Скачати 11,26 Kb.

Конспект заняття «Слідами Діда Мороза» (сенсорний розвиток)




Дата конвертації10.02.2020
Розмір11,26 Kb.
ТипДід Мороз

Скачати 11,26 Kb.

Тетяна Баклашова
Конспект заняття «Слідами Діда Мороза» (сенсорний розвиток)

Конспект НСД для середньої групи «Слідами Діда Мороза»

Мета: Удосконалення сприйняття дітей шляхом активного використання органів почуттів (дотик, зір, слух, нюх).

завдання:

освітні:

- закріплювати назву геометричних фігур (коло, квадрат, трикутник, прямокутник);

- закріплювати назви кольорів (червоний, синій, зелений, жовтий, помаранчевий, фіолетовий, білий);

- закріплювати уявлення про характерні особливості зимової природи;

- вчити викладати ланцюжок фігур за схемою.

Розвиваючі:

- вправляти у встановленні схожості і відмінності;

- розвивати розумові операції (аналіз, синтез, порівняння);

- розвивати вміння впізнавати і називати предмет, обстежуючи його;

- розвивати дрібну моторику рук;

- розвивати здатність емоційно-образного виконання музично-ігрових вправ

- поповнювати активний словник: аромат їли, пурга, пухнаста ялинка).

виховні:

- виховувати допитливість, бажання досягти позитивних результатів;

- виховувати навички культури поведінки, бажання прийти на допомогу;

- виховувати вміння помічати красу зимової природи;

- виховувати вміння діяти спільно.

устаткування:

Їли, що імітують ліс, 2 сніговика з частин (шапка, рукавиці, морквина, снігові грудки, геометричні фігури різного кольору, схема дороги з геометричних фігур, ялинкові іграшки, коробка для іграшок, відеозапис з посланням Діда Мороза, музичний супровід (танець, динамічна пауза , звук хуртовини, барабана і дзвіночків, 2 мольберта, сліди (вирізані з картону, імітація сніжної гірки, зображення каменю, який вказує напрямок шляху.

хід заняття

У музичний зал під пісню «Білі сніжинки кружляють з ранку», входять діти, стають в коло на килим.

Вихователь. Хлопці, подивіться, скільки сьогодні у нас зібралося гостей. Давайте ж поділимося з ними хорошим настроєм.

психогимнастика

У коло широкий, бачу я,

Встали всі мої друзі.

Скажімо «Здрастуйте» один одному - (дві руки в сторони)

Всім «Привіт» і «Добрий день» (по черзі в сторону то одна, то інша рука).

Подаруй посмішку-смайлик, (руки торкаються до куточків губ)

І посмішка, як журавлик,

Полетить в серця друзів! (руки прикладаються до серця).

Нехай наша добра посмішка (руки торкаються до куточків губ)

Зігріє всіх своїм теплом (руки прикладаються до серця).

Нагадає нам, як важливо в житті (руки вперед, пальці як сонячні промені,

Ділитися щастям і добром (руки в сторони)

Діти повторюють услід за вихователем.

Вихователь. Хлопці, а яка зараз пора року?

Діти. Зима.

Вихователь. А яке свято буває взимку?

Діти. Новий рік!

Вихователь. Вірно, найулюбленіший, найбільш радісне свято для дорослих і дітей.

Вихователь читає вірш.

За віконцем сніг йде, Значить скоро Новий рік!

Дід Мороз уже в дорозі,

Довго до нас йому йти!

По засніжених полях,

Олександра Кужель, по лісах.

Чи принесе він ялинку

У срібних голочка.

З Новим роком нас привітає

І подарунки нам залишить!

(Чути звук прийшов послання)

Вихователь. Хлопці, ви чули! Нам прийшло якесь послання. Цікаво, від кого?

(На екрані з'являється послання Діда Мороза, а потім його звернення до хлопців).

