Конспект заняття «Весна»




Дата конвертації20.06.2017
Розмір5,91 Kb.
ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

Безродна Наталія Володимирівна
Конспект заняття «Весна»

Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі на тему: «Весна».

Безродний Наталії Володимирівни МБДОУ №46 «Первоцвіт»

Мета: Ознайомити дітей з ознаками весни

завдання:

• Закріплювати знання дітей про характерні ознаки ранньої весни.

• Формувати уявлення про весняні зміни в природі: більше сонячних днів, стає тепліше, тане сніг, з'являються проталини, змінюється одяг дітей, прилітають птахи.

• Розвивати мова, уява, творчі та розумові здібності дітей.

• Удосконалювати комунікативні навички.

• Виховувати дбайливе ставлення до живої природи, бажання акуратно доводити почату справу до кінця.

Попередня робота:

Спостереження в природі, розгляд ілюстрацій, читання художньої літератури, слухання музики і голосів природи, рухливі, розучування вірша І. Токмаковай «Весна»

хід ЗАНЯТТЯ

I. Організаційний момент

Вихователь: Доброго дня, долоньки! Хлоп- хлоп -хлоп!

Привіт, ніжки! Топ - топ - топ!

Привіт, щічки! Шльоп - шльоп - шльоп!

Привіт, носик! Піп - піп - піп!

Привіт, діти! Вітаю!

А тепер привітаємося один з одним, щоб у нас з вами було сьогодні чудовий настрій.

Після привітання пропонується дітям подивитися у вікно. Звернути увагу на те, що яскраво світить сонце, на доріжках з'явилися калюжі - прийшла Весна!

II. хід заняття

Вихователь: пропоную вам подивитися відеофільм про Весні. Сідайте на стільчики!

Діти дивляться відеофільм

Вихователь: Хто мені скаже, яке у нас пору року?

Діти: Весна!

Вихователь: А хто мені назве три весняні місяці?

Діти: березень, квітень травень.

Вихователь: що відбувається навесні з природою?

Діти: тане сніг, з'являються калюжі, прилітають птахи - шпаки, можна одягатися легше.

Вихователь: Вихователь: Хлопці, прислухайтеся. Що це? Звучить фонограма «Капель». Хто - то плаче? Здогадалися? Кап - кап-кап ... (Бурульки плачуть, капають, тануть.)

Вихователь: А чому ж вони плачуть? Їх хтось образив? (Та ні, вони плачуть, тому що тануть. А тануть, тому що гріє сонечко, воно стало теплим.)

Вихователь: Молодці, а назвіть ще, прикмети весни.

(Сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, бурульки звисають з дахів, проталини, день став довшим, ніч коротше, прилітають птахи, діти і дорослі наділи легкий одяг, дме теплий вітер.)

Вихователь: Які ви молодці хлопці!

Вихователь читає вірш І. Токмаковой «Весна»:

До нас весна крокує

Швидкими кроками,

І замети тануть

Під її ногами.

чорні проталини

На полях видно.

Вірно, дуже теплі

Ноги у весни.

Вихователь: А давайте з вами пограємо

Физкультминутка. Рухлива гра «Пташки прилетіли».

(Діти стають в коло на деякій відстані один від одного)

Вихователь: Маленькі пташки! Раз два! Раз два! (діти виконують помахи руками)

Скок - скок! Скок - скок! (стрибають на місці на двох ногах, руки на поясі)

Вихователь: Маленькі пташки! Раз два! Раз два! (діти виконують помахи руками)

Хлоп - хлоп! Хлоп - хлоп! (плескають у долоні)

Маленькі пташки! Раз два! Раз два! (діти виконують помахи руками)

Топ топ! Топ - топ! (тупають ногами, руки на поясі)

Маленькі пташки! Раз два! Раз два! (діти виконують помахи руками)

Розлітаються хто куди! (Розбігаються врозтіч і сідають на стільчики)

Вихователь: На дошці будиночок складений з геометричних фігур? Хто живе в цьому будиночку?

Діти: Пташки. Шпаки.

Вихователь: Як він називається?

Діти: Шпаківня.

Вихователь: Хлопці, подивіться на шпаківню і скажіть, з яких геометричних фігур він складається?

Діти: Трикутник, квадрат, коло.

Вихователь: Хлопці, шпаків прилетіло дуже багато. А будиночків для них немає. Як ми можемо допомогти птахам?

Конструктивно - модельна діяльність:

Гра «Будуємо шпаківню»

Вихователь: Наше заняття підійшло до кінця. Все сьогодні старалися. Ви багато знаєте, молодці. А вам заняття сподобалося? (Що сподобалося? Що запам'яталося) Ви дуже добре сьогодні відповідали, були дружними і активними.

Підбиття підсумку заняття.

- Про який пори року ми сьогодні говорили? (Про весну).

- Які прикмети весни ви запам'ятали? (Сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, бурульки звисають з дахів, проталини, день став довшим, ніч коротше, прилітають птахи, люди наділи легкий одяг, дме теплий вітер.)

- Що ми робили? (Шпаківня.)

Вихователь: Всі сьогодні старалися. Молодці!

література:

1. Є. А. Аляб'єва «Тематичні дні і тижні в дитячому садку», Москва, Творчий центр «Сфера», 2012.

2. О. А. Воронкевич «Ласкаво просимо в екологію!», Сп. Петербург «Дитинство-Прес», 2007.

3. «Інтегративна пізнавальна діяльність молодших дошкільнят» під ред. В. А. Деркунской., Москва, «Центр педагогічної освіти», 2013.





Конспект заняття «Весна»