• Хід заняття

  • Конспект заняття з екологічного виховання «Збережемо рідкісні рослини Саратовської області»




    Дата конвертації31.10.2019
    Розмір9.51 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ірина Швецова
    Конспект заняття з екологічного виховання «Збережемо рідкісні рослини Саратовської області»

    Мета: Формування екологічної культури в процесі вивчення рідкісних рослин, становлення усвідомлено-правильного ставлення до природи.

    завдання:

    1. Вивчення матеріалу про методи збереження рідкісних рослин.

    2. Виховання екологічного світогляду: викликати негативне ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.

    3. Вчити дітей радіти спілкуванню з природою, розуміти цінність кожної рослини.

    4. Формувати основи спільної співпраці дітей і дорослих.

    5. Розвивати творчість, зв'язне мовлення, дрібну моторику. Сприяти розвитку образної мови.

    Очікуваний результат

    В результаті заняття очікується об'єднання дітей і дорослих навколо однієї ідеї - як захистити рідкісні види рослин рідного краю.

    актуальність

    Квітучі рослини - окраса нашої Землі. Але, на жаль, саме ці рослини люблять рвати і збирати в букети. В результаті поблизу населених пунктів їх ставатиме все менше, а багато рослин стають просто рідкісними або зникаючими.

    Тому ми вирішили внести посильний вклад в збереження біологічного різноманіття природи нашого краю.

    Коротка анотація

    Дане заняття присвячено проблемі збереження рідкісних рослин в умовах міста. Розглядаються питання можливості дбайливого ставлення до флори нашого краю. Відбувається знайомство з багатьма рідкісними рослинами, розглядаються поняття: Червона книга, рідкісні види.

    Предмет дослідження:

    Рідкісні рослини нашого краю.

    Попередня робота: Розмова з дітьми про природу рідного краю. Розповісти дітям про Червоні книги. Перегляд мультфільму «Життя квітів»

    Матеріали: магнітофон, картинки по темі.

    Хід заняття:

    Звучить музика з балету «Лускунчик» П. І. Чайковського «Вальс квітів»

    В .: - Я запрошую вас розглянути цю картину. Вона вам подобається?

    діти відповідають

    В .: - А що на цій картині вам подобається?

    Діти відповідають (Якщо діти не можуть я задаю їм навідні запитання?

    В .: - Я пропоную вам зібрати з картини квіти, які вам сподобалися.

    Діти збирають з картини квіти. Я знімаю з картини комах.

    В: - А тепер подивіться на картину. Тепер вона вам подобається?

    Діти відповідають.

    В .: - Ось так відбувається кожного разу, коли ми з вами ходимо відпочивати на природу. Кожен раз, коли люди ходять на природу вони збирають квіти в букети і несучи додому. І все це ми робили на стільки часто, що деякі рослини стали на стільки рідкісні, що їх занесли спеціальну книгу. Хто-небудь знає, як ця книга називається?

    Відповіді дітей (Якщо діти не можуть я задаю навідні запитання і показую їм картинку із зображенням Червоної книги).

    В .: - А як ви думаєте чому ця книга такого кольору?

    відповіді дітей

    В .: - Так, це Червона книга в неї заносять тих тварин і рослини, яких залишилося на землі дуже мало. Подивіться уважно, а чому разом з квітами пропали комахи?

    Діти відповідають.

    В .: - Правильно, комахи харчуються нектаром рослин, збирають його для виготовлення меду, живуть в рослинах, вони стають їхнім будинком. А тепер подивіться на квіти, які ви зірвали. Хто знає, як вони називаються?

    Діти відповідають на питання.

    В .: - Хлопці, а ви хочете повернути на картину квіти і комах що б картина стала красивою?

    Відповіді дітей.

    В .: - Тоді нам треба зібрати ключі та на картині знову все з'явиться. Ви згодні?

    Д .: - Так!

    В .: - А допомагати нам буде метелик Кузя. Він дуже хоче повернутись на улюблене місце. Пропоную вам відправиться в експедицію з порятунку будинку Кузі і його друзів.

    В .: - І ось перша підказка від Кузі (дістаю конверт із завданням. На фото зображений забруднене ставок). Як ви думаєте, що ми повинні зробити?

    відповідь дітей

    Пропоную дітям вибрати ті знаки, які допоможуть зберегти ставок чистим. Поки діти вибирають знаки, прикріплюю на ставок лілії.

