• Хід заняття

  • Конспект заняття «Прийшла весна, прилетіли птахи»




    Дата конвертації17.04.2017
    Розмір8,58 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Наталя Левкина
    Конспект заняття «Прийшла весна, прилетіли птахи»

    Мета заняття:

    Розвивати художнє сприйняття, бачення змісту і засобів художньої виразності живопису; цветосочетание весняної природи, що викликають відповідні їм настрою, композиційні побудови картин, зображати різні дерева по законам перспективи

    завдання:

    Навчальні:

    1. Продовжувати вчити дітей малювати пейзаж, познайомити з законами перспективи. Вчити розташовувати зображення дерев по всьому листу (ближче - більші, далі - менше);

    2. Продовжувати знайомити з властивостями акварельних фарб, змішаної технікою роботи (воскові олівці і акварель, отримання різних відтінків холодних і теплих тонів для зображення неба і землі.

    3. Вчити дітей бачити зміни в природі і передавати їх в малюнку, дотримуючись колорит, характерний для ранньої весни.

    Розвиваючі:

    1. Розвивати емоційне сприйняття творів поезії, музики і передавати настрій в малюнку.

    2. Розвивати творчість дошкільнят в процесі створення образів, використовуючи різні образотворчі матеріали і техніки малювання.

    3. Систематизувати і закріплювати знання дітей про весну, збагатити словник словами «пейзаж», «фон», «лінія горизонту», «перспектива».

    виховні:

    1. Виховувати художній смак, розвивати вміння будувати художній задум (до початку малювання намітити зміст, композицію, колорит малюнка)

    2. Викликати емоційний відгук, виховувати чуйне і дбайливе ставлення до природи,

    устаткування:

    Слайди з зображеннями природних явищ, характерних для весняної пори. Слайди з зображеннями різних кольорів-первоцвітів.

    Твори «Пролісок» П. Чайковського, «Шелест весни» К. Сіндінг, «Весна» - 1 ч. З циклу "Пори року" А. Вівальді.

    Аркуші білого щільного паперу, різнокольорові воскові олівці, грудочки зім'ятого паперу, акварель, пензлики, баночки з водою, серветки.

    Попередня робота:

    Презентація «Весна в картинах художників» з репродукціями картин весняних пейзажів відомих художників і пейзажистів

    Заучування віршів про весну, читання художніх творів природознавчого характеру, спостереження на прогулянці (проталини, калюжі і струмочки, блакитне весняне небо, повернення з вирію перелітних птахів, загадування загадок про весну.

    Хід заняття:

    Вихователь загадує загадку

    Тане сніжок,

    Ожив лужок.

    День прибуває,

    Коли це буває?

    Діти: Навесні.

    Вос. Правильно, як ви вже здогадалися, розмова у нас сьогодні піде про весну. Весну здавна любив народ. Люди називали її «весна-красна». Про весну поети складали вірші. Ось послухайте одне з них:

    Відшуміли все хуртовини,

    І морози не тріщать.

    З дахів закапали капели,

    І бурульки в ряд висять.

    Веселіше й тепліше

    Стали березневі дні.

    У нашому садочку в алеях

    Вже проталини видно.

    Дзвінко тінькает синиця

    Біля нашого вікна ...

    Скоро в двері до нас постукає

    Справжня весна! / Алфьоров /

    Настя теж нам розповість вірш про весну.

    (І. Плещеєва «Травка зеленіє ...»)

    вос .:

    А зараз давайте згадаємо і назвемо весняні прикмети.

    (Сонце високо, світить яскравіше, день стає довшим, дзвенить крапель, сніг чорніє, тане.)

    Вос.: Молодці. Багато весняних прийме ви знаєте.

    Якщо весь сніг розтане - що ми побачимо під снігом?

    Діти: Землю.

    Вос .: Яка ж буде земля, яка звільнилася з-під снігу?

    Діти: Чорна, мокра.

    Вос.: Звичайно, така ж, як тут. (слайд).

    На снігу з'являються острівці землі, які називаються проталини, на них пробивається перша травичка. (слайд).

    Вос.: А як виглядають дерева на початку весни? (Стоять голі)

    Що можна на них помітити?

    Діти: На гілках дерев набряклі нирки.

