• Хід НСД

  • Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Матрьошки» у другій молодшій групі




    Дата конвертації03.04.2017
    Розмір5,98 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

      Навігація по даній сторінці:
    • Хід НСД

    Любов Валеріївна
    Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Матрьошки» у другій молодшій групі

    Мета: Ознайомити дітей 3-4 років з народною іграшкою «матрьошки» через різні освітні області.

    завдання:

    1. Розвивати діалогічне мовлення через «питання - відповідь»;

    2. Спонукати творчу активність дітей через нетрадиційну техніку - малювання пальчиками;

    3. Продовжувати розвивати дрібну моторику рук;

    4. Формувати доброзичливі відносини один до одного;

    5. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до іграшок;

    6. Розвивати увагу, координацію рухів, відчуття ритму.

    Засоби наочні: іграшка «перевертень» Оленка, іграшка «Матрьошка», фарби акварель, готові замальовки матрьошок

    Хід НСД:

    1. Організаційний момент:

    В .: Хлопці, покажіть свої пальчики. Які вони у нас? Красиві? (Відповіді дітей). Давайте з вами згадаємо пальчиковую гру «Сім'я»:

    Цей пальчик - дідусь,

    Цей пальчик - бабуся,

    Цей пальчик - татко,

    Цей пальчик - ненька,

    Цей пальчик - я,

    Ось і вся моя сім'я.

    В .: Хлопці, а наші пальчики дружні? (Відповіді дітей). А ми з вами дружні? (Відповіді дітей). Давайте сміявся один одному.

    2. Основна частина:

    Ой, хлопці подивіться,

    На полиці лялечка стоїть

    Вона сумує і сумує

    Давайте ми її до себе візьмемо

    В .: Хлопці, лялечку звуть Оленка. Вона до нас прийшла не одна, а зі своєю улюбленою іграшкою-подружкою матрьошкою. А хто мені скаже, у що одягнена Матрьошка? (Відповіді дітей - сарафан, хустинку)

    Який візерунок на сарафані? (Відповіді дітей - квіти)

    Ой, хлопці, яка вона важка,

    Може всередині що-небудь є?

    А, давайте ми зараз подивимося?

    Як в великий-великий матрьошці,

    Є поменше, на трошки,

    Ну а в ній - ще трошки,

    Ну а в ній - матрьошка-крихта,

    Ну а в крихті - нікого.

    Конспект занятия по художественно-эстетическому развитию «Матрешки» во второй младшей группе

    В .: Хлоп'ята, подивіться які все матрьошки розписні. І у всіх матрьошок на сарафанах візерунки - квіти.

    Ой, хлопці, наша Оленка каже мені, що це не всі її подружкі- матрьошки прийшли до нас в гості. Матрьошки дуже люблять грати в хованки. Вони ховаються одна в одну. Давайте ми з вами подивимося в групі може матрьошки ще де-небудь сховалися? (Поруч стоїть мольберт - на магнітній стороні заготовки матрьошок перевернуті, висять на магнітах.) Діти знайшли заготовки матрьошок.

    В .: Молодці, хлопці, ви знайшли інших матрьошок. Але подивіться на нашу Оленку. Яка вона? (Відповіді дітей - сумна). А чому вона сумна? Як ви думаєте? (Відповіді дітей). А подивіться на матрьошок. Які матрьошки прийшли з Оленкою - у них сарафани розписні, а які ми знайшли - у них якісь сарафани? (Відповіді дітей - білі).

    - Хлопці, допоможемо матрьошок розмалювати сарафани. (Відповіді дітей).

    В .: Ой, які все ви молодці!

    Ви втомилися? Відпочинемо?

    (Проведення фізкультхвилинки)

    «Ми веселі матрьошки -

    Ладушки, ладушки,

    На ногах у нас чобітки

    - Ладушки, Ладушки

    Ніжками - ми топ, топ,

    Ручками - ми хлоп, хлоп,

    Потанцюємо ми на місці,

    Стриб скок, стриб скок, -

    Ми сядемо відпочинемо

    І займатися ми підемо »

    В .: Хлопці, я пропоную вам пройти до столів і зайняти свої місця. Подивіться на столи. Що у нас є на столах? (Відповіді дітей - фарби). А чого немає? (Відповіді дітей - пензликів). А за допомогою чого ми з вами будемо малювати? (Відповіді дітей - за допомогою пальчиків). А який ми будемо малювати візерунок? (Відповіді дітей - квіти).

    Звучить російська народна мелодія «Бариня». Діти пальчиками малюють квіти на сарафанах матрьошок. Поки діти малюють, я непомітно перевертаю лялечку - тепер лялька Оленка посміхається.

    3. Рефлексія:

    В .: Що за диво,

    Яка краса!

    Розписні, всі кольорові -

    Сарафани вийшли!

    Бачу, всі ви постаралися!

    Молодці! Молодці!

    В .: Хлопці, подивіться на нашу Оленку. Яка вона тепер. (Відповіді дітей). А чому вона посміхається? (Відповіді дітей - тому що ми розмалювали сарафани.). А за допомогою чого ми малювали. (Відповіді дітей). Правильно, за допомогою пальчиків. Адже вони наші помічники. Оленка каже вам велике спасибі і дарує вам солодкий гостинець «Півник» на паличці. Всім дякую!





    Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Матрьошки» у другій молодшій групі