Конспект заняття «Подорож в країну образотворчого мистецтва. Техніка малювання олійною пастеллю і аквареллю »




Дата конвертації28.11.2019
Розмір7,18 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Тетяна Корсакова
Конспект заняття «Подорож в країну образотворчого мистецтва. Техніка малювання олійною пастеллю і аквареллю »

Тема: «Подорож в країну образотворчого мистецтва»

Мета: Продовжувати знайомити технікою малювання олійною пастеллю і аквареллю.

завдання:

1. Створити умови для розвитку у дітей фантазії і творчої активність, вміння передавати в малюнку своє ставлення до зображуваних об'єктів.

2. Створення умов для творчого застосування освоєних раніше прийомів роботи з художніми матеріалами та засобами образної виразності.

3. Сприяти вихованню емоційно-естетичних почуттів, смаку, оцінки і судження.

Методичні прийоми:

• створення ігрової ситуації (подорож по чарівній країні, взаємодія з казковим персонажем художником Карандашкіним - лялька);

• використання схем і алгоритмів (зашифроване слів, схема 7-й квітів спектра);

• нагадування, міркування, вирішення проблемних ситуацій;

музичний супровід, художнє слово (вірші, динамічна пауза;

• самостійна творча діяльність дітей.

Попередня робота:

• рішення ребусів і загадок,

• робота з палітрою (змішування фарб,

• знайомство з різноманітними образотворчими засобами на заняттях з образотворчого мистецтва діяльності (масляна пастель, акварель,

• бесіди на теми: «Як я провів літо», «Де я був і що я бачив влітку», «Самое незабутнє враження про літо».

Дійові особи:

Діти, Вихователь, Художник Карандашкін.

устаткування:

Мольберти, набори кольорового олійної пастелі, набори акварельних фарб, папір для акварелі формату А-3 і А-4, лялька художник Карандашкін, магнітофон.

хід заняття

1 частина.

вихователь:

-Друзі, до нас прийшов наш старий знайомий - художник Карандашкін. Він запрошує здійснити разом з ним захоплюючу подорож по чарівній країні.

Художник Карандашкін:

-Здравствуйте хлопці. Але потрапити в цю країну не просто. Назва цієї країни зашифровано в ребус, спробуємо розгадати (картинки із зображенням предметів). Виділіть перший звук з кожного слова і з'єднайте виділені звуки. Що вийшло?

діти:

-І-голка, З-парасольку, О-вікно.

Художник Карандашкін:

-Молодци, відгадали! Ця чарівна країна називається - країна образотворчого мистецтва. А що ж означає ця назва, хто підкаже?

діти:

-ІЗОбразітельное мистецтво, образотворче діяльність, зображує.

Художник Карандашкін:

Хлопці, а що значить - зображати?

діти:

- Малювати.

Художник Карандашкін:

-В дорогу!

(діти переміщаються по групі під пісню «Казкова країна»).

-Ось ми і прибутку. Скільки всього цікавого в цій країні: картини, мольберти, набори кистей, акварель, олійний пастель. Друзі, а за допомогою яких образотворчих засобів художники можуть створювати свої твори? (гуаш, акварель, пастель, сангіна, туш і т. д.) Молодці, багато образотворчих засобів назвали.

вихователь:

-Хлопці, зверніть увагу, в країні образотворчого мистецтва світить незвичайне сонце (зображення сонця підсвічено ззаду лампою або гірляндою). Хто зможе розповісти, чим воно відрізняється від звичайного?

діти:

-Лучи цього незвичайного сонця розфарбовані в різні кольори.

Художник Карандашкін:

-Вірно помітили, але це ще не все. Кожен колір стоїть на певному місці, строго по порядку. На що схожий порядок розташування кольорів на сонячних променях?

діти:

-Лучи розфарбовані в такі ж кольори як і веселка).

«Раптово сонце гасне»

Художник Карандашкін:

-Друзі, що трапилося, чому стало так темно?

Діти пропонують різні варіанти.

вихователь:

-Як же тепер бути, ніхто не знає, коли сонце знову засяє усіма своїми променями. Художникам, які живуть в чарівній країні образотворчого мистецтва буде важко малювати в темряві.

Художник Карандашкін:

-Хлопці, давайте допоможемо жителям чарівної країни і за допомогою жартівливій «райдужної» розминки «вмовимо» сонце знову засяяти своїми незвичайними променями.

Розминка (рух на вибір педагога)

«Червоні тюльпани на столі стоять, червоні горобини під вікном горять.

Помаранчевої лисиці всю ніч морквина сниться,

На лисячий хвіст схожа, помаранчева теж.

Жовте сонце на небо дивиться, жовтий соняшник за сонцем стежить.

Жаба-квакушка зеленого кольору, вона нам нагадає галявину і літо.

Очі блакитні у ляльки моєї, а небо над нами ще голубів.

У синьому морі острівець, шлях до острова далекий.

Фіолетовою фіалку набридло жити в лісі,

Я зірву її і мамі в день рожденья принесу ».

вихователь:

-Хлопці, які кольори згадуються в цьому вірші?

діти:

-Кольори веселки.

Художник Карандашкін:

-Будь ласка, назвіть їх ще раз, в правильному порядку. А щоб ви не помилилися, пропоную скористатися схемою підказкою.

«Сонце знову спалахує»

Художник Карандашкін:

- Як здорово, сонце знову засяяло своїми незвичайними променями і жителі країни знову зможуть малювати, творити, зображати.

2 частина.

Художник Карандашкін:

- Запрошую і вас, хлопці, зайнятися творчістю. Намалюйте все, що згадається, все, що захочете про літо, покажіть свої вміння, проявіть фантазію. Вибирайте із запропонованих образотворчих засобів то, що вам знадобиться в роботі (кольорова масляна пастель, акварель, кисть № 6, лист А-3 або А-4 для акварелі). Сідайте зручніше і творіть (малювання за задумом, використання музичного фону).

Самостійна творча діяльність.

Після закінчення роботи малюнки вивішуються на стенд, діти розповідають, що вони зобразили, який малюнок сподобався і чому.

вихователь:

-Друзі, наша подорож по чарівній країні образотворчого мистецтва підійшло до кінця. Але ми не будемо надовго прощатися з художником Карандашкіним, і скоро знову вирушимо до нього в гості за новими враженнями і пригодами.

Художник Карандашкін:

-А я приготую вам нові історії, завдання, матеріали для вашої творчості, що б ваші роботи виходили ще більш красиві і виразні, що б вам завжди було цікаво приходити до мене в гості.





Конспект заняття «Подорож в країну образотворчого мистецтва. Техніка малювання олійною пастеллю і аквареллю »