• Прикріплені файли

  • Скачати 14,93 Kb.

    Конспект заняття з додаткової освіти дитячого об'єднання «Танцювально-ігрова ритмічна гімнастика»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір14,93 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Скачати 14,93 Kb.

    Ірина Лобіна
    Конспект заняття з додаткової освіти дитячого об'єднання «Танцювально-ігрова ритмічна гімнастика»

    "Урок дружби"

    Мета заняття: Формування у дітей доброзичливого ставлення один з одним за допомогою музично - ритмічних ігор.

    Інтеграція освітніх областей: «Фізичний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Соціально комунікативне».

    завдання:

    Розвивати спритність, виразність і точність рухів, вміння координувати свої рухи з музикою. ("Фізичний розвиток").

    • Удосконалювати види основних рухів (ходьба, біг, стрибки). ("Фізичний розвиток").

    • Розвивати гнучкість і пластичність суглобів за допомогою мнемотехніки. ("Фізичний розвиток").

    • Розвивати уміння передавати ритмічний малюнок і характер музики через рухи. ( «Художньо-естетичний розвиток»).

    • Закріплювати вміння чітко промовляти текст під музику і погоджувати руху зі словами тексту. ( «Мовний розвиток»).

    • Формувати вміння відповідати на питання, розвивати діалогічну мова і вміння робити висновки ( «Мовний розвиток»).

    • Розширювати знання дітей про дружбу; вміння дружити, берегти дружбу, спілкуватися в колективі; уважити один одного ( «Соціально-комунікативний розвиток»).

    • Розвивати Фонопедический видих (зв'язок голоси з диханням, зорову увагу, автоматизація звуку «ш» ( «Соціально-комунікативний розвиток»).

    • Розвивати уміння дітей взаємодіяти з однолітками і доброзичливо, з повагою ставитися один до одного ( «Соціально-комунікативний розвиток»).

    • Методи і прийоми:

    словесні - команди, пояснення, сигнали, словесна інструкція.

    • наочні - показ вправи педагогом, показ через презентацію.

    • практичні - ігрові, ритмічні, рухові вправи за зразком, елементи масажу.

    Матеріали та обладнання: Проектор з дошкою, презентація, музична добірка, мильні бульбашки, скарбничка, смайлики.

    Хід заняття:

    Педагог: Хлопці, подивіться, як багато до нас прийшло гостей! Давайте будемо ввічливі і привітаємо гостей.

    Хлопці, я сьогодні хочу з вами поговорити про дружбу. Підніміть руки, ті, у кого є друг? (Діти піднімають руки). У що ви разом граєте з одним? Коли одного немає поруч, вам нудно? А ось тут в групі я впевнено теж є друзі. Сьогодні я пропоную пограти разом з друзями. Виберіть собі одного і встаньте парами в дві колони. Ми зараз подивимося як ви злагоджено, дружно виконуєте вправи під музику.

    1. Ігрорітміка

    Під музичний супровід діти виконують основні види ходьби, бігу, стрибків.

    - ходьба на носках;

    - ходьба на п'ятах;

    - підскоки;

    - бічний галоп;

    Педагог: Хлопці, я хочу вам розповісти казку, але ви мені в цьому повинні допомогти, зіграти її. Сядьте по зручніше. І так, слухайте:

    Жив був олівець, який більше всього на світі любив малювати. Якщо люди живуть в будинку, то у олівця був свій будиночок-коробка (слайд).

    Діти подивіться на екран, Ви зараз повинні подивитися на схему і виконати вправу самостійно.

    2. Ігропластіка.

    1. «Коробка з олівцями».

    І. П. - сісти в позу «прямого кута».

    Руки підняти вгору, долонями вперед. Не згинаючи ніг, нагнутися, намагаючись прямими руками дістати пальці ніг. Грудьми торкнутися ніг. Затримати на 3 секунди. Повільно повернутися в початкове положення.

    - Олівці, як і люди, діляться за характером на м'які і тверді. Зобразимо їх.

    2. «М'які і тверді олівці» (слайд).

    І. П. - лежачи на спині. Руки витягнути вгору над головою.

