• Хід заняття

  • Конспект заняття в групі раннього розвитку «Наш друг світлофор»




    Дата конвертації10.06.2017
    Розмір5,13 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Гульнара Фаткуллина
    Конспект заняття в групі раннього розвитку «Наш друг світлофор»

    мета:

    Ознайомити дітей зі світлофором, вчити розуміти значення червоного, жовтого і зеленого кольору "око" світлофора, виховувати культуру поведінки на вулиці.

    Програмне зміст:

    Освітні: Знайомство з дорожньою розміткою пішохідного переходу - «зебра», дати знання про сигнали світлофора, почати роботу по закріпленню вміння діяти відповідно до сигналів світлофора.

    Розвиваючі: активізувати в мові дітей слова по темі (пішохідний перехід, світлофор, тротуар, дорога, пішохід, машини, червоний, жовтий, зелений, розвиток загальної моторики, розвиток пізнавальних інтересів.

    Виховні: виховувати усвідомлене ставлення до правил безпечної поведінки на дорозі, відповідальність за власну безпеку.

    Попередня робота: розгляд дитячих ілюстрацій по темі, ознайомлення дітей з макетом вулиці, що проходить через неї дорогий з пішохідними переходами.

    Матеріали та обладнання: іграшка «Світлофор», ілюстрації «Як правильно переходити дорогу», картонні кола червоного, жовтого, зеленого кольору, іграшкова зайка.

    Хід заняття:

    Діти сідають на стільчики поруч з вихователем.

    вихователь:

    - Здрастуйте, хлопці! Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов. Зайчик! (Зайчик, з перев'язаною лапкою.) Хлопці, давайте привітаємося з ним. Хлопці, подивіться на Зайчика уважно. Що ви помітили? Давайте запитаємо, що трапилося з Зайчиком? Він каже, що поспішав до нас в гості. Перебігав через дорогу і потрапив під машину. Хлопці, скажіть Зайчику, хіба можна перебігати через дорогу, де проїжджають машини? А як потрібно переходити дорогу? Давайте розповімо і покажемо Зайчику, як правильно переходити дорогу. (Вихователь показує ілюстрації «Як правильно переходити дорогу» і розповідає)

    Хлопці, дорогу треба переходити тільки разом з дорослими і в спеціальних місцях, які називаються пішохідними переходами. Пішохідний перехід відзначений білими смугами, смугастий як зебра. А так же, де стоїть світлофор.

    Хлопці, а хто у нас найголовніший на дорозі, ви дізнаєтеся, отгадав загадку:

    Вдень і вночі я горю,

    Всім сигнали подаю.

    Є три кольори у мене,

    Як звуть мене друзі?

    Діти: Світлофор.

    вихователь:

    - А чи є у нас в групі предмети червоного кольору? А жовтого? А Зеленого? (діти називають предмети)

    вихователь:

    - Хлопці, а навіщо потрібен світлофор?

    Діти: Щоб переходити дорогу

    вихователь:

    - Подивіться, у мене є три сигналу-вогника: зелений, жовтий і червоний. А хто мені може сказати, в якому порядку вони розташовані?

    Діти: Нагорі знаходиться червоне світло, посередині розташований жовтий, а в самому низу знаходиться зелене світло.

    Вихователь: Хлопці, давайте розглянемо світлофор. Що ж означають кольори світлофора? (Відповіді дітей) Червоний колір - дороги немає, жовтий - приготуватися, а зелений - йди сміливо.

    А) Гра «Світлофор»

    вихователь:

    - Давайте пограємо в гру «Світлофор». Будьте уважні.

    Зелений - топайте ногами;

    Жовтий - хлопайте руками;

    Червоний - тиша.

    Б) Гра «Збери макет світлофора».

    вихователь:

    - А давайте спробуємо зібрати світлофор своїми руками. (Діти вибудовують сигнали світлофора по порядку).

    В) Гра «Це я, це я, це все мої друзі».

    вихователь:

    - Якщо ви поступаєте згідно з правилами дорожнього руху, то дружно відповідайте: «Це я, це я, це все мої друзі», а якщо немає - то мовчіть.

    питання:

    1. Хто з вас йде вперед

    Тільки там де перехід?

    2. Хто летить вперед так скоро,

    Що не бачить світлофора?

    3. Знає хто, що світло зелений

    Чи означає, шлях відкритий.

    А що жовте світло завжди

    Про увагу каже?

    4. Знає хто, що червоне світло

    Це означає, ходу немає?

    Вихователь: Молодці!

    На вулиці будьте уважні діти!

    Твердо запам'ятайте правила ці,

    Правила ці пам'ятай завжди.

    Щоб не трапилося з вами біда!

    Хлопці на цьому наше цікаве заняття підійшло до кінця. Вам сподобалося сьогоднішнє заняття? Давайте попрощаємося з Зайкою, подякуємо йому і побажаємо удачі. Ми його будемо чекати в гості наступного разу.





    Конспект заняття в групі раннього розвитку «Наш друг світлофор»