• Хід заняття

  • Скачати 18.83 Kb.

    Конспект заняття у підготовчій групі на тему «Ми за здоровий спосіб життя!»




    Дата конвертації08.10.2019
    Розмір18.83 Kb.
    ТипТемочка

    Скачати 18.83 Kb.

    Наталя Хряпіна
    Конспект заняття у підготовчій групі «Ми за здоровий спосіб життя!»

    Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька, продуктивна, ігрова, комунікативна, рухова.

    Мета: формування усвідомленого ставлення до здоров'я та здорового способу життя, вчити дітей піклується про своє здоров'я.

    завдання:

    - закріплювати знання дітей про здоровий спосіб життя, здоров'я, як однієї з основних цінностей;

    - закріплювати уявлення дітей про розпорядок дня, значущості режиму дня, про корисну їжу

    - розвивати інтерес до турботи про своє здоров'я, до правил і норм здорового способу життя;

    - сприяти розвитку пізнавального інтересу, розумової діяльності, уяви, збагачувати словник дітей, продовжити розвивати зв'язну мова;

    - виховувати відповідальне ставлення до свого здоров'я;

    Попередня робота: перегляд ілюстрацій на тему «Моє здоров'я - моє багатство», читання книги «Мойдодир» К. Чуковського, бесіди «Що таке здоров'я», дидактичні ігри: «Овочі та фрукти», «Режим дня»; бесіда «Що і навіщо ми їмо?»; гартують заходи.

    Хід заняття:

    Діти входять під музику в зал.

    Вихователь: Доброго дня, хлопці! Давайте привітаємося один з одним.

    Вихователь: Доброго дня! - ти скажеш людині.

    Здрастуй! - посміхнеться він у відповідь.

    І тоді він не піде в аптеку,

    І здоровим буде багато років!

    Вихователь: Знаєте, ви не просто привіталися, ви подарували один одному частинку здоров'я, тому що ви сказали «Здрастуйте. Слово «здрастуй» означає «будь здоров», «живи довго», тому ми так часто говоримо його один одному.

    Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо на дуже важливу тему. Зараз я хочу розповісти вам стару легенду (звучить спокійна лірична музика).

    «Давним-давно на горі Олімп жили боги. Стало їм нудно, і вирішили вони створити людини і заселити планету Земля. Стали вирішувати, якою має бути людина, один з Богів сказав: «Людина повинна бути сильним». Інший сказав: «Людина повинна бути розумним». І знов інший сказав: «Людина повинна бути здоровим». Але один Бог сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буде подібний до нас». І вирішили вони заховати головне, що є у людини - здоров'я. Стали думати - вирішувати - куди б його заховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші - на високі гори. А один з Богів запропонував: «Здоров'я треба заховати в самої людини».

    Так і живе людина з давніх часів, намагаючись знайти своє здоров'я, та от не кожен може знайти і зберегти безцінний дар Богів!

    (закінчує звучати музика)

    Вихователь: Як говорить прислів'я, що:здоровому тілі - здоровий дух". Як ви думаєте, що таке здоров'я? Давайте подумаємо, що допомагає людині бути здоровим? (відповіді дітей)

    Вихователь: Значить, здоров'я - то виявляється, заховане і в мені, і в тебе, і в кожному з вас. Здоров'я - це сила, гарний настрій, і все у нас виходить

    Дитина: Всім відомо,

    Всім зрозуміло, що

    Здоровим бути приємно

    Тільки треба знати, як здоровим стати.

    вихователь:

    Діти, щоб здоровим залишитися, потрібно правильно харчуватися.

    Їжею солодкої шоколадної ти не захоплюйся.

    Дуже кислого, соленого ти стережись.

    Тільки овочі та фрукти, дуже смачні продукти.

    Вихователь: Хлопці, а навіщо повноцінно і правильно харчуватися? Що ви любите їсти найбільше? (відповіді дітей)

    - Для чого ми їмо? (людина харчується, щоб жити). Їжа - не тільки джерело енергії, необхідний для діяльності людини, але і матеріал для росту і розвитку. Щоб бути здоровим, необхідно збалансоване харчування, т. Е. Треба знати, які продукти можна їсти, а які шкідливі для здоров'я. Відгадайте загадки про продукти:

    Вродила я на славу,

    Голова білого, кучерява.

    Хто любить щі,

    Мене в них шукай. (Капуста)

    За кучерявий чубчик

    Лисицю з норки поволік, а дотик дуже гладка,

    На смак, як цукор, солодка. (Морква)

    Ох, наплачемося ми з ним,

    Коль почистити захочемо.

    Але зате від ста недуг

    Нас вилікує гіркий. (цибуля)

    Вихователь: Як одним словом назвемо ці продукти? (Овочі). Слухайте наступні загадки.