    В .: - діти зверніть увагу на нашу картину. Що на ній змінилося?

    Діти відповідають.

    В .: - Правильно, на ставку з'явилися квіти. А ми продовжуємо допомагати метелика Кузі. Давайте відкриємо наступний конверт (в ньому загадки про

    квіти з картинками додаток 1). Подивіться тут загадки і до них відповіді в картинках. Я вам буду загадувати загадки, а ви вибираєте ті квіти, про які я загадала загадку. Якщо ви правильно відгадаєте всі загадки на нашій картині має що - то зміниться.

    Загадую загадки, діти вибирають картинки після останньої загадки, прикріплюю до картини квіти на луг. Звертаю увагу дітей на картину.

    В .: - Ми з вами молодці, а тепер я пропоную вам відпочити (Физминутку «На лузі» додаток 1)

    В .: - А поки ми з вами відпочивали метелик Кузя нам підготував наступні підказку. Але для того, щоб ми змогли швидше допомогти метелику повернутися до себе на луг нам треба розділиться на дві групи і кожна група буде виконувати своє завдання (ділю дітей на дві групи).

    На одному столі картинка квітів з мнемотабліцей. Діти повинні уважно розглянути картинки і описати квіти.

    На іншому столі дидактична гра «Що спочатку, що потім». Тут діти повинні розкласти схематичні малюнки як росте квітка.

    В цей час я прикріплюю залишилися квіти і комах до картини, а також метелика Кузю.

    Підходжу до першого столу і прошу кількох дітей, по черзі описати квіти по мнемотабліце.

    На в другому столі діти розклали картки так само прошу кількох дітей розповісти чому вони їх розклали так.

    В .: - Молодці хлопці, а тепер подивіться на нашу картину. Що на ній змінилося.

    Діти відповідають.

    В .: - а давайте згадаємо чому на картині квіти розташовані в різних місцях (показую на конкретні квіти і слухаю відповіді дітей). Молодці, всі запам'ятали. А ось і наш друг метелик Кузя. Він разом зі своїми друзями дякує вам і прощається з нами. Ми з вами повертаємося з експедиції.

    В .: - Ось ви сьогодні врятували один невеликий шматочок природи нашого краю, але таких місць ще багато і не всі про це знають. Я пропоную вам зробити хв-червоні книги для молодших хлопців. Що б вони теж знали які рідкісні квіти є в нашому краю і чому їх не можна рвати.

    Аплікація за способом батику.

    Звертаю увагу дітей на дошку.

    В .: - Діти, а Кузя залишив нам подарунок. Він сфотографував всі ті місця де ми з вами були і які завдання ми виконували. Я пропоную вам розглянути нашу виставку і пригадати якісь мета вам більше сподобалися. А для цього у нас є маленькі метелики. Ви візьміть по одному метелику і прикрасьте їм картинку. А нам розкажіть чому вам сподобалося це місце або завдання. Може вам було, що - то складно виконати і чому?

    Діти беруть метеликів прикріплюють до картинок і розповідають про те, що вони робили.

    В .: - Спасибо большое ви сьогодні всі були молодці!

    Додаток 1

    загадки

    Виріс у полі квіточка:

    Зверху - синій вогник,

    Знизу - тонкий стеблинка.

    Що за квіточка? (Волошка)

    В пелюстки, як в плащ атласний,

    Сховався квітка прекрасний.

    Чи не розкриється ніяк

    У городі червоний. (мак)

    Цвіте він травневих часом,

    Його знайдеш в тіні лісової:

    На стеблинці, як намисто в ряд,

    Квіти запашні висять.

    (Конвалії)

    Я квітка не польовий,

    Я мешканець водяний.

    І мої подружки -

    Зелені жаби.

    (Водяна лілія)

    На лузі ростуть квіти

    На лузі ростуть квіти

    Небувалої краси. (Потягування - руки в сторони)

    До сонця тягнуться вони,

    З ними потягнися і ти. (Потягування - руки вгору)

    Вітер дме іноді,

    Тільки це не біда. (Діти махають руками, зображуючи вітер)

    Нахиляються квіточки,

    Опускають пелюсточки. (Нахили)

    А потім знову встають

    І як і раніше цвітуть. (Піднімають руки вгору і махають)

    Конспект занятия по экологическому воспитанию «Сохраним редкие растения Саратовской области»




    Конспект заняття з екологічного виховання «Збережемо рідкісні рослини Саратовської області»