• Хід заняття

  • Конспект заняття з екологічного виховання в середній групі «Наш дім - Земля»




    Дата конвертації29.04.2017
    Розмір9.13 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Єгорова
    Конспект заняття з екологічного виховання в середній групі «Наш дім - Земля»

    Тема: інтегроване заняття «Наш дім - Земля»

    Дата проведення: 24 апреля 2014.

    Освітні напрямки:

    • Пріоритетне: пізнавально - мовне

    • В інтеграції:

    Мета: формування узагальнених уявлень дітей про планету Земля і її мешканців.

    завдання:

    1. Освітні:

    - розширити і уточнити уявлення дітей про розмаїття природи, формувати розуміння ролі людини в її збереженні.

    2. Розвиваючі:

    - розвивати мову дітей, спостережливість, допитливість. Уміння чути питання і відповідати на нього короткими і повними реченнями;

    - сприяти збагаченню та активізації словника.

    3. Виховні:

    - виховувати любов до природи, інтерес і дбайливе ставлення до рослинного і тваринного світу.

    напрямок

    Освітні області Завдання

    Пізнавально - мовне

    Пізнання Розширювати знання дітей про розмаїття природи, формувати розуміння ролі людини в її збереженні.

    Художньо-творче

    Комунікація Розвивати навички послідовно викладати свої думки. Правильно будувати свою промову, збагатити словниковий запас.

    Здоров'я Формувати потребу в руховій активності.

    Безпека Формувати правила безпечної поведінки в природі.

    Соціалізація Виховувати вміння працювати в підгрупі, координувати свої дії з партнерами.

    Художньо-естетичне

    Читання художньої літератури Робити щеплення дітям любов до віршованого тексту, розвивати емоційну чуйність на нього.

    Фізична культура Зміна діяльності, формувати ЗСЖ.

    Музика Створити комфортну психологічну обстановку, формувати вміння слухати музику, розвивати уяву.

    праця

    Матеріал й устаткування: аудіозапис пісні «Трава у дома», «Голоси птахів», макети екологічного світлофора, галявинки з комахами, дерев з птахами, картинки на екологічну тематику, природоохоронні знаки. Шухлядки з землею для посіву насіння, лійки з водою, фартухи, совочки, насіння садових квітів.

    Попередня робота: спостереження на прогулянці, заучування віршів, читання уривків з книги «Книга скарг природи».

    Методи і прийоми: бесіда, дидактична гра, читання віршів, слухання аудіозаписів; розглядання картин про природу; гра - Физминутку «Коники», словесна гра «Так - ні», посів насіння квітів.

    Хід заняття:

    Діти входять в групу, вітаються з гостями.

    Звучить тиха музика «Земля в ілюмінаторі»

    Діти послухайте, будь ласка, пісню.

    Як ви думаєте, хто співає цю пісню? (Космонавти).

    Хто знає, що таке ілюмінатор? (Віконце в ракеті).

    І що ж бачать космонавти, коли летять в ракеті? (Нашу планету).

    Як називається наша планета? (Земля).

    Правильно, діти, наш рідний дім, наш спільний дім - Земля, де ми з вами живемо.

    А хто ж ще живе на нашій Землі крім людей? (Тварини, птахи, риби, комахи, рослини).

    А для чого вони нам потрібні?

    Що було б, якщо на Землі нічого цього не було?

    Що потрібно робити для того, щоб все живе на Землі зберігалося, не загинуло? (Берегти, охороняти, т. Е. Дотримуватися правил в природі). А ви знаєте ці правила?

    Я пропоную вам відправитися в ліс, і там перевіримо ваші знання. Чи згодні? Підемо пішки, т. К. Ліс наш недалеко: По стежині ми крокуємо, вище ноги піднімаємо ....

    Ось ми і прийшли. Давайте привітаємося з лісом.

    Физминутку «Здрастуй, ліс!»

    Здрастуй, ліс, прекрасний ліс (руки розвести в сторони)

    Повний казок і чудес! (повороти вправо-вліво з витягнутими руками)

    Ти про що шумиш листям

    Вночі темної, грозовою? (похитують над головою піднятими руками).

    Хто в глушині твоєї таїться?

    Що за звір? Яка птах? (повороти вправо-вліво, вдивляючись у далечінь).

    Всі відкрий - НЕ утаі! (руки розвести в сторони).

    Ти ж бачиш (притиснути долоні до грудей)

    Ми - свої! (широко розвести руки в сторони).

    Сідайте зручніше на галявинки, давайте послухаємо тишу. (Запис голосу птахів).

    Що це за звуки? Як ви думаєте, чим зараз зайняті птахи? (Роблять гнізда).