    На вигляд він, як рудий м'яч,

    Тільки от не мчить щодуху.

    У ньому корисний вітамін,

    Це стиглий ... (Апельсин) \

    Солодкий він і товстошкірий,

    І трохи на серп схожий. (Банан)

    Він майже як апельсин,

    З товстою шкірою, соковитий,

    Недолік лише один -

    Кислий дуже, дуже. (Лимон)

    Кругле, рум'яне

    Я росту на гілці.

    Люблять мене дорослі,

    І маленькі дітки. (Яблуко)

    Вихователь: А про що ці загадки? (про фрукти). А чому ж так корисні овочі і фрукти? (в них міститься багато вітамінів). Свіжі фрукти та овочі можна вживати, скільки хочеш, вони замінять найкращі таблетки з аптеки. Послухайте ще дві загадки.

    Від нього - здоров'я, сила

    І рум'яність щік завжди.

    Біле, а не білила.

    Рідке, а не вода. (Молоко)

    Що за білі крупинки

    - Чи не зерно і не сніжинки.

    Скисло молоко - і в термін,

    Отримали ми ... (Сир)

    Вихователь: А про що зараз загадки? (про молочні продукти). Правильно! Молочні продукти дуже корисні. У них міститься багато кальцію, який необхідний для росту і розвитку організму. А ви знаєте, що їжа може приносити не тільки користь, але і шкоду нашому організму. Які шкідливі продукти харчування ви знаєте? (чіпси, газовані напої, жувальна гумка).

    Вихователь: Діти, давайте пограємо з вами в словесну гру «Вірно чи невірно». Я зачитую рядочки про продукти, якщо вони корисні, то ви все разом говорите: «Правильно, правильно абсолютно вірно». Якщо про те, що для здоров'я шкідливо, ви мовчите.

    1. Ні корисніше продуктів - смачних овочів і фруктів.

    І Сергієві і Ірині всім корисні вітаміни.

    2. Наша Люба булки їла і жахливо розтовстіла.

    Хоче в гості до нас прийти, та в двері не може проповзти.

    3. Якщо хочеш бути здоровим, правильно харчуйтеся,

    Їж побільше вітамінів, з хворобою не знайся.

    4 Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік. І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий

    5. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке любити, їж цукерки, жуй ірис, стрункий стань, як кипарис

    6. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте рада, їжте фрукти, кашу з маслом, рибу, мед і виноград.

    7. Пийте діти молоко, будете здорові

    Вихователь: Молодці, справилися із завданням.

    Вихователь: А щоб їжа добре засвоювалася потрібно дотримуватися правил харчування. Я вам буду зараз читати правила, і якщо ви згодні зі мною, то підніміть зелений кружок. Якщо немає - червоний.

    - Перед їжею треба завжди мити руки з милом.

    - Їсти потрібно в будь-який час, навіть вночі.

    - Треба їсти продукти, які корисні для здоров'я.

    - Є треба швидко.

    - Є треба повільно. А як?

    - Їжу потрібно ковтати, не жуючи.

    - Полоскати рот після їжі шкідливо.

    Вихователь: Ми з вами повторили правила харчування. Для чого вони потрібні? (щоб їжа добре засвоювалася і приносила користь).

    Вихователь: Діти, яка зараз пора року? (Зима) Як ви визначили? Доведіть.

    Вихователь: Ви маєте рацію. Я вас запрошую на фізкультхвилинки: «Здрастуй зимушка-зима». (діти стають в коло).

    Чекали зиму ми давно (руки на поясі, пружинка)

    Всі дивилися ми в вікно (дивимося у вікно)

    Нарешті вона прийшла (права і ліва рука в сторони)

    Здрастуй, зима-зима (нахили вперед)

    Усюди сніг на гілках пишних, (руки вгорі)

    Вітерця майже не чути. (руку до вуха)

    Немов легкі пушинки (ліхтарики руками)

    У танці кружляють сніжинки (кружляють на місці)

    Річка швидка мовчить (рука хвилею, прямо)

    Пташина пісня не звучить (рука до другого вуха)

    Гей, хлопці, виходьте (махають рукою)

    І на саночки сідайте (обхоплюємо руками плечі)

    Ми на саночки сідали (руки хрест на хрест)

    І під гірочку котилися (легко біжать по колу).

    Дружно ми на лижі встали (ходіння на лижах)

    Один за одним рушили, (хід по колу)

    Разом все потім пішли (кроки на місці)

    Суп поїли, спати лягли (ложкою суп їмо, руки під щоку)

    Дитина: Щоб здоровим бути, врахуйте заздалегідь,

    Що всім необхідно корисне харчування.

