Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом і розвитку мовлення в першій молодшій групі «Подорож Маші в зимовий ліс»




Дата конвертації19.06.2017
Розмір7,26 Kb.

Галина Мірошниченко
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом і розвитку мовлення в першій молодшій групі «Подорож Маші в зимовий ліс»

Конспект інтегрованого заняття з дітьми першої молодшої групи

по ознайомленню з навколишнім світом і розвитку мовлення

Тема: «Подорож Маші в зимовий ліс».

Вихователь: Мірошниченко Г. Е

2015р.

Мета: Розширити знання дітей про диких тварин лісу.

завдання:

освітні:

• Закріпити знання дітей про диких тварин;

Ознайомити дітей з повадками лисиці, білки ...;

• Вчити знаходити подібності та відмінності у зовнішніх ознаках тварин;

виховні:

• виховувати дбайливе ставлення до природи і до всього живого;

• виховувати почуття взаємодопомоги, дружби, підтримки;

Розвиваючі:

розвивати увагу, образне мислення, просторові уявлення, пам'ять, мова;

• координацію руху рук і очей, дрібну моторику руки;

Мовленнєвий розвиток:

• збагачувати словник новими словами;

• вчити відповідати повними реченнями;

розвивати зв'язну мова.

Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Безпека».

ПОПЕРЕДНЯ ПІДГОТОВКА:

-Читання віршів, оповідань;

-загадиваніе загадок;

-рассматріваніе альбомів, фото;

-дідактіческіе гри;

-разучіваніе физминуток;

- екскурсія, спостереження;

-сюжетно-рольові ігри.

Матеріал: Лялька Маша, відерце, м'які іграшки.

хід заняття

Вихователь: Хлопці, до нас в гості прийшла лялька Маша, вона запрошує нас на прогулянку в зимовий ліс. Маша прочитала в одній книзі, що в лісі дуже цікаво і красиво. Але вона боїться йти одна. Допоможемо Маші.

Звучить музика на екрані показуються картинки лісу.

Вихователь: Хлопці, ось ми і прийшли в ліс. Подивіться, яка краса. Що ми бачимо в лісі? (Дерева, сніг).

Вихователь: Сніг який? (відповіді дітей)

Вихователь: Правильно сніг дуже красивий, білий, сріблястий, блищить на сонці, переливається.

Вихователь: Хлопці, сніг їсти можна? Чому? (відповіді дітей)

Вихователь: Маша принесла нам відерце зі снігом. Хлопці, ми поки залишимо відерце, а потім подивимося, що станеться зі снігом.

Вихователь: Ми вирушаємо далі. Десь, десь на узліссі, з'явилися білі вушка. Хлопці, хто у нас там сховався за заметом (зайчик).

На столі замет, стирчать заячі вушка.

Вихователь: Зайчик дике або домашня тварина?

Вихователь: Який зайчик? (Боягузливий, спритний, красивий)

Вихователь: Яка шерстка у зайчика? (Біла, пухнаста, м'яка)

Вихователь: Хлопці, зайка влітку білий, а взимку сірий. А чому? (Щоб ховатися від вовка)

Вихователь: Чим харчується зайчик? (Кора, гілки, морква)

Вихователь: Хлопці зайчик замерз, давайте з ним пограємо.

Гімнастика «Зайка».

Зайчик білий сидить

І вухами ворушить.

Ось так, ось так

Він вухами ворушить (масажуємо вушка).

Зайчику холодно сидіти,

Треба лапочки зігріти.

Ось так, ось так

Треба лапочки зігріти (розтираємо долоньки).

Зайчику холодно стояти,

Треба зайчику поскакати.

Ось так, ось так

Треба зайчику поскакати (стрибаємо).

Зайчика вовк налякав!

Зайка тут же втік!

Вихователь: Хлопці, давайте скажемо зайчику поки, а нам потрібно йти далі.

Вихователь: По доріжці ми йдемо, дружно пісеньку співаємо.

Йдемо до дерева, де намальовано дупло.

Вихователь: Хлопці, хто тут живе? (Білка)

Я білка, веселий звірок, по деревах скок та скок.

Але взимку я змінююся, в шубку сіру переодягаюся.

Вихователь: Яка білка? (руда, пухнаста, маленька, спритна)

Вихователь: Як називається її будиночок? (Дупло).

Вихователь: Чим харчується білка? (Горіхами, грибами).

Вихователь: Взимку немає грибів, горіхів. Коли білочка ними запаслася? (Восени)

Вихователь: Хлопці, білочка хоче з нами пограти в гру «Чий хвостик?»

Гра «Чий хвостик»

Потрібно відшукати і докласти хвіст до зображення тварини.

Вихователь: Продовжуємо подорож. Тихіше, тихіше, що не галасуйте. У нірці хтось спить.

Підходимо до третього столу, там нора.

Вихователь: Хлопці, а хто може жити в цій норі? (їжак)

Вихователь: А чому їжачка взимку не видно? (він спить).

Взимку я міцно сплю,

Зарившись в теплу нору.

З літа жир свій копил, багато їв і багато пив.

Мені взимку одна робота - міцно спати і весни чекати!

Вихователь: Хлопці, який їжачок? (маленький, колючий, сірий)

Вихователь: Нехай їжачок спить, не будемо, його будить. Йдемо тихо далі.

Вихователь: Чийсь хвостик тут стирчить, звір лісовий вусами ворушить. Хитра шахрайка, руда головка. Хто ж це? (Лисиця)

Я зими не боюся, в шубу теплу ряжусь.

Хвіст красивий який - мені він подобається самій!

Живу в норі. Там сплю, відпочиваю, а потім полює починаю.

Шукаю мишку польову або живність яку.

Хочу зайця зловити, але не легко його не наздогнали!

Про це, напевно, мало хто знає, але і мені взимку важко буває.

Іноді бігаю цілий день, а їжі немає зовсім.

Вихователь: Хлопці, яка лисиця? (руда красива, хитра)

Вихователь: Ти сестричка, не сумуй, разом з нами пограй.

Гра «Сніжки»

Вихователь: Спасибі лисичка, але нам пора йти далі.

Йдемо до стільця, який накритий білою простирадлом.

Вихователь: Хлопці, барліг чий будинок? (Медведя)

Вихователь: Тихіше, тихіше, що не галасуйте, ви ведмедя не будіть. Мишка спить в своєму барлозі, до весни зовсім небагато.

Вихователь: Хлопці, а який ведмідь? (великий, кошлатий, клишоногий)

Вихователь: Давайте не будемо ведмедя будити, нехай спить у своїй барлозі Маша, нам пора повертатися в дитячий сад. Тобі сподобалася наша прогулянка?

Вихователь: Давайте подивимося, що стало зі снігом, який Маша принесла

і у що він перетворився?

А давайте проведемо досвід і подивимося чиста або брудна вода. Ми візьмемо білу тканину і через неї Переллємося воду в іншу баночку. Подивіться, яка брудна стала тканину.

Маша: Хлопці, а що ви дізналися нового, що побачили під час нашої прогулянки? Я за те, що ви зі мною прогулялися, я вам дарую лісові картинки. Дякуємо!





Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом і розвитку мовлення в першій молодшій групі «Подорож Маші в зимовий ліс»