    І як повинні вести себе в лісі і діти, і дорослі? (Не шуміти, не кричати, не чіпати пташині гнізда).

    Правильно! Діти, а ви звернули увагу на екологічний світлофор? Він прийшов сюди раніше вас, щоб теж подивитися і послухати, як ви будете відповідати. Яким оком він зараз подивився на вас? (Звичайно зеленим).

    Ой, хлопці, що це за листочок? Написано: Книга скарг природи.

    Давайте подивимося, хто її надіслав.

    1. Чому плаче білочка?

    2. Чому на очах у ромашки сльози?

    Я захопила з собою правила поведінки на природі. Виберіть потрібне правило та помістіть його на картинку.

    3. Ви дізналися цих птахів? Чому так погано шпакам?

    4. Чому сумує мухомор?

    А зараз давайте підійдемо до наступної галявинці.

    Кого ви бачите тут?

    Як треба поводитися з комахами?

    Яке правило тут поставимо?

    Добре в лісі! Втомилися сидіти? Перетворюю вас в коників. Чарівна паличка мені допоможе. 1,2,3 - дітей в коників перетвори!

    Динамічна пауза гра «Коники».

    Піднімайте плечики,

    Стрибайте, коники!

    Стриб скок! Стриб скок!

    Сіли, травиці поїмо.

    Тишу послухаємо, тишу послухаємо.

    Тихіше тихіше! високо

    Стрибай на ногах легко!

    А зараз давайте пограємо в гру «Так - ні». Подивимося, хто з вас добре вміє слухати і думати.

    Словесна гра «Так - ні».

    Якщо вихователь в своїх діях, добре робить, діти говорять «Так», а якщо погано, тоді «Ні»).

    - Якщо я прийду в лісок

    І зірву ромашку? (Ні)

    - Якщо з'їм я пиріжок

    І викину папірець? (Ні)

    - Якщо хлібця шматок

    На пеньку залишу? (Так)

    - Якщо гілку підв'яжу,

    Кілочок підставлю? (Так)

    - Якщо розведу багаття,

    А гасити Не буду? (Ні)

    - Якщо сильно Насмітили

    І прибрати забуду? (Ні)

    - Якщо сміття приберу,

    Банку закопаю? (Так)

    - Я люблю свою природу,

    Я їй допомагаю! (Так).

    Молодці! А світлофор, який задоволений; як він весело дивиться на вас. Наші діти вивчили вірш, яке так і називається «Лісові правила». Давайте послухаємо їх.

    Якщо в ліс прийшов гуляти,

    Свіжим повітрям дихати,

    Бігай, стрибай і грай,

    Тільки, цур, не забувай.

    Що в лісі не можна шуміти,

    Навіть дуже голосно співати.

    Злякаються звірятка -

    Втечуть з лісової галявини.

    Метелики в лісі нехай літають,

    Ну, кому вони заважають?

    Тут не потрібно всіх ловити,

    Тупати, плескати, палицею бити.

    Гілки дерева не суши, ніколи не забувай

    Сміття з травички прибирати.

    Даремно квіти не треба рвати,

    З рогатки НЕ стріляти:

    У ліс приходять відпочивати!

    Нам пора повертатися в дитячий сад.

    Підсумок заняття:

    Куди ми сьогодні з вами ходили?

    Що найбільше запам'яталося, сподобалося?

    Прийдете додому, і розкажіть батькам про те, як треба охороняти і берегти все живе навколо нас.

    Щоб на нашій Землі стало ще красивішим, ми з вами сьогодні посіємо насіння квітів, які потім висадимо на клумби. Одягайте фартушки. Що нам знадобиться?

    Земля у нас вже готова, а в цьому пакетику що? (Семена).

    Правильно. Спочатку ми з вами добре поллємо землю, насіння я висиплю на тарілочку, щоб зручніше було їх брати. Розкладати на поверхні будемо рівномірно, прісиплем зверху землею. Тепер злегка пригорнемо земельку, накриємо целофаном, щоб насіння швидше зійшли.

    Молодці! Ви все сьогодні добре попрацювали.

    література:

    1. Горькова Л. Г., Кочергіна А. В., Обухова А. А. Сценарії занять з екологічного виховання. [Текст]: посібник для педагогів / Л. Г. Горькова - М: ВАКО, 2008

    2. Дошкільне виховання № 3 2011р. Пізнавально - мовленнєвий розвиток.

    3. Степанова Н. В., Волчкова В. Н. Конспекти занять у старшій групі дитячого садка по пізнавальному розвитку і екології / ТЦ «Учитель» - Воронеж, 2004р.





    Конспект заняття з екологічного виховання в середній групі «Наш дім - Земля»