    І пам'ятайте про це, йдучи по магазинах.

    Чи не солодощі шукайте, шукайте вітаміни.

    Вихователь: У овочах і фруктах є.

    Скільки їх не перелічити.

    Є ще в формі таблетки

    Смаком краще ніж цукерки.

    Для Мишани і Поліни

    Що корисно? -. (Вітаміни)

    Вихователь: У продуктах є дуже важливі для здоров'я людини речовини - вітаміни. Для чого вони потрібні? (відповіді дітей)

    Я вам хочу розповісти трохи про вітаміни. Вітаміни позначаються буквами А, В, С, Д. (виставляю літери на мольберт). Але читаються вони по латині. Коли підете в школу, ви навчитеся читати ці літери.

    Вітамін А - дуже важливий для зору і зростання, а є він в моркви, вершковому маслі, помідорах, яйцях, петрушці (виставляю малюнки продуктів).

    Вітамін В - допомагає працювати нашому серцю. Його можна знайти в молоці, м'ясі, хлібі.

    Вітамін С - зміцнює весь організм, захищає від застуди. Він є в апельсинах, лимонах, ягодах, капусті, цибулі.

    Вітамін Д - робить наші руки і ноги міцними. Його багато в молоці, яйцях.

    Дитина: В світі немає рецепта краще,

    Будь зі спортом нерозлучний.

    Проживеш сто років,

    Ось і весь секрет.

    Вихователь: Скажіть, хлопці, чому людина повинна займатися фізкультурою, спортом? (Щоб не хворіти, бути здоровими, сильними, спритними).

    Вихователь: Правильно, хлопці. «Щоб хворим не лежати, треба спорт поважати». Давайте всі разом повторимо.

    Вихователь: Як ми з вами займаємося фізкультурою, спортом? (Робимо зарядку, займаємося фізкультурою, граємо в рухливі і спортивні ігри).

    Вихователь: Якщо людина буде займатися спортом, він проживе довше. Хлопці, а які види спорту ви знаєте? (Відповіді дітей).Що означає переплетення різнокольорових кілець в емблемі олімпійських ігор? (символ дружби п'яти континентів). Хто може пригадати девіз олімпійських ігор. ( «Швидше, вище, сильніше»)

    Вихователь: Я пропоную вам розім'ятися і запрошую на гру «Ми спортсмени» (гра пантоміма, провідний показує вид спорту, інші відгадують).

    Вихователь: Ви знаєте, що таке загартовування? (обливання холодною водою)

    Вихователь: Загартовуватись можна не тільки водою, але ще сонцем і повітрям. Навіть є таке прислів'я: «Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі». Коли ви влітку загоряєте на сонці, ви загартовуєтеся, коли провітрюєте кімнату - теж. Ну і звичайно ж обливання прохолодною водою, купання в водоймах - це все загартовування організму. Навіть є такі люди, які взимку в ополонці купаються. Знаєте, як їх називають? (моржі). А я вам теж пропоную трохи позакаляться. Підійдіть все до мене, засуньте руки під хустку. Що ви відчуваєте? (холод)

    Вихователь: Що там, як ви думаєте? (лід)

    Правильно! Який він на дотик? (холодний, твердий, мокрий)

    А який він на вигляд? (прозорий, сріблястий, різної форми)

    Молодці, правильно! Подивіться на ваші ручки. Якими вони стали? (рожевими, холодними)

    Вихователь: Ручки у нас загартувалися, стали холодними, це корисно для нашого організму. Головне потрібно пам'ятати, що загартовуватися треба поступово, кожен день, і тоді ви збережете своє здоров'я надовго.

    Стукіт у двері. Під музику вбігає брудний і неохайний Незнайка.

    Вихователь: Здрастуй, Незнайко! А чому у тебе такий вигляд?

    Незнайка: Який?

    Вихователь: У тебе брудні руки, не причесаний волосся. Ти неохайний і недоглянутий. Так і до хвороби не далеко.

    Незнайка: А як це - доглядати за собою?

    Вихователь: Потрібно знати і виконувати правила особистої гігієни. Які правила гігієни хлопці ми з вами дотримуємось будинку і в дитячому садку? (Ми вмивалися вранці і ввечері, чистимо зуби два рази в день і ін.)

    - Для чого це треба робити? (Щоб бути чистими, добре виглядати, щоб було приємно, і шкіра була здоровою, щоб бути загартованими, щоб змити мікроби.)

    Вихователь читає вірш «Мікроби»

    Все, повір, твої іграшки,

    Навіть, рожевий Хрюшка,

    Бути чистюля хочуть.

    Знай: мікроби всім шкодять!