    «Твердий олівець» - щосили витягнутися на підлозі, туго натягнути руки і ноги. Затриматися в такому положенні потрібний час.

    «М'які олівці» - розслабити всі м'язи. Повторити 3-5 разів.

    -Так само, як і люди, олівці бувають молодими і старими. Тільки люди з роками зростають, а олівці, навпаки, зменшуються, стають коротшими. Як же це у них виходить?

    3. «Молоді і старі олівці» (слайд).

    І. п. - сісти в позу «прямого кута». Пальці ніг витягнуті.

    Руки в упорі ззаду.

    Підняти туго натягнуті ноги у вертикальному положенні ( «молоді олівці»). Затриматися в цьому положенні.

    Перекотитися на спину, ноги зігнути в колінах, п'яти максимально наблизити до сідниць. Обхопити коліна руками, голову притиснути до колін ( «старі олівці»). Повернутися в і. п.

    -Карандаш дуже любив малювати, він малював все підряд, все, що попадеться на очі: людей, тварин, будинки, дерева. Побачить рибку в пруду- і тут же намалює.

    2. «Рибка».

    І. п. - лягти на живіт, ноги разом, руки зігнуті в ліктях, долоні

    покласти на підлогу, на рівні плечей.

    Плавно, без ривків, розгинаючи руки, підняти голову, груди. Одночасно, згинаючи ноги в колінах. Постаратися дотягнутися ступнями до голови. Затриматися потрібний час. Повернутися в і. п.

    -Увідіт Олівець у дворі собачку, і ось вона вже як жива.

    5. «Собачка».

    І. п. - сісти на п'яти, руки в упорі ззаду, паралельно одна одній. Пальці звернені в сторону від тіла.

    Вигнути спину і відкинути голову назад. Повільно посунути кисті рук

    тому наскільки можливо.

    Затриматися потрібний час. Повернутися в і. п.

    - Коли у олівця виходили гарні малюнки, він радів, а коли щось не виходило - засмучувався, але улюблена справа не кидав. І з завзятістю малював знову і знову.

    А по сусідству жила Гумка - рожевого кольору, чиста і дуже акуратна. Її пристрасть було наводити чистоту. Найменший непорядок - і вона з головою кидалася в справу.

    6. «Гумка».

    Угруповання в «грудочку», тобто сідають на п'яти, голову опускають вниз, руками охоплюють коліна.

    - Ах, яке неподобство, - вигукнула вона, побачивши малюнки Карандаша, на чому попало: в зошитах, книжках, на підлозі.

    Намалював олівець равлика в зошиті.

    7. «Равлик».

    І. п. - лягти на спину, ноги разом, пальці ніг витягнуті. Руки лежать уздовж тіла, долонями вниз.

    Повільно підняти прямі ноги, потім таз і весь корпус у вертикальне положення. Залишаючись в опорі на плечах і руках. Не зупиняючись, занести ноги за голову, поки пальці не торкнуться підлоги.

    Затриматися потрібний час. Повернутися в і. п.

    - «Непорядок», вирішила гумка і в миті ока стерла малюнок.

    З цієї хвилини всюди слідувала за Олівцем. Олівець зовсім втратив спокій. Як всякий художник, він мріяв залишити після себе малюнки. І став Олівець побоюватися гумку.

    Подивиться Олівець по сторонам - немає Резинки. І швидко намалює, наприклад носорога.

    8. «Носоріг».

    І. п. - лягти на спину, руки за голову, ноги випрямити, пальці ніг витягнути.

    Підняти голову і плечі, одночасно підняти одну ногу, згинаючи її в коліні. Намагатися коліном торкнутися носа. Інша нога зберігає пряме положення на підлозі.

    Затриматися потрібний час. Повернутися в і. п.

    -Резінка стирає і цей малюнок.

    Олівець зовсім розгубився, побачивши що наближається Резинку, від хвилювання

    намалював два хобота слона замість покладеного одного.

    9. «Слон».

    І. п. - стати прямо, ноги разом, прямі руки за спиною.

    Нахилитися, вперед намагаючись притиснути лоб до колін. Ноги не згинати. прямі

    руки підняти вгору. Потім витягнути вперед до положення паралельно підлозі.