Я - справжній Дід Мороз,

Я вам звістки приніс, що Новий рік вже в дорозі

І скоро буде на порозі!

Я до вас в дитячий сад поспішав

Щоб, принести ялинку, ялинку-голочки!

Але ось, біда-біда! Зла Баба Яга викрала її і сховала десь у казковому лісі. Якщо я її терміново не знайду, який же Новий рік буде у вас, хлопці, без ялинки! Ребятушки мої хороші, виручайте, Дідові Морозу, допомагайте! Пошукайте, будь ласка, мою ялинку, ялинку-голочки! А щоб не заблукати вам в казковому лісі, ідіть по моїх слідах. А я піду вам назустріч, з подарунками.

Вихователь. Хлопці, пропоную вам відправитися в чарівний ліс Діда Мороза і відшукати нашу ялинку. А то і, правда, який же Новий рік без лісової красуні! Ви згодні?

Діти. Так!

Вихователь. Як же нам слід одягнутися? Чому?

Діти. Нам потрібно одягнути штани, чоботи, шапки, шуби, рукавиці, щоб не замерзнути.

(Імітують руху надягання одягу).

Вихователь. Тільки куди ж нам іти? (озирається на всі боки, бачить «камінь», який вказує напрямок шляху).

Вихователь. Так ось же, підказка!

Прямо підеш - до дому Лісовика прийдеш.

Ліворуч повернеш - до Бабі Язі потрапиш.

А направо повернеш - в ліс казковий потрапиш.

Вихователь. Хлопці, так куди ж ми підемо: прямо, наліво або направо?

Діти. Направо.

Вихователь. Вірно! І так, в путь!

А щоб не нудьгувати в дорозі, ми будемо йти під музику. Але є одна умова: як тільки ви почуєте звук барабана, потрібно буде при ходьбі голосно тупотіти ногами, а коду задзвенить дзвіночок - йти на пальчиках.

(Діти йдуть по колу, виконуючи завдання).

Чи включається дзеркальна куля, аромолампа з маслом хвойних рослин, на екрані з'являється слайд із зображенням засніженого лісу, звучить ніжний перелив дзвіночків).

Діти зупиняються, озираються по боках.

Вихователь. Хлопці! Куди ми потрапили? Так, це ж чарівний ліс Діда Мороза! Як тут чудово! В білий святкове вбрання одяглися дерева. Подивіться, як красиво в повітрі кружляють сніжинки. Хлопці, мені здається, що сніжинки в лісі Діда Мороза, трохи незвичайні. Ви нічого не помітили? (Вони різнокольорові). Яким же вони кольором?

Діти. Жовті, червоні, зелені, помаранчеві, сині, фіолетові.

Вихователь. Вірно! А що це за чудовий запах? Давайте зробимо три глибокі вдихи (вдих і видих проводиться через ніс).

Вихователь. Який аромат ви відчули?

Діти. Аромат їли.

Вихователь. Молодці, правильно.

Вихователь. Діти, я бачу чиїсь сліди! (звертає увагу дітей на сліди, розкладені на підлозі)

- Так це сліди Діда Мороза, які і приведуть нас до нашої ялинці!

Давайте продовжимо наш шлях. Тільки йти будемо тихо-тихо, щоб не потривожити лісових жителів.

Йдуть навшпиньки під тихе звучання дзвіночків. Підходять до «сніжної гірці», де розсипані вирізані з паперу і обклеєні тканиною частини фігури Сніговика (п'ять кіл різного розміру, шапочка, 2 рукавиці, ніс-морквина, на кожній частині магніт). Поруч, на мольберті на якому - такий же сніговик, але з деякими відмінностями.

Вихователь. Хлопці, подивіться, двоє друзів-сніговика веселилися, каталися з гірки, але один наїхав на пень і розсипався. Засумував тепер другий сніговик. Що ж робити?

Діти. Зібрати його друга.

