• Хід заняття

  • Конспект заняття з фізичного розвитку та математики для дітей 6-7 років «Математика в русі»




    Дата конвертації18.04.2017
    Розмір7.12 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Дарина Шіпалова
    Конспект заняття з фізичного розвитку та математики для дітей 6-7 років «Математика в русі»

    «Математика в русі».

    мета:

    1. Удосконалювати навички порядкового рахунку в межах 16 у прямому та зворотному напрямку.

    Закріпити вміння на наочної основі складати і вирішувати прості арифметичні задачі, при рішенні задач користуватися знаками дій.

    Тренувати в умінні послідовно називати дні тижня, місяці, пори року.

    Закріплювати знання про кути і лініях.

    Закріплювати вміння дотримуватися заданий темп в ходьбі і бігу.

    Закріплювати вміння швидко перебудовуватися на місці і під час руху, рівнятися в колоні, шерензі.

    Закріплювати вміння орієнтуватися в просторі.

    2. Розвивати здібності до моделювання просторових відносин між об'єктами у вигляді малюнка.

    Розвивати уміння логічно мислити, увагу, мова, пам'ять, уява.

    При подальшому розширенні фізичні якості: швидкість, спритність, витривалість.

    3. Виховувати дружні взаємини, бажання займатися спортом і математикою.

    Словникова робота: танграм.

    Обладнання: 2 мольберта, складальне полотно, набір цифр, гра «Танграм» - зразки фігур, маски для гри «Мишоловка», зразок для гри «Запам'ятай і изобрази», набір деталей для завдання на орієнтування в просторі «Склади картинку», різнокольорові шнурки (мотузка, обручі, гімнастичні палиці, медалі, танграм.

    Попередня робота:

    • Перед заняття оформлення фізкультурного залу;

    • Підготовка робочих місць;

    • Підготовка роздаткового та демонстраційного матеріалу.

    Попередня робота з дітьми:

    - Викладання з рахункових паличок кутів і ліній.

    - Виконання завдань на орієнтування в просторі, на орієнтування на аркуші паперу.

    Методи і прийоми:

    1. Наочні (розглядання зразків).

    2. Словесні (вказівки, питання, індивідуальні відповіді дітей).

    3. Ігрові (рухлива гра «Мишоловка», Сюрпризний момент).

    4. Заохочення, аналіз заняття.

    Хід заняття:

    Діти заходять в спортивний зал під музику (марш, будуються в одну шеренгу).

    Вихователь: Отже, ми починаємо. Давайте дружно скажемо, як ми з математикою дружимо.

    Діти: Ні кроку назад,

    Ні кроку на місці,

    А тільки в перед -

    З математикою разом!

    Вихователь: По порядку розподілись (діти вважають). Молодці! У зворотному порядку розподілись! Молодці!

    Вихователь: (дає команди). Направо, наліво, наліво, направо. В обхід по залу кроком - марш! На місці стій - раз, два! Увага, 5 кроків вперед, ще 2 кроки вперед. Увага питання, скільки всього кроків вперед було виконано? (відповідь дітей 7). Кроком руш! На місці стій - раз, два! Увага, 6 кроків вперед, ще 2 кроки назад, увагу питання, скільки кроків назад залишилося виконати, щоб повернутися в початкове положення? (відповіді дітей). Молодці! Кроком руш! 9 кроків на носках, 6 кроків на п'ятах, 4 кроки з високим підніманням коліна. Кроком руш!

    Увага, приготувалися до перебудови в дві колони.

    У дві колони, кроком - марш! Колони зімкнися! Кругом!

    Вихователь: для виконання наступного завдання команди встають навколо столів. Зараз вам потрібно буде скласти фігуру з деталей гри «Танграм», але перед виконанням цього завдання давайте згадаємо:

    - З скількох деталей складається гра «Танграм»? (відповідь дітей - 7);

    - Які геометричні фігури використовуються в цій грі? (відповідь дітей - трикутники, квадрат, паралелограм).

    Вихователь: уважно розгляньте зразок фігури і всією командою виконайте її на столі. Молодці! Хлопці а хто у вас вийшов? (відповідь дітей - робот).

    Вихователь: а зараз ми відпочинемо і в танок з роботом підемо.

    (включається музика, діти виконують ритмічні рухи по колу, імітують рух робота)

    Вихователь: А зараз всі дружно сядемо в коло на підлогу, і швидко дружно відповімо на питання «Мозгового штурму».

    Завдання «Мозковий штурм».

    1. Який сьогодні день тижня?

    2. Скільки днів в тижні?

    3. 5-ий день тижня?

    4. Яка зараз пора року?

    5. Який місяць?

    6. Назвіть зимові місяці.

    7. Назвіть літні місяці.

    8. Назвіть весняні місяці.

    9. Назвіть осінні місяці.

    10. З під воріт видно 8 котячих лап. Скільки кішок у дворі?

    11. Чи можна зірвати гілку НЕ спугнув на ній птахи?

    12. Скільки лап у двох ведмежат?

    13. Скільки рогів у двох корів?

    14. У бабусі Даші внучка Маша, кіт Пушок, собака Дружок. Скільки у бабусі онуків?

    15. Ти та я, та ми з тобою. Скільки нас всього?

    16. Настав грудень. На лузі розцвіли 3 ромашки і 1 волошка. Скільки всього квітів розцвіло на галявинці.

    17. Сто одежинок і все без застібок, що це?

    18. Скільки вух у трьох мишей?

    Вихователь: А зараз всі дружно встали і трохи пограли. Пограємо в нашу улюблену гру «Мишоловка».

    Вихователь: Хлопці я вам пропоную скласти і вирішити завдання! (Наприклад: було 8 мишей, в мишоловку потрапили 3 мишки. Скільки мишей залишилося на волі). Молодці!

    Гра продовжується. Діти міняються ролями.

    Вихователь: в одну шеренгу ставай! Направо! У дві колони кроком - марш! Колони зімкнися! Кругом!

    Вихователь: для виконання наступного завдання нам знадобляться чарівні мотузочки і 2 обруча. Одна команда викладає кути всередині обруча, інша команда викладає лінії за межею кола.

    Які кути ви виклали, які лінії ви виклали?

    Вихователь: А зараз хлопці виконаємо наступне завдання: вам потрібно запам'ятати і зобразити за допомогою обручів і гімнастичних палиць фігури.

    Вихователь: для виконання останнього завдання потрібно бути гранично уважними. Ви повинні скласти картинку. Я буду диктувати в якій частині листа розташувати елементи картини. В кінці роботи ми порівняємо вашу картину з зразком і подивимося на скільки ви були уважними.

    На цьому наше заняття підійшло до кінця. Давайте підіб'ємо підсумки нашого заняття:

    1. Що вам сподобалося на даному занятті?

    2. Яке завдання здалося особливо цікавим?

    3. А яке завдання здалося найважчим?

    Вихователь: для нагородження команд в одну шеренгу ставай.

    Діти виходять із зали під музику.





    Конспект заняття з фізичного розвитку та математики для дітей 6-7 років «Математика в русі»