Дарина Шіпалова
Конспект заняття з фізичного розвитку та математики для дітей 6-7 років «Математика в русі»
«Математика в русі».
мета:
1. Удосконалювати навички порядкового рахунку в межах 16 у прямому та зворотному напрямку.
Закріпити вміння на наочної основі складати і вирішувати прості арифметичні задачі, при рішенні задач користуватися знаками дій.
Тренувати в умінні послідовно називати дні тижня, місяці, пори року.
Закріплювати знання про кути і лініях.
Закріплювати вміння дотримуватися заданий темп в ходьбі і бігу.
Закріплювати вміння швидко перебудовуватися на місці і під час руху, рівнятися в колоні, шерензі.
Закріплювати вміння орієнтуватися в просторі.
2. Розвивати здібності до моделювання просторових відносин між об'єктами у вигляді малюнка.
Розвивати уміння логічно мислити, увагу, мова, пам'ять, уява.
При подальшому розширенні фізичні якості: швидкість, спритність, витривалість.
3. Виховувати дружні взаємини, бажання займатися спортом і математикою.
Словникова робота: танграм.
Обладнання: 2 мольберта, складальне полотно, набір цифр, гра «Танграм» - зразки фігур, маски для гри «Мишоловка», зразок для гри «Запам'ятай і изобрази», набір деталей для завдання на орієнтування в просторі «Склади картинку», різнокольорові шнурки (мотузка, обручі, гімнастичні палиці, медалі, танграм.
Попередня робота:
• Перед заняття оформлення фізкультурного залу;
• Підготовка робочих місць;
• Підготовка роздаткового та демонстраційного матеріалу.
Попередня робота з дітьми:
- Викладання з рахункових паличок кутів і ліній.
- Виконання завдань на орієнтування в просторі, на орієнтування на аркуші паперу.
Методи і прийоми:
1. Наочні (розглядання зразків).
2. Словесні (вказівки, питання, індивідуальні відповіді дітей).
3. Ігрові (рухлива гра «Мишоловка», Сюрпризний момент).
4. Заохочення, аналіз заняття.
Хід заняття:
Діти заходять в спортивний зал під музику (марш, будуються в одну шеренгу).
Вихователь: Отже, ми починаємо. Давайте дружно скажемо, як ми з математикою дружимо.
Діти: Ні кроку назад,
Ні кроку на місці,
А тільки в перед -
З математикою разом!
Вихователь: По порядку розподілись (діти вважають). Молодці! У зворотному порядку розподілись! Молодці!
Вихователь: (дає команди). Направо, наліво, наліво, направо. В обхід по залу кроком - марш! На місці стій - раз, два! Увага, 5 кроків вперед, ще 2 кроки вперед. Увага питання, скільки всього кроків вперед було виконано? (відповідь дітей 7). Кроком руш! На місці стій - раз, два! Увага, 6 кроків вперед, ще 2 кроки назад, увагу питання, скільки кроків назад залишилося виконати, щоб повернутися в початкове положення? (відповіді дітей). Молодці! Кроком руш! 9 кроків на носках, 6 кроків на п'ятах, 4 кроки з високим підніманням коліна. Кроком руш!
Увага, приготувалися до перебудови в дві колони.
У дві колони, кроком - марш! Колони зімкнися! Кругом!
Вихователь: для виконання наступного завдання команди встають навколо столів. Зараз вам потрібно буде скласти фігуру з деталей гри «Танграм», але перед виконанням цього завдання давайте згадаємо:
- З скількох деталей складається гра «Танграм»? (відповідь дітей - 7);
- Які геометричні фігури використовуються в цій грі? (відповідь дітей - трикутники, квадрат, паралелограм).
Вихователь: уважно розгляньте зразок фігури і всією командою виконайте її на столі. Молодці! Хлопці а хто у вас вийшов? (відповідь дітей - робот).
Вихователь: а зараз ми відпочинемо і в танок з роботом підемо.
(включається музика, діти виконують ритмічні рухи по колу, імітують рух робота)
Вихователь: А зараз всі дружно сядемо в коло на підлогу, і швидко дружно відповімо на питання «Мозгового штурму».
Завдання «Мозковий штурм».
1. Який сьогодні день тижня?
2. Скільки днів в тижні?
3. 5-ий день тижня?
4. Яка зараз пора року?
5. Який місяць?
6. Назвіть зимові місяці.
7. Назвіть літні місяці.
8. Назвіть весняні місяці.
9. Назвіть осінні місяці.
10. З під воріт видно 8 котячих лап. Скільки кішок у дворі?
11. Чи можна зірвати гілку НЕ спугнув на ній птахи?
12. Скільки лап у двох ведмежат?
13. Скільки рогів у двох корів?
14. У бабусі Даші внучка Маша, кіт Пушок, собака Дружок. Скільки у бабусі онуків?
15. Ти та я, та ми з тобою. Скільки нас всього?
16. Настав грудень. На лузі розцвіли 3 ромашки і 1 волошка. Скільки всього квітів розцвіло на галявинці.
17. Сто одежинок і все без застібок, що це?
18. Скільки вух у трьох мишей?
Вихователь: А зараз всі дружно встали і трохи пограли. Пограємо в нашу улюблену гру «Мишоловка».
Вихователь: Хлопці я вам пропоную скласти і вирішити завдання! (Наприклад: було 8 мишей, в мишоловку потрапили 3 мишки. Скільки мишей залишилося на волі). Молодці!
Гра продовжується. Діти міняються ролями.
Вихователь: в одну шеренгу ставай! Направо! У дві колони кроком - марш! Колони зімкнися! Кругом!
Вихователь: для виконання наступного завдання нам знадобляться чарівні мотузочки і 2 обруча. Одна команда викладає кути всередині обруча, інша команда викладає лінії за межею кола.
Які кути ви виклали, які лінії ви виклали?
Вихователь: А зараз хлопці виконаємо наступне завдання: вам потрібно запам'ятати і зобразити за допомогою обручів і гімнастичних палиць фігури.
Вихователь: для виконання останнього завдання потрібно бути гранично уважними. Ви повинні скласти картинку. Я буду диктувати в якій частині листа розташувати елементи картини. В кінці роботи ми порівняємо вашу картину з зразком і подивимося на скільки ви були уважними.
На цьому наше заняття підійшло до кінця. Давайте підіб'ємо підсумки нашого заняття:
1. Що вам сподобалося на даному занятті?
2. Яке завдання здалося особливо цікавим?
3. А яке завдання здалося найважчим?
Вихователь: для нагородження команд в одну шеренгу ставай.
Діти виходять із зали під музику.