• Прикріплені файли

  • Конспект заняття з екологічного виховання в другій молодшій групі «В гості до Зіньці»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір8,31 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Ірина Терентьєва
    Конспект заняття з екологічного виховання в другій молодшій групі «В гості до Зіньці»

    Мета: Знайомство дітей з лісом, їх видами; виховувати дбайливе ставлення до лісу; вчити берегти і охороняти природу; формувати доброзичливе ставлення до тварин; розвивати у дітей пізнавальні інтереси до життя лісу і його мешканців, виховувати інтерес до природи; уточнити і розширити наявні уявлення дітей про ліс і його мешканців; розвивати у дітей пізнавальний інтерес до життя лісу і його мешканцям, а так же пам'ять, пов'язану мова, вміння аналізувати, робити висновки; познайомити дітей з життям диких тварин в лісі взимку.

    Матеріал: Картинки (село, дорога, поле, ліс; береза, дуб, сосна, ялина, липа, клен; синичка, горобець, снігур, голуб, ворона, сорока, дятел); костюм лісовичка, костюм ведмедя, костюм білочки; шишки, горобина, сало, корзинка для частування.

    Хід заняття:

    Хлопці, я запрошую вас сьогодні подорожувати в зимовий ліс. Давайте підемо на лижах. Одягнемо теплі курточки, шапочки, взуємо чобітки, встанемо на лижі, візьмемо в руки палиці і дружно за мною підемо. (Імітують руху).

    вихователь:

    Всі біло, біло, біло

    Багато снігу намело!

    Ось веселі деньки -

    Всі на лижі і ковзани!

    Їдемо, їдемо, довго їдемо -

    Дуже довгий цей шлях!

    Скоро до лісу ми під'їдемо -

    Там і зможемо відпочинуть.

    Діти йдуть по колу, імітують ходьбу на лижах, на екрані змінюються картинки (село, дорога, поле, ліс).

    Ось прийшли ми в зимовий ліс,

    Повний казок і чудес,

    Бачимо сосни, бачимо їли

    І берези до небес (прийшли на імпровізовану галявину).

    вихователь:

    - Хлопці, ви знаєте, що таке ліс?

    діти:

    -ліс - це дерева, берези, дуби, липи.

    вихователь:

    - Хто живе в лісі?

    діти:

    - Дикі тварини (ведмеді, лисиці, зайці, їжаки, білки)

    Вихователь: Подивіться, он там за деревом хтось ховається. (Підходять і бачать Лесовичка.)

    - Так це ж Лісовичок!

    - Здрастуйте дідок Лісовичок! Хочемо познайомитися з лісом.

    Лісовичок: День добрий хлопці! Я радий що ви прийшли, але спочатку я

    вас познайомлю з правилами поведінки в лісі.

    1. Гілки не ламати, дерева не калічити.

    2. У лісі можна пограти, пошуміти, поаукать, але тільки головне нікому не заважати.

    3. Намагайтеся не занадто шуміти, а то ліс злякається, зачаїтися і ви не впізнаєте жодної таємниці.

    Лісовичок: Я зібрався перевірити, чи все благополучно в моєму лісі. Ходімо зі мною. Розкажіть мені, які дерева ростуть в лісі? (Показ слайдів на екрані: береза, сосна, липа, дуб).

    - Яку користь приносять дерева і кущі? (Очищають повітря, в жаркий день можна сховатися в тіні дерев, там живуть птахи).

    Лісовичок: Послухайте, як тихо в лісі, чого не почуєш взимку в лісі? (спів птахів). Яких птахів ви знаєте? (Показ слайдів: синиця, дятел, сорока, ворона, горобець, голуб, снігур). Яку користь приносять птахи? (Поїдають шкідливих комах, співають). У зимові холоди птахам доводиться важко, і я їх підгодовую. Ось подивіться що у мене є. Ягоди горобини - Снігур, сало - синичці, шишки з насінням для шишкар. (Кладе частування в імпровізовану годівницю).

    (Включити аудіозапис, щебетання птахів).

    - Послухайте як весело защебетали пташки, сподобалося їм моє частування.

    Лісовичок: Хочете дізнатися, хто живе в моєму літа, тоді відгадайте загадки.

    Це хто з високих сосен

    У дітлахів шишку кинув? (Білка)

    сердитий недоторка

    Живе в глушині лісовій,

    Голок дуже багато,

    А нитки жодної. (Їжак)

    Хто взимку холодної

    Ходить спеку, голодний? (Вовк)

    Він господар лісу строгий,

    Любить спати в своєму барлозі,

    Страшно може заплакати.