    Затриматися потрібний час. Повернутися в і. п.

    -Ну ось - засмутився Олівець і винувато подивився на гумку. З-за тебе я зробив помилку і кинувся на неї битися. Гумка запитала:

    -Ось цю? І стерла один зайвий хобот.

    Діти зчіплюють прямі руки в «замок».

    -І тут вони побачили, який хороший вийшов малюнок.

    Діти сідають в І. П.

    Адже ти можеш прати не всі, а тільки те, що намальовано неправильно -з казав Олівець. Гумка задумалася.

    -Я згодна, нарешті, заявила вона.

    З тих пір вони не розлучаються. Варто олівця помилитися, Гумка тут як тут - зараз же виправить помилку.

    І з тих пір Олівець з Гумкою більше не сорілісь, жили дружно. Кожен з них робив свою частину роботи - то, що вмів тільки він. І малюнки у них виходили просто чудові.

    Педагог: Хлопці, а як ви думаєте, з чого починається дружба? Правильно з посмішки. Приємно спілкуватися з тією людиною, яка посміхається, а не з тим, що злий або похмурий. І я хочу поділитися з вами посмішкою. Я дарую вам свою посмішку. У вас такі чудові, сонячні посмішки, що, дивлячись на них, яскравіше стає день і на душі тепліше. А давайте, ми виконаємо танець «Топ топ».

    3. Танцювально-ритмічна гімнастика

    Музичний супровід: «Топ топ» група «Посмішка».

    Діти вбігають в зал підскіками і встають врозтіч.

    1. І. П. - стійка, ноги нарізно, шкарпетки злегка всередину, ноги напівзігнуті, руки на стегнах.

    Пружні руху під ритм музики;

    2. І. П. - стійка, ноги нарізно, шкарпетки злегка всередину, ноги напівзігнуті, руки на стегнах.

    1-2- полуприсед на праве коліно;

    3-4 полуприсед на ліве коліно;

    3. І. П. - стійка, ноги нарізно, шкарпетки злегка всередину, ноги зігнуті в

    колінах, руки на стегнах.

    1-3 - по черзі опускання правого плеча вниз;

    І. П.

    4-6- почергове опускання лівого плеча вниз.

    Приспів

    Шикуються врозтіч.

    4. І. П. - стійка, ноги нарізно, шкарпетки злегка всередину, ноги напівзігнуті, руки вільні.

    1-2 - два кроки на місці, з високим підніманням стегна;

    3-4 два кроки вліво;

    5 8 - поворот навколо себе на напівзігнутих ногах.

    5. Те ж саме зробити в інший бік.

    6. Діти вишиковуються півколом і вільно рухаються в ритмі танцю.

    Перша дитина вибігає на середину залу і виконує акробатичні

    вправи, вважаючи до 5. «Стійка на голові», «Колесо 2 рази».

    Приспів

    Шикуються врозтіч.

    7. І. П. - стійка, ноги нарізно, шкарпетки злегка всередину, ноги напівзігнуті, руки вільні

    1-2 - два кроки на місці, з високим підніманням стегна;

    3-4 два кроки вліво;

    5 8 - поворот навколо себе на напівзігнутих ногах.

    8. Те ж саме зробити в інший бік.

    9. Діти вишиковуються півколом і вільно рухаються в ритмі танцю.

    Три хлопчика вибігає на середину залу і виконує віджимання 5 разів.

    Потім вибігають дівчатка і виконують «шпагат», «місток» на руках.

    Приспів

    Шикуються врозтіч.

    10. І. П. - стійка, ноги нарізно, шкарпетки злегка всередину, ноги напівзігнуті, руки вільні

    1-2 - два кроки на місці, з високим підніманням стегна;

    3-4 два кроки вліво;

    5 8 - поворот навколо себе на напівзігнутих ногах.

    11. Те ​​ж саме зробити в інший бік.

    12. Діти вишиковуються півколом і вільно рухаються в ритмі танцю.

    вибігає на середину залу хлопчик і виконує акробатичні

    вправи: «Стійка на руках», «Ходьба на руках». вибігає інший

    хлопчик і виконує Вправа: «Вертушка», «Викид ніг». Вибігають дві дівчинки і виконують кружляння в парі.

