаки загули, - обертання зігнутими в ліктях руками перед грудьми,

    Літаки полетіли, - руки в сторони,

    На галявину тихо сіли, - присіли, руки до колін,

    Та й знову полетіли! - руки в сторони з ритмічними нахилами в сторони.

    література:

    1. Куцакова, Л. В. Конструювання і художня праця в дитячому саду: Програма і конспекти занять / Л. В. Куцакова. -М. , 2007.

    2. Петрова, І. М. Аплікація для дошкільнят: навчально-методичний посібник для педагогів / І. М. Петрова. - СПб. : «ДИТИНСТВО-ПРЕС», 2007.





    Конспект заняття з художнього конструювання для дітей старшого дошкільного віку «Подарунок захисникам Вітчизни»