    Хто, скажіть, він? (Ведмідь)

    Руда шахрайка,

    З пухнастим хвостом,

    Живе під кущем. (Лисиця).

    Діти відгадують загадки, знаходять і показують картинки-відгадки.

    (Чути рев ведмедя, входить дитина зі старшої групи, в костюмі ведмедя).

    Лісовичок: Непорядок! Діти, що ведмідь повинен робити взимку? (Спати в барлозі).

    Лісовичок: Чому ти ведмедик не спиш?

    Ведмідь: Розбудили, тепер не можу заснути.

    Лісовичок: Хлопці, як ви думаєте, чому ведмідь прокинувся? Хто його розбудив? (Мисливці стріляли, коли дерева пиляли).

    Лісовичок: Хлопці, ведмедя, який взимку не спить, а бродить, хитається по лісі, називають - шатун. Такий ведмідь дуже небезпечний, він дуже розсерджений на те, що йому не дали спати. З таким звіром в лісі, краще не зустрічатися.

    Ведмідь: Так і бути, не трону вас. Піду шукати іншу барліг, де тихо і ні хто не заважає спати.

    Лісовичок: Хлопці, а ви знаєте що люблять їсти ведмеді? (Мед, ягоди). Правильно, але крім ягід і меду, ведмеді викопують із землі солодкі корені і вміють ловити рибу. Влітку вони бродять по лісах, дуже багато їдять, нагулюють жир, а на зиму вкладаються спати, в теплу барліг, і не прокидаються до самої весни.

    (Через дерева вилітає шишка, одна, інша).

    Вихователь: Хлопці, з нами хтось хоче пограти, як ви думаєте, це хто?

    (Відповідь дітей).

    Лісовичок: Правильно хлопці, це моя пустунка білка, хоче з вами пограти.

    З'являється дитина старший групи в костюмі білочки.

    Бельчонок: Давайте разом зі мною пограємо.

    Нам лінуватися не годиться.

    Пам'ятайте, хлопці:

    Навіть звірі, навіть птахи

    Роблять зарядку!

    А білочки, як прокинуться,

    Дуже люблять потягнутися,

    Обов'язково позіхнути,

    Спритно хвостиком махнути.

    Ну а ведмедик клишоногий

    Широко розводить лапи,

    Те одну, то обидві разом,

    Довго тупцює на місці.

    Раз - навприсядки, два - стрибок,

    І знову навприсядки,

    А потім знову стрибок -

    Заяча зарядка!

    Пташка крильцями махає

    І злітає без оглядки -

    Це Птічкіна зарядка.

    Лісовичок: Хлопці, подивіться які цікаві шишки? Ви знаєте з якого дерева ці плоди?

    (відповідь дітей)

    Лісовичок: правильно, ці шишки соснові і ялинові. Чим вони відрізняються один від одного? (Шишка сосни схожа на кулю, а шишка витягнута, немов овал). Білків дуже подобається насіння цих рослин. Діти, ніж ще харчуються білки? (Гриби, горіхи, ягоди). Чому білочки взимку не замерзають? (у них тепла шубка, живуть високо на дереві, в дуплі).

    Бельчонок: До побачення хлопці, мені пора!

    Лісовичок: Хлопці, я хочу що б ви завжди приходили до мене в гості. Давайте не будемо ображати ліс і лісових жителів, що б він був красивим, що б в ньому співали птахи і жили звірі.

    Вихователь: Спасибі тобі лесовичок, нам дуже в тебе сподобалося, але нам пора повертатися в дитячий сад.

    Вихователь: Кого ми сьогодні зустріли в лісі? Що вам сподобався? Що таке ліс для нас і для його жителів?

    Ялина, сосна, береза, клени ...

    Це ліс, наш друг зелений!

    Він шумить, він співає,

    У тінь прохолодну кличе.

    Для тварин, ліс це будинок, де вони живуть, харчуються, зустрічають багато друзів і чимало ворогів. Для них ліс - то ж, що для вас житло, де ви живете разом зі своєю сім'єю.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-terenteva-i-e_5fgsm.pptx | 4794,64 КБ | Завантажено: 31




    Конспект заняття з екологічного виховання в другій молодшій групі «В гості до Зіньці»