    Вихователь: А знаєте, що дуже часто причиною захворювань є мікроби. Як потрапляють мікроби в організм? (При чханні, кашлі НЕ прикриваючи рот, якщо не мити руки перед їжею, після туалету, не мити овочі, фрукти.)

    Вихователь: Що потрібно робити, щоб їх було якомога менше? (Мити руки з милом перед їжею, після відвідування туалету і вулиці; містити тіло в чистоті і охайному вигляді; підтримувати чистоту і порядок в будинку).

    Вихователь: Хлопці, щоб ми могли успішно боротися з мікробами, нам потрібні помічники. Спробуйте відгадати загадки про них.

    Він в кишені чатує

    Реву, плаксу і бруднулю,

    Їм втре потоки сліз,

    Не забуде і про ніс. (носовичок)

    Разгризёшь сталеві труби,

    Якщо будеш чистити ... (зуби)

    Оголосили бій бацили:

    Миємо руки чисто з ... (милом)

    гумка Акулінка

    Пішла гуляти по спинці.

    І поки вона гуляла,

    Спинка рожевою стала. (губка, мочалка)

    В печеру затекла,

    За струмка виходить -

    Зі стін все виводить. (Зубна паста)

    Хто нам найкращий друг, змиє бруд з обличчя і рук. (вода)

    Цілих двадцять п'ять зубків для кучерів і хохолков. (гребінець)

    Вихователь: Молодці, все вірно! У кожного повинні бути особисті предмети. І зараз ми пограємо в гру «Знайди пару». І ти, Незнайко, пограй з хлопцями. В руках у кожної дитини предмет, необхідний для догляду за тілом або для збирання в будинку: мило, губка, зубна паста, щітка, рушник, гребінець, віник, совок, ганчірка, відерце і т. Д. Під музику діти вільно переміщаються по залу . Коли музика зупиняється, хлопці повинні встати парами так, щоб між предметами була логічний зв'язок.

    Вихователь: Молодці! Впоралися із завданням. Незнайка, тепер ти розумієш, чому так важливо дотримуватися чистоти?

    Незнайка: Так, щоб не захворіти.

    Вихователь: Діти, що це? (Показую модель годинника у вигляді квіточки). Як ви думаєте, навіщо нам потрібні годинник? (судження дітей)

    Вихователь: Так, ви маєте рацію, годинник нам потрібні для того, щоб орієнтуватися в часі, знати, коли треба прокинутися, щоб не запізнитися в дитячий сад на ранкову гімнастику, щоб знати, коли настане обід, час прогулянки і сну.

    Вихователь: Діти, як ви думаєте, що таке режим?

    Вихователь: Діти, режим - це коли виконуються всі справи протягом дня по часу, як в дитячому саду у нас. У вас є час для прийняття їжі, для занять, прогулянки, сну і догляду додому. З цим режимом дитячого садка знайомі і ваші батьки, тата, мами, ну а годинник показує час виконання режиму дня. Режим дня допомагає бути дисциплінованим, допомагає зміцнювати здоров'я, добре і якісно виконувати всі свої справи і завдання. Режим - це коли всі твої справи розподілені, чітко за часом протягом дня.

    Вихователь: А тепер я хочу запропонувати виконати завдання, яке називається «Розклади по порядку», (Діти про порядку викладають картинки із зображеннями дітей, зайнятими різними видами діяльності протягом дня).

    По ходу гри необхідно звертати увагу дітей на те, щоб вчасно лягати спати і вставати, щодня робити ранкову зарядку, є в один і той же час протягом дня.

    Вихователь: Наше заняття підійшло до кінця. Що вам сподобалось? Що ви дізналися нового?

    Вихователь: Здоров'я - це нагорода, яку отримує людина за старанність. Здорова людина - це, як правило, освічена людина, що засвоїла одну просту істину: «Щоб стати здоровим, треба навчитися бути здоровим»

    Разом з дітьми вихователь робить висновок.

    Щоб бути здоровим треба загартовуватися,

    займатися спортом,

    робити гімнастику,

    правильно харчуватися,

    не їсти і не пити на вулиці;

    завжди мити руки з милом,

    є тільки миті овочі та фрукти;

    коли чхаєш або кашляєш, закривати рот і ніс хусткою;

    є тільки з чистого посуду.

    Вихователь: Бачите, як це захоплююче - вести здоровий спосіб життя. Якщо ви будете виконувати все те, про що ми з вами сьогодні говорили на занятті (а це виконувати фізкультурні вправи, займатися спортом, загартовуватися, дихати свіжим повітрям, їсти корисну їжу, виконувати режим дня, то будете світлими, веселими, завзятими, т. е. здоровими.



    Скачати 18.83 Kb.


    Конспект заняття у підготовчій групі на тему «Ми за здоровий спосіб життя!»

    Скачати 18.83 Kb.