• Хід заняття

  • Конспект заняття «Подорож у весняний ліс»




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір8.89 Kb.

    Олена Філіппова
    Конспект заняття «Подорож у весняний ліс»

    мета:

    Розвиток пізнавальної активності у дошкільників через пошуково-експериментальну діяльність.

    завдання

    Розвиток уваги, спостережливості, пам'яті, уяви.

    Розвиток координації руху.

    Розвиток мовленнєвої діяльності.

    виховні

    Уміння дітей працювати в колективі.

    Попередня робота: спостереження за змінами в природі на прогулянці, бесіди про пори року весна, про весняні місяці, ознаках весни, складання оповідань про весну, дидактичні ігри та читання художньої літератури.

    Матеріал: відео лист від домовичка Кузі, слайдовая презентація, відерце зі снігом, тазик з гарячою водою, скляна ємність, марля, коробочка з диском.

    Хід заняття:

    Діти заходять в групу.

    Вихователь: Доброго дня, хлопці, сьогодні до нас в групу прийшло відео лист, давайте його подивимося (Звернення до дітей від домовичка Кузі).

    «-Хлопці, ой біда, біда, біда не прийде весна сюди. Баба -Яга накоїла делов, замела своєю мітлою замела всі пеньки і Лісовик не може прокинутися, а поки він не прокинеться весна в лісі не настане. Ой біда, біда, біда. Допоможіть мені друзі знайти пеньок в якому Лісовик спить і розбудити його. А, щоб знайти пеньок, ось у на є частина карти із завданнями, якщо виконаєте всі завдання, то обов'язково знайдете іншу карту, яка допоможе нам йти далі ».

    Вихователь: Ось так справи, ну що хлопці допоможемо домовичка знайти Лісовика і розбудити ліс? Дивіться ворона нам частину від карти принесла (Слайд №1 карта).

    вихователь:

    Я пропоную вам відправитися в весняний ліс і допомогти Кузьо!

    Так що ж таке ліс?

    Ліс-зелене вбрання нашої землі

    Ліс-будинок для птахів та тварин

    Ліс-наше багатство

    Ліс-краса нашої природи

    Ліс - лікар, очищає повітря, дає кисень.

    Хлопці, а як ви думаєте, на чому можна подорожувати? (відповіді дітей). Я пропоную вам відправитися в подорож пішки.

    (Під музику з мультфільму дорослий промовляє слова, діти виконують дії)

    - Раз два три чотири п'ять!

    Ми йдемо в ліс погуляти,

    Покружляли, покружлявши,

    І в лісі ми опинилися!

    Ось ми з вами і на галявинці. Хлопці подивіться, баба - Яга залишила нам записку. (Слайд №2 Баба-Яга) Слухайте уважно. (на стіні розвішані моделі)

    Ось рогатка вам хлопці, щоб пташок постріляти.

    Ось вам галасливий пістолет, щоб звіряток полякати.

    Цим каменем важенним можна гнізда розоряти,

    Цією палицею - виручалкой все квіточки посшібать.

    Хлопці, правильно це? Поясніть, як треба правильно поводитися в лісі. Правила. (Голосно не розмовляти, не шуміти - щоб птахів і тварин не лякати; триматися всім разом - щоб не загубитися; акуратно ходити - щоб не поранитися.) Ось які ви молодці, правила поведінки в лісі знаєте. Дивіться, а ось і шматочок від нашої карти, тепер можна рухатися далі.

    Ми до лісовій галявині вийшли, піднімайте ноги вище,

    Через кущики і купини, через гілки і корчі.

    Ось ми і дісталися до наступної галявинки. Полянка: «Відгадай-ка»

    А тут нас зустрічає (Слайд №3 Мафанья).

    І він приготував для нас

    завдання - загадки

    1. Влітку біжить, взимку спить.

    Весна настала, знову побігла (вода)

    2. Тане сніжок, ожив лужок.

    День прибуває. Коли це буває (весна)

    3. Струмочки біжать швидше,

    Світить сонечко тепліше.

    Воробей погоді радий

    - Заглянув до нас місяць (Березень)

    4. Тут на гілці чийсь будинок

    Ні дверей в ньому, ні вікон,

    Але пташенятам там жити тепло.

    Будинок такий звуть (Гніздо).

    5. У занесених снігом купин,

    Під білою шапкою сніговий

    Знайшли ми маленька квіточка,

    Полузамёрзшій, ледь живий. (Пролісок).

    -А які ознаки весни ви знаєте? (Тане сніг, біжать струмки, день стає довшим, сонце яскравіше світить, прилітають з теплих країн птиці, прокидаються звірі після зимової сплячки, комахи, оживають рослини).

    Молодці, хлопці впоралися із завданням, а ось ще шматочок від нашої карти, давайте подивимося куди нам треба рухатися далі. Вперед.

