• Хід заняття.

  • Конспект заняття з гендерної вихованню в молодшій групі «Хлопчики і дівчатка»




    Дата конвертації11.09.2019
    Розмір6.74 Kb.
    Типгендерне виховання

    Світлана Грищенко
    Конспект заняття з гендерної вихованню в молодшій групі «Хлопчики і дівчатка»

    Мета: Розвиток гендерних уявлень у дітей, закріплення знаніё дітей про свою приналежність до підлоги.

    завдання:

    освітні:

    1. Продовжувати знайомити дітей з відмінними ознаками дівчаток і хлопчиків (зовнішній вигляд, поведінка, одяг, голос).

    2. Вчити визначати особливості ігрових інтересів хлопчиків і дівчаток.

    3. Відпрацьовувати граматичні категорії (зменшувально-пестливі форми іменників.

    4. Утворювати прикметники від іменників.

    Розвиваючі:

    - розвивати класифікаційні вміння на прикладі предметів одягу.

    виховні:

    - виховувати доброзичливе ставлення між дітьми різної статі, вміння бути уважними один до одного.

    Хід заняття.

    Організаційний момент.

    В. Привіт дівчатка, здрастуйте хлопчики.

    Ой а що це за пакет такий гарний варто? А що ж тут всередині? Подивіться тут є альбом з фотографіями. Хто тут зображений? (відповіді дітей). Хлопчик чи дівчинка? А це хто? Коли я була маленька мене називали Світланою, а зараз я виросла, стала великою і тепер мене називають по імені та по батькові. Скільки багато імен, і всі вони різні. Хлопчиків називають іменами для хлопчиків, а дівчаток - іменами для дівчаток. А чим ще відрізняються дівчинки від хлопчиків?

    Подивіться один на одного і скажіть у що одягнені наші дівчатка?

    А як одягнені хлопчики, також як дівчатка?

    Хлопці, подивіться уважно один на одного і скажіть, чим ще відрізняються дівчинки від хлопчиків? (Звернути увагу на зачіски і голос).

    Дивіться тут ще є скринька. Давайте заглянемо що там. Всередині його знаходяться квіти. Вони такі ж гарні як і ви і такі ж різні як ваші імена. Цей квіточка схожий на Діану, а цей на Максима .... і т.д.

    - Ой, що це, подув вітер і все квіточки заморозив і перетворив на сніжинки ... Що ж нам тепер робити? Я здається здогадалася як чар наші квіточки. Потрібно доторкнуться до сніжинки і назвати своє ім'я ласкаво. Давайте поду на скриньку. (складаються сніжинки в скриньку і з'являються знову квіти)

    Основна частина.

    Несподівано в групі з'являється Хрюша і плаче.

    В .: Здрастуй, Хрюша, що трапилося? Чому ти плачеш?

    Х .: Здравствуйте. Сьогодні вранці я втратив свій чарівний пакет.

    В .: Хрюшенька, а це часом не твій пакет?

    Х .: Мій. (плаче)

    В .: Чому ти знову Хрюшенька плачеш?

    Х .: Мої картинки все переплуталися.

    В .: Діти, як нам допомогти Хрюші?

    Д .: Ми зберемо їх всі разом.

    Вихователь і діти складають картинки із зображенням ляльки і машини.

    В .: Діти, що у нас вийшло, що зображено на картинках?

    Д .: Лялька і машина.

    В .: Як це можна назвати одним словом?

    Д .: Іграшки.

    В .: Діти, подивіться на нашого Хрюшу, який він став?

    Д .: Веселий радісний.

    В .: Хрюша, а ти хочеш дізнатися, хто якими іграшками грає у нас в групі? Сідай з хлопцями на стільчики, і ми розповімо тобі багато цікавого.

    Якими іграшками люблять грати дівчинки?

    Д .: Ляльки, посудка ...

    В .: Правильно дівчинки грають в ляльки, кухонний посуд, м'які іграшки вони виростуть розумними, добрими, лагідними, турботливими, тому що дівчатка - майбутні мами.

    Х .: Хлопці, а в які іграшки грають хлопчики?

    Д .: Хлопчики люблять грати з машинами, солдатиками, конструктором.

    В .: Хлопчики грають у солдатиків, і їздять на машині вони виростуть сильними, сміливими, хоробрими, як тата і як солдати, вони будуть захищати Батьківщину.

    В .: А хто у нас грає м'ячиком?

    Д .: І хлопчики і дівчатка.

    В .: Правильно. Є такі іграшки в які грають і дівчатка і хлопчики.

    Хрюша а ти вмієш робити пальчиковую гімнастику? Ми тебе зараз навчимо. Вона буває різна.

    Спочатку ми будемо робити з хлопчиками.

    Є іграшки у мене: (плескають у долоні)

    Паровоз і два коня, (загинають пальці на обох руках)

    Сріблястий літак,

    Три ракети, всюдихід.

    Скільки разом? (плескають у долоні)

    Як дізнатися?

    Допоможіть порахувати. (вдаряють долоні одна об одну)

    А тепер дівчинки покажуть як вони вміють робити пальчиковую гімнастику.

    На великому дивані в ряд (плескають у долоні)

    Ляльки Катіна сидять:

    Два ведмеді, Буратіно, (загинають по черзі всі пальчики)

    І веселий Чиполіно,

    І кошеня, і слоненя.

    Раз два три чотири п'ять. (розгинають по черзі пальчики)

    Допомагаємо нашої Каті (стукають кулачками один про одного)

    Ми іграшки порахувати.

    Х .: Дякую хлопці. Тепер я знаю, що є пальчикова гімнастика для дівчаток і хлопчиків. А я знаю таку гру в яку грають всі разом. Хочете пограти?

    Д .: Так.

    Х .: Зараз за допомогою мого чарівного пакета я перетворю наш зал в квіткову галявину.

    Рухлива гра «Квіти і бджоли»

    Х .: Вся бджолина сім'я полетіла, квіточки закрили свої голівки і заснули, а ми з вами повернулися назад в свій зал.

    В .: Дякую Хрюша. Нас вже зачекалися наші знайомі Вітя і Маша (показ ляльок) - брат і сестра. Їм терміново потрібна допомога. Вони зібралися на прогулянку а їх одяг переплутав, ось яка купа одягу, як розберешся, де чия? (діти одягають ляльок, звучить музика «З чого ж ...»)

    В: Хлопці подивіться на Вітю і Машу. Вони схожі один на одного (відповіді дітей)

    А чим вони відрізняються? (відповіді дітей)

    Всі люди схожі і несхожі один на одного. Ми з вами знаємо як можна відрізнити дівчинку від хлопчика. Але все діти-і хлопчики і дівчатка повинні дружити між собою і грати разом.

    В .: Хрюша, тобі сподобалося грати разом з нами? (відповідь)

    Х; Ой хлопці я зовсім з вами загрався мені ж додому пора

    Давайте скажемо Хрюші до побачення. (кажуть).





    Конспект заняття з гендерної вихованню в молодшій групі «Хлопчики і дівчатка»