• Хід заняття.

  • Конспект заняття по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «В світі кімнатних рослин»




    Дата конвертації28.06.2017
    Розмір6,91 Kb.
    ТипКімнатні рослини і квіти

    Надія Балаева
    Конспект заняття по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «В світі кімнатних рослин»

    Мета: Розширювати уявлення дітей про кімнатні рослини.

    Програмне зміст:

    - Ознайомити дітей з поняттям «кімнатна рослина»

    - Ознайомити з кімнатним цветком- фіалкою.

    - Закріплювати вміння поливати рослину з лійки, рихлити землю в горщику.

    -Вчити протирати листя вологою ганчірочкою, користуватися обприскувачем.

    - Продовжувати формувати у дітей інтерес до рослин.

    - Розвивати пізнавальну активність, уважність, мова, пам'ять.

    -виховувати дбайливе ставлення до рослин, бажання доглядати за ними.

    Матеріал до заняття:

    Кімнатні рослини: фіалка (квітуча і не квітуча., Фікус.

    Леечка з водою, паличка для розпушування, обприскувач для квітів, ганчірочка для протирання листя, молоток іграшковий, ложка.

    Лялька Марійка.

    Телефон, білий халат.

    Заготовки з кольорового паперу, ватман клей, кисті, клейонки.

    Попередня робота: 1) Спостереження за кімнатними рослинами, знайомство з методами догляду за квітами.

    2) Виконання дітьми трудових доручень.

    Хід заняття.

    Вихователь пропонує привітатися:

    Доброго ранку, очі (погладжуємо повіки)

    Ви прокинулися (робимо з вказівного і великого пальців «біноколь»)

    Доброго ранку, вушка! (погладжують долонями вуха)

    -Ви прокинулися (розставляють пальці, прикладають розчепірені долоні до вух)

    Доброго ранку, ручки! (гладять то одну, то іншу руку)

    -Ви прокинулись? (плескають у долоні)

    -З добрим ранком сонце! (руки вгору)

    -Я прокинувся (голову вгору)

    Далі вихователь просить дітей сісти красиво, ніжки «подружити», спинку випрямити. Тут в двері лунає стукіт: в гості прийшла лялька Машенька, в руках у неї квітка в горщику.

    Вихователь: - Хлопці, подивіться, до нас в гості прийшла Машенька. Машенька, а що у тебе в руках?

    Лялька: - Та сама навіть не знаю, що це таке. Подарували на свято, сказали, що це квітка. Тільки ось хіба бувають такі квіти? Це більше схоже на звичайну траву в горщику. Ось прийшла до вас, може, ви мені допоможете розібратися, що ж це таке? Може і правда квітка такий.

    Вихователь: - Машенька, ну звичайно, це квітка. Це кімнатна рослина. Хлопці, чи ростуть зараз на вулиці зелені рослини? (немає)

    -Чому не ростуть? (зима, холодно)

    -Правильно, рослини зеленіють зараз тільки в кімнаті, в теплі. І називаються тому - кімнатними.

    Їх маленькими садять в горщик, за ними доглядають, а потім вони виростають більшими і красивими. Давайте всі разом покажемо, як ростуть кімнатні рослини.

    Физкультминутка: діти присідають, повільно встають і тягнуться вгору, зображуючи, як росте рослина. Потім рослина набирає бутончік і розпускається квітка. (пальчикові вправу «Квітка»)

    Ось бутони, ось квітки

    Розпускають пелюстки.

    Повторити 2 рази.

    Діти сідають на стільчики.

    Вихователь: - Машенька, твоя квітка називається фіалка. Хлопці, давайте всі разом скажемо, як називається Машенькін квітка.

    (Фронтальне, індивідуальне, фронтальне закріплення назви кімнатної рослини.)

    Вихователь: - Ну ось, Машенька, запам'ятала, як називається твоє рослина?

    Машенька: - Ну начебто запам'ятала: фіалка

    Вихователь: - Машенька, подивися, адже у нас теж є фіалка!

    (на стіл ставиться квітуча фіалка)

    Машенька: - Але, це ж зовсім інша рослина. Он на ньому квіточки є, а на моєму немає.

    Вихователь: - хлопці, давайте всі разом уважно подивимося на ці дві рослини. Подивимося на їх листочки: однакові у них листочки або різні?

    (Діти відповідають, що листочки у рослин однакові)

    Вихователь: - Ось бачиш, Машенька, це теж фіалка, просто на ній вже з'явилися квіти.

    Машенька: - А моя фіалка теж буде цвісти?

    В: - ну, звичайно, Машенька. Просто за ним треба правильно доглядати. Наші хлопці тобі зараз про це розкажуть. Хлопці, як треба доглядати за рослиною, щоб воно росло великим, красивим, щоб на ньому з'явилися квіти?

    Діти відповідають, що рослина треба поливати.

    В: -Вибачте, будь ласка! У мене терміновий дзвінок! Хто говорить? Ой, здрастуйте шановний, Доктор Айболить. Уважно слухаю! Так-так, обов'язково передам!

    Вихователь переказує розмову з Доктором Айболітом, який подзвонив і нагадав про те, як правильно доглядати за квітами, щоб вони не хворіли.

    Діти переходять в «лікарню для кімнатних рослин»

    досвід:

    Вихователь показує, які квіти треба протирати від пилу вологою ганчіркою, які - обприскувати. Знайомить з новим інструментом - обприскувачем. Діти пробують самі.

    Вихователь звертає увагу дітей на те, що грунт в одному горщику тверда, щільна.

    -Що робити? Є секретна зброя від твердого ґрунту! Розпушувач!

    Вихователь показує новий інструмент, демонструє, як ним користуватися.

    Демонструє, як правильно поливати, нагадує, що багато води не потрібно лити. Діти називають знайомий інструмент-лійку.

    Проводиться індивідуальна участь в догляді за кімнатними рослинами, за схемами, які показує вихователь.

    Машенька: - я буду намагатися, доглядати за моїм квіточкою. Ой, тільки я знову забула, як називається моя квітка.

    В: - Хлопці, давайте всі разом нагадаємо Марійці, як називається її квітка.

    Д: -Фіалка!

    Вихователь: - Ну, що, Машенька, тепер запам'ятала як називається твоя квітка?

    Машенька: - Начебто запам'ятала - фіалка. Ну, я побіжу, буду свою квітку поливати, землю рихлити. Спасибі вам, хлопці.

    Машенька прощається з хлопцями, йде.

    Підсумок заняття: - Хлопці, про що ми з вами сьогодні говорили? Хто приходив до нас в гості? Що Машенька нам принесла? Як називається її квітка? (Діти відповідають) Як ви думаєте, Марійці сподобалося у нас?

    Дидактична гра «Що зайве»





    Конспект заняття по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «В світі кімнатних рослин»