Конспект заняття в середній групі «Що таке дитячий сад»




Дата конвертації11.09.2019
Розмір4.21 Kb.
ТипТемочка

Балдакова Ірина Веніамінівна
Конспект заняття в середній групі «Що таке дитячий сад»

Тема: "Що таке дитячий сад?"

цілі:

- Уточнити знання про приміщення групи, праці людей, що працюють в дитячому саду.

- Формувати доброзичливе ставлення між дітьми.

- Виховувати повагу до праці працівників дитячого садка.

Обладнання демонстраційне: іграшки - заєць, білка, їжак, коробка з картинками професій людей, які працюють в дитячому саду.

Роздавальний обладнання: картинки знарядь праці, необхідних людям для роботи.

хід заняття

Вихователь виставляє іграшки - заєць, білка, їжака - і каже:

Подивіться-но, хлопці,

В гості до нас прийшли звірята!

Звертає увагу дітей на те, що звірята сумні, адже у них немає дитячого садка - вони навіть не знають, що це таке. Пропонує послухати вірш про дитячий садок:

Дітки в садку живуть,

Тут грають і співають,

Тут друзів собі знаходять,

На прогулянку з ними ходять.

Дитячий сад - другий ваш будинок.

Як тепло, затишно в ньому!

Ви його любите, діти,

Найдобріший будинок на світі!

Г. Шалаєва

Педагог просить дітей розповісти зверятам за планом, що представляє собою дитячий сад.

План розповіді:

1. Як називається наш дитячий сад?

2. Скільки у нього поверхів?

3. Як називається група?

4. На якому поверсі вона перебуває?

5. Які приміщення є в групі? Покажіть.

6. Що роблять в спальні (роздягальні, груповий і умивальних кімнатах? Покажіть.

Нагадує, що в саду потрібно грати дружно, не сваритися, називати один одного по імені. Пропонує окремим дітям назвати по іменах кількох товаришів, вимовивши ім'я ласкаво.

В сад, як знає дітвора,

Ходять з самого ранку.

І хотіли, не хотіли,

Потрібно швидко встати з ліжка,

Чи не скандалити, не кричати

І на маму не бурчати.

Г. Шалаєва

Підводить дітей до висловлювань про те, що дитячий сад - другий дім, де вони проводять цілий день з ранку до вечора, там їм добре і весело. Разом з тим дитячий сад - це не тільки будинок, будівлю, приміщення, а й дорослі, які піклуються про малюків, щоб їм було комфортно. Педагог просить вихованців розповісти зверятам про життя в дитячому саду.

питання:

- Хто гуляє з дітьми (займається з ними, читає їм казки? (Вихователі.)

- Як звуть того, хто допомагає вихователю (помічника вихователя?

- Хто знає ім'я та по батькові музичного керівника (педагога з фізкультури?

(Вихователь пропонує розглянути картинки.)

- Хто ще працює в дитячому саду? (Завідуюча, кухар, медсестра.)

- Чим вони займаються?

(Уточнює і узагальнює відповіді.)

Дидактична гра "Чарівна коробка".

Педагог розділяє дітям картинки знарядь праці і просить покласти їх до картинок відповідних професій.

Обговоривши професії працівників дитячого садка, вихователь пропонує дітям подумати і сказати, чия робота важливіша, і підводить до висновку: однаково важлива і потрібна робота всіх співробітників. Всі, хто працює в дитячому саду, намагаються виконати свою роботу якнайкраще, щоб дітям було добре. Робота складна, тому не потрібно засмучувати дорослих, треба берегти їх працю і намагатися допомогти. Педагог пропонує дітям подумати, як і чим вони можуть допомогти вихователю, медсестрі, помічнику вихователя і іншим співробітникам, підводить до висновку, що їх допомога може полягати в доброзичливому ставленні один до одного, в прибиранні своїх речей та іграшок на місце, умінні акуратно є, чисто мити руки, тепло одягатися, щоб не захворіти.





Конспект заняття в середній групі «Що таке дитячий сад»