    Приспів

    Шикуються врозтіч.

    13. І. П. - стійка, ноги нарізно, шкарпетки злегка всередину, ноги зігнуті в

    колінах, руки вільні

    1-2 - два кроки на місці, з високим підніманням стегна;

    3-4 два кроки вліво;

    5 8 - поворот навколо себе на напівзігнутих ногах.

    14. Те ж саме зробити в інший бік.

    16. Діти звужуються в купку і виконують вправу №1.

    17.Розбігаються врозтіч і виконують стрибки на місці одна нога вперед, інша назад.

    18. На останній акорд сісти на коліно і витягнути руку вперед показати «клас».

    Педагог: Хлопці, у мене є чудова гра для гарної і дружній компанії, яка називається: «Мильні бульбашки». Побудуйте в коло.

    Фонопедический вправу «Мильні бульбашки»

    Діти стоять у колі, педагог в середині кола. Педагог видуває мильні бульбашки. Дітям пропонується вибрати поглядом міхур і супроводжувати його звуком «Ш». Як тільки міхур зникає, звук припиняється, дитина плескає в долоні.

    Педагог: Хлопці, а ви сваритеся з друзями? Чому? Якщо ви посварилися, що треба зробити, щоб зберегти дружбу? (Помиритися). Я знаю одну гру «мирилки». Якщо ви раптом посварилися, то можна пограти в цю гру і помиритися.

    Рітмодікломація з елементами самомасажу «Дружок».

    Діти стоять спиною один до одного, руки підібгали під боки, насупивши брови.

    У мене такі ручки! Потирають долоньку про долоньку.

    Як і смо-три!

    Дзвінко плескають у долоні. Плескають у долоні.

    Один два три! Повертаються обличчям один до одного.

    Твої ручки теж Гладять по руках один одному.

    На мої схожі.

    Добре з тобою, дружок, Крутяться «човником».

    Покружляв зі мною разок! На «разок» відвертаються один від одного

    У мене такі щічки! Гладять свої щічки

    Як і смо-три!

    Я пощіплю їх трошки. Легко щипають свої щічки.

    Один два три! Повертаються обличчям один до одного.

    Твої щічки теж щипав щічки один одному.

    На мої схожі.

    Добре з тобою, дружок, Крутяться «човником».

    Покружляв зі мною разок! На «разок» відвертаються один від одного

    У мене така спинка! Ляскають по спинці

    Як і смо-три!

    Я поплескав по спинці.

    Один два три! Повертаються обличчям один до одного.

    Моя спинка теж Обіймаються і гладять один одного по спині

    На мою схожа.

    Добре з тобою, дружок, Крутяться «човником».

    Покружляв зі мною разок! Повторити 2 раз, в кінці фрази обійнятися.

    Педагог. Я ще раз переконалася, що у нас в групі живе дружба, ви вмієте дружити і, звичайно, змогли б навчити інших дітей, дружити, у якій ще немає друзів.

    А щоб дружба ставала між вами міцної і справжньою, покладіть свої побажання про дружбу в цю чарівну скарбничку. Для цього кожен з вас візьме смайлик, скаже побажання вголос (якими треба бути, щоб з'явилися друзі) і кине його в скарбничку.

    Тепер я спокійна за вас, скарбничка залишиться у вас в групі, і ви зможете поповнювати її новими побажаннями про дружбу.

    А тепер візьмемося всі за руки і зробимо велике коло. Давайте передамо свої теплі дружні стосунки один одному. Сьогодні ми стали друзями. Хлопці, цінуєте дружбу, робіть все для її збереження, і, якщо раптом ваші відносини зіпсувалися, завжди потрібно набратися сміливості, і помиритися, зберегти дружбу.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-na-urok-druzhby_u0hvt.ppt | 2481,5 КБ | Завантажено: 65


    Скачати 14,93 Kb.


    Конспект заняття з додаткової освіти дитячого об'єднання «Танцювально-ігрова ритмічна гімнастика»

    Скачати 14,93 Kb.