• Хід заняття

  • Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Байкал очима дитини»




    Дата конвертації04.05.2017
    Розмір6.48 Kb.
    ТипБайкал, озеро

    Наталія Олійник
    Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Байкал очима дитини»

    Нетрадиційна техніка малювання.

    Мета: Актуалізувати знання дітей про озеро Байкал.

    Дати можливість застосовувати на практиці, і в повсякденному житті отримані знання і вміння з використання нетрадиційної техніці малювання.

    Завдання: Формувати уявлення дітей, про красу і жителів озера БАЙКАЛ, значиму цінність озера для жителів Іркутської області.

    Збагачувати словниковий запас дітей: пам'ятка, глибокий, великий, краса, нерпа

    Розвивати дрібну моторику пальців рук, координацію дій «очей і рук», через нетрадиційну техніку виконання творчої роботи.

    Виховувати гордість за таку пам'ятку, як озеро БАЙКАЛ, його тваринного світу, через прагнення красиво і барвисто зобразити картини природи Байкалу.

    Очікуваний результат: Розвиток координації руху «очей і рук», прагнення красиво і барвисто зображати картини природи Байкалу за коштами нетрадиційної техніки малювання, гордість за пам'ятку озеро Байкал.

    Матеріал: Лист картону тонований в блакитний колір, кольорова манна крупа (зелена, синя, біла) фетр (білий, чорний, клей в баночку, в тюбику з конусним «носиком», клейонка для клею, тарілочка для роздаткового матеріалу, розетки для манки, кисть №4, серветка, рознос, пластилін (сірий, коричневий, намистини по 2 шт-чорні. Презентація «Озеро БАЙКАЛ», іграшка нерпа, подарунки дітям

    Попередня робота:

    Розгляд ілюстрацій про Байкал, його тваринний світ. Читання оповідань про Байкалі.

    Хід заняття:

    Вихователь: Доброго дня хлопці, сьогодні на наше заняття я прийшла не одна, а з гостем. Я вам загадаю загадку, а ви відгадайте що за гість до нас прийшов?

    У сніжному лігві народяться.

    Застудитися не бояться.

    Підростуть - почнуть пірнати,

    Шубки білі міняти.

    Що за звір такий з вусами?

    Ну, подумайте-ка, самі! (нерпа, біляк)

    Правильно хлопці, ну звичайно ж це нерпа.

    І до нас в гості прийшов нерпёнок Філя.

    А ви знаєте де живе нерпёнок Філя?

    Діти: Так в озері Байкал.

    В: Молодці хлопці, нерпи живуть на Байкалі, там у них будинок.

    А ви знаєте в якій області перебувати Байкал?

    Д: відповіді дітей

    В: Озеро Байкал перебувати, так само як і ми в Іркутській області і є пам'яткою нашої області.

    А хто відпочивав на озері Байкал?

    Д: Відповіді дітей

    В: Вам сподобалося краса природи Байкалу?

    Д: відповіді дітей.

    В: Хлопці, а наш гість нерпёнок Філя приніс нам фільм про свій будинок, про красу озера Байкал і його жителів.

    Перегляд презентації: «Озеро БАЙКАЛ»

    Після перегляду презентації, коротка бесіда за змістом:

    • Вам сподобалася природа нашого озера Байкал?

    • Яких жителів озера ви побачили?

    Хлопці, ви хотіли б зараз опинитися на озері Байкал і ще раз побачити всю красу природи?

    Д: відповіді дітей

    Сьогодні я хочу вас навчити зображати природу Байкалу і його жителів. Розкажи і покажу як можна на папері відобразити красу цього озера.

    Беремо лист картону тонованого в блакитний колір, на середині аркуша пластиліном в сіро-коричневих тонах прийомом розмазування зображуємо Скальнік.

    Далі від нижнього краю аркуша до середини наносимо пензликом клей, ретельно не пропускаючи ділянок листа. На мокрий клей засипаємо фарбовану в синьо-зелені тони манну крупу, надлишки крупи зсипають на рознос, так у нас вийшла вода Байкалу.

    На тарілочці візьмемо прямокутної форми білий фетр і з нього виріжемо каплеподібні фігури - 2 шт, наносимо на одну зі сторін клей і приклеюємо фігури одну в воду, а другу на Скальнік. Притискаючи все це серветкою, прибираючи надлишки клею.

    З тарілочки беремо чорний фетр і з нього вирізаємо трикутник - 2шт, приклеюємо носик нашим нерпи, з намистин на тарілці приклеюємо очі.

    Потім беремо клей в тюбиках з конусним «носиком», і у верхній частині листа робимо два дугоподібних сліду з'єднуються в одній точці зображують чайок, засипаємо клей манною крупою пофарбованої в білий колір; зсипають надлишки крупи на рознос.

    Ось така гарна творча робота виходила розкриває красу озера Байкалу.

    В: Вам подобається ця робота?

    Д: Так

    В: Але для того, щоб у вас все точно і красиво вийшло, треба зробити веселу физминутку:

    «Ви напевно втомилися?

    Ну тоді все дружно встали.

    Физминутку проведемо, спинки наші разомнём.

    Ніжками потопали, ручками поплескали.

    Покрутилися. покрутилися

    І за парти всі посідали.

    Очки міцно закриваємо, дружно до п'яти вважаємо.

    Відкриваємо. Поморгай і працювати

    Продовжуємо. »

    Після физминутки діти сідають на свої робочі місця, і починають виконувати свої творчі роботи в заданій послідовності.

    Під час виконання робіт дітьми фоном грає музика.

    Вихователь індивідуально кожній дитині допомагає з виниклими труднощами по ходу виконання роботи. А так же стежить за правильністю постави дітей.

    По закінченню виконання творчих робіт дітьми, вихователь пропонує розглянути їх, звертаючи увагу дітей, що у кожної дитини вийшов свій БАЙКАЛ. І навіть нерпи у кожного зі своїм характером і особливостями.

    В: Хлопці, мені і нашому гостю нерпёнку Філе, дуже сподобалися ваші творчі роботи.

    А вам сподобалося наше, заняття?

    Д: відповіді дітей

    В: Ви тепер навчилися виконувати в творчі роботи. Ви великі молодці.

    А нерпёнок Філя приготував вам кожному подарунок.

    Давайте скажемо нерпёнку спасибі і зі своїми роботами вирушимо в виставковий зал.





    Конспект заняття з художньо-естетичного розвитку «Байкал очима дитини»