Конспект заняття по пізнавальному розвитку в старшій групі «Звідки до нас хліб прийшов?»




Дата конвертації28.07.2017
Розмір5 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Любов Крисина
Конспект заняття по пізнавальному розвитку в старшій групі «Звідки до нас хліб прийшов?»

Мета: Дати дітям поняття, що хліб є щоденним продуктом.

Розповісти звідки береться хліб, як його роблять, хто його вирощує і пече.

Виховувати повагу до праці дорослих, дбайливе ставлення до

хлібу.

Обладнання: картинки, тарілка з борошном.

Збагачення словника: черствий, ароматний, апетитний, хлібозавод.

загадки

1. В день веселих іменин

Випікають хліб один

швидше називай

Випікають (коровай)

2. Маленька, здобне

колесо їстівне

Я один тебе не з'їм

Розділю хлопцям всім.

(Бублик)

3. Шматочки здобного тіста

Знайшлося для начинки місце

Усередині нього не буває порожньо -

Є м'ясо або капуста

(Пиріжок)

4. Солодкий, ніжний і повітряний

Він часом усім вам потрібен

Не одне адже торжество

Не минає без нього

(Торт)

5. Що на сковороду наливають

Так вчетверо згинають?

(млинець)

хід заняття

вихователь:

Хлопці, що ви сьогодні їли на сніданок?

Відповіді дітей:

вихователь:

А вчора? А що було на обід? Хлопці, меню весь час

змінюється, а який продукт постійно на столі і вранці і ввечері.

Відповіді дітей:

вихователь:

Правильно, кожен день у нас на столі в дитячому садку і вдома хліб. Хлопці, а ви любите хліб?

Відповіді дітей:

вихователь:

Який хліб ви любите?

діти:

Чорний білий

вихователь:

Давайте з вами подумаємо і назвемо яким буває хліб (смачний, м'який, черствий, білий, гарячий, свіжий, ароматний, апетитний)

Відповіді дітей:

вихователь:

Хліб буває різний, але він обов'язково смачний і корисний. Як ви думаєте, як хліб у нас виявився на столі?

Відповіді дітей:

вихователь:

А як він в магазин потрапив? Може хто-небудь розповість?

Відповіді дітей:

вихователь:

Спочатку зернятко хліба садять в землю. Спеціальними машинами, сівалками. Потім виростають отакі колоски.

Зерна збирають машини і відвозять на млин.

На млині зерна перемелюють на борошно.

А що роблю з борошна?

Відповіді дітей:

вихователь:

Подивіться у мене в тарілці борошно. Поторкайте її руками. Яка вона на дотик?

Відповіді дітей:

вихователь:

І з цієї муки на хлібозаводі печуть хліб, булки.

Физминутку «Колосок»

По весні поле зорали

Зерном поле засівали

сонце припікає

землю зігріває

Високо піднялися колоски

До сонечку тягнуться вони

вітер налітає

колоски качає

вправо пригнулись

вліво хитнулися

І ось дощик іде

Жито водицю п'є і п'є

Ось яка нива

До чого ж гарно!

вихователь:

Добре. Відпочили? Продовжимо наше заняття. А хто з вас бачив, як мама робить тісто? (Борошно, вода і т. Д.)

Відповіді дітей:

вихователь:

Подивіться, які потрібні компоненти. Давайте їх назвемо.

Відповіді дітей:

вихователь:

Коли тісто замішане, його кладуть в форму і ставлять в піч. Коли хліб готовий, то його вантажать в машини, і везуть в магазини. А що ще печуть з борошна?

Відповіді дітей:

вихователь:

Як ви думаєте, великий шлях робить зерно, щоб з нього вийшов хліб. Зараз ми подивимося, як ви уважно слухали

Гра «Склади правильно»

мета:

Розкласти картки і пояснити їх послідовність

вихователь:

Молодці. А зараз ми з вами займемося дослідницькою діяльністю. Ходімо в куточок спостережень. Подивіться, що тут?

Відповіді дітей:

вихователь:

Зараз ми з вами посадимо в три різних секції зерно, насіння томата і цибулі. А що потрібно для гарного росту рослин (вода, сонце)

Відповіді дітей:

вихователь:

А потім подивимося, що зійде швидше.

Залучити дітей до посадки

вихователь:

Наше заняття підійшло до кінця. Чим ми займалися? Вам сподобалось? Що нового дізналися?

Відповіді дітей:





Конспект заняття по пізнавальному розвитку в старшій групі «Звідки до нас хліб прийшов?»