Вихователь. Які ж ви добрі! Давайте, швидше за допоможемо снеговику, зберемо його.

Діти беруть по одній частині, називають її, і по черзі прикріплюють на мольберт.

Вихователь. Ось як радіють наші сніговики! Хлопці, а хто з вас самий уважний? Подивіться на сніговиків. Чи все у них однакове?

Діти розглядають сніговиків, перераховують відмінності.

Вихователь. Ви великі молодці! Нічого не пропустили.

(Чи включається звук хуртовини)

Вихователь. Хлопці, ви відчуваєте, як стало холодно. Чуєте, що це за звук.

Діти. Завірюха.

Вихователь. Виє завірюха. Вітер несе сніг. Господарює Зима. Замерзли? (Так.)

- Тоді давайте зігріватися.

Динамічна пауза «А на вулиці мороз.»

Діти під музику виконують руху, по показу вихователя.

Вихователь. Зігрілися? Можна йти далі. Куди ж тепер приїдуть нас сліди Дідуся Мороза?

Йдуть по музику далі. На підлозі розсипані геометричні фігури.

Вихователь. Хлопці, тут якийсь завал! Так це ж пустунка Баба Яга зіпсувала доріжку, вирішила збити нас зі шляху. Як же тепер бути?

Діти. Побудувати нову.

Вихователь. Давайте спробуєм. Тут ніби і підказка є (за ялинкою лежить схема).

Вихователь. Назвіть фігури.

Діти. Квадрат, трикутник, коло, прямокутник.

Вихователь. Починати будувати доріжку можна з будь-якої фігури, але обов'язково слідувати строго по стрілочки.

Вихователь. Якщо ми почнемо з кола, яка фігура буде наступна? (Прямокутник.)

Вихователь. Якщо з трикутника? (Квадрат.)

Вихователь. З квадрата? (Коло.)

Вихователь. З прямокутника? (Трикутник).

Вихователь. Виберіть фігуру, яка вам подобається більше.

(Вихователь бере залишилася постать і викладає на підлогу)

Вихователь. Чия фігура буде наступна?

(Кожен викладає по черзі свою фігуру)

Вихователь. Ми побудували доріжку. Тепер по ній можна вирушати далі.

Йдуть під музику.

Вихователь. Хлопці, подивіться, скільки тут ялинок.

Діти ходять, розглядають дерева.

Вихователь. Скажіть, чи всі їли однакові?

Діти. Ні.

Вихователь. Яка ялина найвища? (Діти показують).

Вихователь підходить до найнижчої їли.

- А це, яка?

Діти. Найнижча.

Вихователь. А де середня? (показ дітей).

- Сама пухнаста, сама ошатна. (Відповіді дітей)

Вихователь. Але, яка ж з них - наша? Може Дід Мороз залишив на ній якийсь знак? (Ходить навколо ялин, знаходить ялинку з золотим ключиком на гілці.)

- Ось же вона! Адже, як називається наш дитячий сад?

Діти. Золотий ключик!

Вихователь. Значить, це точно наша ялинка!

«Лісова красуня в гості прийшла,

Але щось зовсім, не рада вона!

Іграшки в коробці швидше знайдіть

І ялинку нашу краще всіх нарядите! »

Гра «Вгадай на дотик».

У коробці іграшки. Вихованці визначають на дотик дві однакові іграшки, дістають їх і наряджають ялинку.

З'являється Дід Мороз з подарунками.

Підводиться підсумок заняття. Хлопці розповідають Дідові Морозу, як вони йшли по його слідах, що бачили, що слухали, кому допомогли. Дід Мороз хвалить дітей, дарує подарунки.

Танцюють танець «Сніг, так хуртовина.» Гр. «Диліжанс».

Під музику йдуть із залу.



Скачати 11,26 Kb.


Конспект заняття «Слідами Діда Мороза» (сенсорний розвиток)

Скачати 11,26 Kb.