Конспект заняття з ФЕМП з дітьми середньої групи з використання паличок Кюїзенера. «Будиночки для друзів»




Дата конвертації20.11.2019
Розмір6,53 Kb.
ТипТемочка

Олена Фалеева
Конспект заняття з ФЕМП з дітьми середньої групи з використанням паличок Кюїзенера «Будиночки для друзів»

Конспект занятия по ФЭМП с детьми средней группы с использованием палочек Кюизенера «Домики для друзей»

онспект заняття по ФЕМП з кольоровими паличками Кюїзенера.

Тема: «Будиночки для друзів»

Мета: формування елементарних математичних уявлень у дітей середньої групи за допомогою кольорових паличок Кюїзенера.

Завдання: Освітні завдання.

Удосконалювати навички рахунку в межах 5.

Закріпити цифри від 1 до 5.

Тренувати в умінні складати предмети з геометричних фігур за зразком і самостійно.

Розвиваючі завдання.

Розвивати мова, логічне мислення, уяву, моторику руки.

Виховні завдання.

Вчити дітей прислухатися до думки інших, уважно слухати питання вихователя і відповіді один одного; виконувати завдання, відповідати на поставлені запитання.

Програмне зміст:

1. Закріпити уявлення дітей про форму:

-треугольная

-квадратная

-прямоугольная;

Закріпити уявлення дітей про довжину:

-найдовша

-самая коротка;

Закріпити рахунок в межах 5;

2. повправлятися в орієнтуванні в просторі:

-ліво право

-вниз, вгору

-посередіне;

3. Закріпити кольору:

-чорний білий

оранжевий

фіолетовий

-блакитний

-рожевий

матеріал:

Набір кольорових паличок Кюїзенера кожній дитині, маленький звірок (іграшка-кіндер) на кожну дитину.

хід заняття

1. Вступна частина:

-У кожного з вас є тваринка на столі, якому немає де жити. Давайте для нього побудуємо будиночок з кольорових паличок.

-Даша, який у тебе звір? А у Каті, Сергія?

-Як ви думаєте, в якому будинку буде затишно і приємно жити вашим зверятам? (в акуратному, в правильному, в міцному, в надійному)

2. Основна частина

- Візьміть 4 помаранчеві палички і складіть їх так, щоб вийшов квадрат.

- Чим пишається квадрат? (У квадрата є 4 кута, 4 однакові боку)

- Що ми побудували біля будинку цим квадратом? (Ми побудували стіни)

- Стіни готові.

- Що будуємо далі? (Тепер будуємо дах)

- Будуйте дах з двох синіх паличок.

- Якої форми вийшла дах у будинку? (Дах вийшла трикутної форми)

- Як ви зрозуміли, що це трикутник? (Тому-то є 3 кута)

- Чого не вистачає на даху? (На даху немає труби)

- Будуйте трубу червоного кольору з 1-ої палички.

- Що є у будинку ще, крім стін і даху? (У будинку є вікна і двері)

- Візьміть 2 рожеві і 2 жовті палички і побудуйте в будинку двері.

- Якої форми вийшла двері? (Двері вийшла прямокутна)

- Чим прямокутник відрізняється від квадрата? (Прямокутник відрізняється від квадрата тим, що у нього 2 сторони довгі і 2 сторони короткі. А у квадрата всі сторони однакові)

- Молодці! Тепер можна запросити наших звірят в будинок? (Так)

- Тільки як вони увійдуть в будинок? Що потрібно прибудувати до будинку? (До будинку потрібно прилаштувати сходи)

- Візьміть по одній паличці: чорну, фіолетову, жовту, червону, рожеву.

-Лестниц будувати будемо правої сторони від будинку так, щоб сходинки (палички) лежали горизонтально.

- Починаємо будувати знизу вгору від найдовшої до найкоротшої сходинки.

- Якого кольору сходинка внизу? (Внизу сходинка чорного кольору)

- Якого кольору сходинка вгорі? (Вгорі сходинка рожевого кольору)

- Якого кольору сходинки знаходяться в середині?

(В середині знаходяться сходинки фіолетового, жовтого і червоного кольору)

- Якого кольору сходинка найдовша? (Найдовша сходинка чорного кольору)

- Якого кольору сходинка найкоротша? (Найкоротша сходинка рожевого кольору)

- Давайте порахуємо сходинки. Починаємо рахувати знизу вгору.

- Якого кольору сходинка перша? (Перша сходинка чорного кольору)

- друга? (Друга сходинка фіолетового кольору)

- третя? (Третя сходинка жовтого кольору)

- А червона сходинка яка за рахунком? (Червона сходинка четверта)

- А рожева? (Рожева сходинка п'ята)

- Скільки всього у нас сходинок? (Всього 5 сходинок)

- Зараз весна, а по весні садять квіти. Давайте і ми прикрасимо наш двір.

- Візьміть 2 блакитні і 2 сині палички і з лівого боку від будинку побудуйте прямокутну грядку.

- Вгорі і внизу будуть довгі палички, а зліва і справа короткі.

- Посадимо на наші грядки 4 білих конвалії.

- Скільки кольорів ми посадили? (Ми посадили 4 квітки)

- Давайте поселимо звірят в будинку, які ви побудували. Звірятко підніметься по сходах і зайде в будинок.

- Думаю, вашим друзям будинку сподобалися.

- І я зараз зі своїм тигром пройду подивлюся ваші чудові споруди (наголошую будиночок кожної дитини).

- Після закінчення заняття ви можете зі своїми звірятами походити один до одного в гості.

3. Заключна частина:

- Встаньте, хлопці, в коло. Я буду кидати м'яч і задавати питання. Той хто зловить його, відповідає на це питання.

- Тобі сподобалося заняття?

- Що ми будували?

- З чого будували?

- Яке завдання було найважчим?

- Яке найлегшим?

- За що б ти себе похвалив?





Конспект заняття з ФЕМП з дітьми середньої групи з використання паличок Кюїзенера. «Будиночки для друзів»