• Хід заняття

  • Конспект заняття по сенсорному розвитку з дітьми раннього віку «Їжачки»




    Дата конвертації18.06.2017
    Розмір4,76 Kb.
    ТипЇжак. Все про їжаків і їжачків для дітей

    Євгенія Казакова
    Конспект заняття по сенсорному розвитку з дітьми раннього віку «Їжачки»

    Муніципальне бюджетне освітня установа

    дитячий сад №264 (МБДОУ №264)

    Конспект заняття по сенсорному розвитку з дітьми раннього віку «Їжачки»

    склала:

    Вихователь групи №3

    Казакова Е. В.

    цілі:

    • Працювати над закріпленням знання кольорів (червоний, жовтий, зелений, синій).

    • Навчити підбирати предмети (прищіпки) потрібного кольору за зразком, а потім за словесним описом; дрібну моторику рук.

    • Збагачувати словник дітей словами: «колір», «такий же», «не такий», «різні».

    Попередня робота: знайомство із зображенням їжачка на картинках; розучування вправи: «Зустрів ежонком їжак ...».

    Матеріал: Їжачки чотирьох різних кольорів з щільного паперу; прищіпки аналогічних квітів; іграшка «Їжак-мама»; дерева, місток (доріжка здоров'я).

    Хід заняття:

    Пальчикова гімнастика: (одночасний дотик кінчиками великих пальців)

    Зустрів ежонком їжак: правої і лівої руки кінчиків вказівних, середніх, «Здрастуй, братику! Як живеш? »Безіменних пальців і мізинців).

    Хлопці, сьогодні до вас в гості прийшла Їжачиха.

    Подивіться на неї. Яке у неї настрій?

    Діти: Сумне.

    Вихователь: А чому ви так вирішили?

    Діти: Очі сумні, руками очі закриває.

    Вихователь: Хочете дізнатися, що у неї сталося?

    Діти: Так.

    Вихователь: Їжачиха, розкажи нам з хлоп'ята, що у тебе сталося.

    Їжачиха: Як мені не сумувати. Прийшла зима, моїм діткам пора спати, а вони грали в лісі і всі свої голочки розгубили. Побігли шукати їх і зникли. І де ж їх тепер знайти?

    Вихователь. Хлопці! Що ж робити?

    Діти. Допомогти їжачиха знайти ежат.

    Вихователь. А що нам потрібно зробити?

    Діти. Піти в ліс.

    (Діти разом з вихователем йдуть по доріжці в ліс, обходять «перешкоди»).

    Вихователь. Ой, хлопці, а хто онде під кущиком сидить?

    Діти. Ежата.

    Вихователь. Ах ви, хулігани, хіба можна від мами тікати.

    (Кожна дитина бере їжачка, розглядає його. Вихователь з'ясовує у кожної дитини, якого кольору в нього їжачок).

    Вихователь. Дітки подивіться, а чого у ежат не вистачає?

    .Діти. голочок

    Вихователь. Ежата, а де ж ваші голочки?

    Їжачки. Не знайшли. Ми шукали, шукали і заблукали.

    Вихователь. Хлопці, ви хочете допомогти ежаткам?

    Діти. Так

    (спільно з вихователем шукають голочки. Підходять до великого куща, а під ним лежать «голки» (прищіпки).

    Вихователь. Подивіться хлопці, а які голочки все різні. Як же нам бути?

    (міркування направляються так, що б їжакові «прикололи» голки відповідного кольору)

    . Діти прикріплюють голки на спинку їжачка такого ж кольору, як і шубка у їжачка).

    Физкультминутка.

    «Їжачок чудачёк»

    Їжачок, їжачок чудачёк,

    Зшив колючий піджачок.

    Сто шпильок попереду,

    Сто голок позаду.

    Вихователь. Хлопці, які ви молодці. Ось наші ежата і одягли свої голочки.

    Їжачиха. Спасибі вам. Ви дуже допомогли мені і моїм діткам. За це я дарую вам зелену ялинку.

    Вихователь. Ой, яка тонка ялинка. У лісі росте багато ялинок. Великі, високі і стрункі. Давайте покажемо.

    (Діти випрямляються, ноги разом, руки - злегка розводять в сторони, долоні вперед).

    Вихователь. У ялини є ще й сестрички - ялинки. Вони трохи менше, але такі, ж стрункі. (Пропонує дітям прийняти правильну поставу, присідаючи).

    Вихователь. А ця ялинка зовсім маленька! Давайте перетворимося в маленькі ялиночки.

    (Діти сідають навпочіпки, спинка випрямлена, руки злегка розведені в сторони).

    Вихователь. Хлопці, подивіться, поки ми з вами грали, ежата заснули. Давайте акуратно покладемо їх у кошик і віднесемо мамі. Мама забере їх в ліс, спати.

    (Діти кладуть їжачків в кошик і віддають їжачиха).

    Вихователь. А що потрібно сказати мамі їжачиха?

    Діти. До побачення і спасибі за ялинку.

    Вихователь А що ми будемо робити з нашою ялинкою?

    Діти. наряджати!





    Конспект заняття по сенсорному розвитку з дітьми раннього віку «Їжачки»