    Вос .: Правильно. Нирки - це маленькі будиночки, в яких живуть листочки, вони ще не розкрилися, тому що на початку весни ще досить прохолодно. (слайд.)

    Вос .: Хлопці, подумайте, що ще можна помітити на перших проталинах?

    Діти: Перші весняні квіти.

    Вос .: А які ви знаєте перші весняні квіти? (слайд)

    Діти: Проліски, мати-й-мачуха, сон-трава, первоцвіт.

    Вос .: Давайте помилуємося цими красивими квітами. (слайди)

    Вос .: А які птахи прилітаю до нас навесні?

    Діти: Граки, шпаки, ластівки, жайворонки, журавлі, гуси.

    Вос .: Правильно, ось вони - вісники весни. (слайди)

    Вос.: Діти, давайте трохи відпочинемо і пограємо

    Пальчикова гімнастика «Пташок зграя»

    Співай-ка, підспівуй-ка!

    Десять пташок - зграйка.

    Ця пташка - соловей,

    Ця пташка - горобець,

    Ця пташка - совушка,

    Сонна голівонька,

    Ця пташка - омелюхи,

    Ця пташка - деркач,

    Ця пташка - скворушка,

    Сіреньке пір'їнка,

    Це зяблик, це стриж,

    Це веселий чиж,

    Ну, а це злий орлан.

    Пташки, пташки, по домівках!

    Методичні вказівки. Пальці обох рук стиснуті в кулаки. Почувши назви птахів, діти розтискають по одному пальцю спочатку правою, а потім лівої руки. На останні слова пальці обох рук стискають в кулаки.

    Вос .: А тепер подумайте, хлопці, який сюжет ви хотіли б намалювати?

    Я пропоную вам самим стати художниками і намалювати весняний пейзаж. Пейзаж - це значить зображення природи.

    Що можна зобразити на аркуші паперу, щоб було видно, що «Прийшла весна. Прилетіли птиці ». (Дерева, проталини і калюжі на землі, сонце, птахів, гнізда і т. Д.)

    Хлопці, все що ви назвали (дерева і т. Д.) Будемо малювати восковими олівцями.

    Скажіть, дерева які будуть розташовані ближче до вас якісь будуть за величиною? (великі). А ті, які далеко будуть якісь?

    (маленькі)

    Акварельними фарбами намалюємо весняне ніжно блакитне небо. А внизу на снігу-проби травичку і калюжки надрукуємо грудочкою зім'ятого паперу.

    Щоб небо вийшло світлим, а не темним, скільки треба брати води і фарби? (води багато, а фарби чуть-чуть)

    Не забувайте про чарівність: коли ми наносимо акварель на воскові олівці, малюнок залишається колишнім, що не розмитим. Не бійтеся малювати прямо по деревах, сонечку.

    Вос .: А перед тим як приступити до роботи я включу музику. Вона допоможе вам відчути, як прокидається природа після зимових холодів, передасть весняний настрій, а ви спробуйте відобразити це на папері.

    Діти починають працювати, вихователь стежить за поставою дітей, щоб правильно і вільно, без напруги тримали олівець і пензель, допомагає кому радою, кому питанням, вчить акуратності під час друкування грудочкою зім'ятого паперу.

    В кінці заняття роботи виставляються на дошці, хлопці обмінюються враженнями - який малюнок їм сподобався і чому.

    Вос.: Хлопці, сьогодні ми з вами багато говорили про весну, розглядали слайди з ілюстраціями. Кожен з вас намагався, і в ваших малюнках видно, що природа прокинулася, ожила.

    У нас вийшла виставка прямо як у справжніх художників. Ви знаєте, так красиво у вас вийшло тому, що ви уважно слухали мої пояснення, працювали старанно, акуратно і дружно.

    Вос.: А зараз пропоную вам самостійно оцінити наше заняття і свою роботу за допомогою смайликів. Виберіть:

    Великий і усміхнений - якщо заняття тобі дуже сподобалося, результатом задоволений, із задоволенням помалював ще;

    Середній і серйозний - заняття сподобалося, результатом не зовсім задоволений, малювати буду, але не зараз;

    Маленький і сумний - заняття не сподобалося, результатом не задоволений, більше малювати не хочу.

    Я бачу більше великих смайликів, значить більшість з вас задоволені результатом.





    Конспект заняття «Прийшла весна, прилетіли птахи»