юлія Дементьєва
Конспект заняття в молодшій групі «Носики - Курносики»
Конспект заняття в молодшій групі «Носики - Курносики»
Мета: сформувати перші поняття про своє тіло, організмі.
Завдання: продовжувати зміцнювати здоров'я дітей, підвищувати опірність організму, зміцнювати дихальну мускулатуру.
Тренувати дітей у правильному диханні (спокійний вдих через ніс і повільний, більш тривалий видих через рот).
Викликати позитивний емоційний настрій у дітей.
Матеріал: паперові листки дерев, склянки з водою (по числу дітей, басейн, кораблики, повітряна кулька.
Ілюстрації: сонечко, паровозик, годинник.
Хід заняття.
Хлопці, сьогодні ми підемо з вами в чарівну країну, а поведе нас туди ось цей чарівний кульку.
Шарик:
Привіт, хлопці!
діти:
Здрастуй кулька!
вихователь:
Давайте запитаємо у кульки, чому ця країна чарівна?
(діти запитують)
Шарик:
Вона чарівна, тому що в ній потрібно дихати ось чим (показує на ніс).
діти:
Носом!
Шарик:
Правильно носиком. А знаєте, чому потрібно дихати носиком (відповіді дітей? Правильно, щоб не хворіти. А моя країна так і називається Носики - Курносики. Ну що, хлопці, в дорогу?
вихователь:
Настав ранок, встало сонечко (на дошку вивішується картинка - сонечко, дітки потягнулися і почули як цокає годинник.
Вправа «Годинки»:
Встати прямо, ноги злегка розставити, руки опустити. Розмахуючи прямими руками вперед, назад, вимовляти «тик - так» 6-7 разів.
вихователь:
А зараз пора на прогулянку. Вгадайте, на чому ми вирушаємо?
Їду, їду я по рейках
І колесами стукаю.
Всіх хлопців і всіх звірят
Я швидко покатаю.
Що це, діти?
діти:
Паровоз!
вихователь:
Правильно (на дошку вивішується картинка із зображенням паровоза).
Я буду головним паровозом, а ви мої вагончики, поїхали!
Вправа «Паровозик»
Ходимо по кімнаті, роблячи змінні рухи руками і примовляючи: «чух - чух - чух» 20-25 секунд.
вихователь:
Шарик, а куди ми приїхали?
Шарик:
Ви приїхали в мій чарівний ліс. Подивіться, які гарні листочки в моєму лісі. Якого кольору листочки?
діти:
Червоні, жовті, зелені.
Шарик:
А у вас є чарівний вітерець, який може ворушити мої листочки. Подивіться як я це роблю (показ вправи).
Вправа «Вітерець»
Набрати носом повітря, і плавно видихаючи його, дути на листок. Тепер спробуйте ви зробити вітерець, подивимося у кого листочок далі полетить. (5-6 разів)
вихователь:
Ось які молодці, йдемо, далі наш шлях триває. Як у нас тупають ніжки:
Топ-топ ніжки
Прямо по доріжці.
Топ - топ малюки
До чого ж гарні.
Хлопці, послухайте, хтось пісеньку співає вам (кап, кап, кап). Хто ж це? Чия пісенька?
діти:
Водичка.
Шарик:
Ми з Вами прийшли до води.
Що тут плаває?
діти:
(кораблики)
Кораблики плавають спокійно, але раптом подув вітерець (дуємо на кораблики, стежу за правильним виконанням вправи: вдих через ніс і плавний тривалий видих через рот).
Ось який сильний вітер все кораблики розігнав, вітер заспокоївся і вірш.
Вправа «Кораблики»
Шарик:
Молодці, хлопці, з усіма моїми завданнями впоралися. За це я вам подарую чарівні баночки. У баночки є трубочка, якщо в неї подути, то можна побачити бульбашки. Вдихнемо носиком і дуємо в трубочку (5-6 разів).
Шарик:
Ось, хлопці, ви і побували в моїй чарівній країні. Як вона називається? Чим потрібно дихати, що б не хворіти? Тепер ви завжди будете дихати правильно. Бажаю вам здоров'я, до побачення!