    вихователь:

    Ми до лісовій галявині вийшли, піднімайте ноги вище,

    Через кущики і купини, через гілки і корчі.

    Ось ми і дісталися до галявини.

    Полянка: «Сонячна»

    - Хлопці подумайте і назвіть головну прикмету весни. Це те, що ми рідко бачимо взимку і нам його дуже не вистачає. (Слайд№4 Сонце)

    Правильно сонечко. Хлопці, а щоб нам швидше дістатися, сонечко приготувало для нас завдання. Навесні сонце тепле і, що відбувається з нашим білим снігом (він тане). А якщо сніг білий, то значить і чистий. Правильно?

    А давайте проведемо експеримент. Ось у нас відерце з білим і пухнастим снігом і він тане (проводимо експеримент). Робимо висновок, яка вода вийшла.

    Навесні природа прокидається від зимового сну. Як радіє все навколо теплому весняному сонечку.

    Д / гра: «Придумай слово». (Гра в колі, діти передають сонечко один одному, називаючи прикметники)

    Сонце навесні (яке)

    - весняне

    - жовте

    - тепле

    - добре

    - ласкаве

    - променисте

    - привітне

    - ясне

    - веселе

    -круглое

    -озорное

    Молодці, хлопці впоралися і з цим завданням, тепер сонечко буде гріти ще тепліше і ми зможемо швидше знайти і відкопати пеньок, де спить Лісовик, адже сніжок підтане поки ми дійдемо. А ось і частина нашої карти і ми можемо рухатися далі.

    вихователь:

    Ми до лісовій галявині вийшли, піднімайте ноги вище,

    Через кущики і купини, через гілки і корчі.

    Ось ми і дісталися до наступної галявинки.

    Полянка «Вспоміналка»

    Вихователь: Хлоп'ята подивіться, хто це (слайд №5 Кот баби-Яги)

    Він просить, щоб ми згадали прислів'я про весну, а ми їх знаємо? Давайте згадаємо.

    діти:

    Вода з гір потекла - весну принесла.

    Весняний день - що ласкаве слово.

    Березень з водою, квітень з травою.

    Матушка - весна всім красна.

    Побачив шпака - знай весна біля ганку.

    Грач на горі - весна на дворі.

    У березні і курка з калюжі нап'ється.

    вихователь:

    Хлопці, які ви молодці, скільки прислів'їв знаєте і завданням кота впоралися. Мені здається, що ми прийшли.

    Вихователь: Ось ми і дійшли до потрібного пенька, видно там спить Лісовик. А, як же нам сніг очистити, адже лопати ми не взяли. (Слайд№6 з Кузею)

    Звернення Кузі до дітей «Хлоп'ята, ви такі молодці, з усіма завданнями впоралися і Пеньок, де Лісовик спить знайшли, але, щоб його від снігу звільнити треба пограти з сонечком, щоб воно яскравіше гріло»

    Вихователь: А ми таку гру знаємо і з задоволенням пограємо з сонечком.

    «Сонечко»

    Сонечко, сонечко, (Діти стоять у колі, тримаючись за стрічку)

    Гори, гори ясно,

    Щоб не згасло. (Піднімають руки з стрічкою вгору.)

    Побіг в саду струмок, (Руки витягають вперед і роблять хвилеподібні рухи)

    Прилетіло 100 граків, (Руки в сторони і роблять хвилеподібні рухи.)

    А замети тануть, тануть, (Поступово присідають.)

    А квіточки підростають. (Піднімаються на носочки і тягнуться вгору)

    вихователь:

    -Чудово гра у нас вийшла. Подивіться, як сніг швидко танути став. Хлопці ви чуєте Лісовик прокидається (Слайд №7 Лісовик прокидається). Які ми молодці і допомогли Кузьо знайти пеньок і Лісовика розбудити. Дивіться, як у лісі стало весело. Яка пора року настає (весна (Слайд №8 сніг тане в лісі, №8 струмочки, квіточки).

    Але, а нам пора повертатися в групу з цього чудового, казкового лісу і будемо чекати, коли ж і до нас прийде справжня весна. (звучить музика з мультфільму)

    Від лісовій галявині вийшли, піднімайте ноги вище,

    Через кущики і купини, через гілки і корчі.

    Ось ми і дісталися до нашої групи. Чи всі ми на місці, нікого не залишили в казковому лісі? Хлопці, а що за коробочка у нас в групі? Давайте подивимося для кого вона?

    -Так, для дітей групи зірочки від домовичка Кузі. «За допомогу мені і всім жителем лісу, я дарую вам мультфільм про« Домовенка Кузю ».Ребята, хочете подивитися цей мультфільм, тоді я вас запрошу на перегляд.





    Конспект заняття «Подорож у весняний ліс»