• Хід заняття

  • Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім і розвитку мовлення в другій молодшій групі «Політ на повітряній кулі»




    Дата конвертації02.04.2017
    Розмір4,26 Kb.
    ТипПовітряні кулі. Сценарії свят, заняття

    Світлана Aксакова
    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім і розвитку мовлення в другій молодшій групі «Політ на повітряній кулі»

    Конспект заняття:

    2-а молодша група.

    Вихователь: Аксакова. СК.

    Освітні області: Комунікація, Познань.

    Розділи: Розвиток мовлення. Ознайомлення з навколишнім.

    Тема: «Політ на повітряній кулі».

    Мета: Тренувати дітей в правильну вимову звуків м, т, д.

    Сприяти вихованню інтонаційної виразності мовлення,

    закріплювати знання дітей про домашніх тварин і їх дитинчат.

    Розвивати психічні процеси дітей, увагу, пам'ять, мислення.

    Матеріал: Повітряна кулька, музичні інструменти (сопілка,

    дзвіночок, барабан), ключик, картинки з домашніми

    тваринами і їх дитинчатами, картки з дикими тваринами,

    будинок, дерево, іграшки тварин. музика «Політ

    на повітряній кулі »Дидюля

    Хід заняття:

    -Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в подорож. А на чому ми зможемо поїхати? (на машині, поїзді, літаку). Правильно, але ми сьогодні полетимо на повітряній кульці. Тримайтеся за мотузочку міцно, міцно що-б не впасти. Ми візьмемо з собою фотоапарат і все що побачимо цікаве будемо фотографувати. Потім проявимо фотографії та будемо в дитячому садку дивитися і згадувати як ми подорожували. Ну полетіли. Грає музика.

    Ось і наша перша зупинка.

    -Що це? Музичні інструменти.

    -Які, назвіть їх? (називають).

    -А давайте пограємо з вами гру, дівчатка будуть дудіти на сопілці ду-ду-ду, а хлопчики подзвенить як дзвіночки дзень-дзень-дзень. А потім поміняємося.

    А тепер всі разом побарабанить на барабані та-та-та. Молодці ви справжні музиканти. А зараз пограємо в гру «Заводний ляльки». Ви будете говорять ляльками, кого з вас я заведу ключиком той скаже чітко ма-ма, ма-ма.

    Далі діти зображують заводних тварин. Пограли, полетіли далі.

    Ось і друга зупинка. Цікаво хто в домі живе? Як дізнатися? (постукати і запитати).

    Голос з будиночка: - Те муркоче, то грає то кудись тікає, тікає далеко.

    А коли прийде назад то нявкає і з блюдця

    п'є молоко

    Хто це? Кішка.

    А кішка домашня тварина або дике? Домашнє.

    А які ви ще знаєте домашніх тварин? Собака, корова, кінь, свиня.

    А як звуть дитинчат тварин ви знаєте? Так. (показую картинки).

    У кішки - ... кошенята. У собаки. щенята і т. д. Молодці а тепер давайте скажемо як вони кричать.

    Корова - му-му-ууу (голосно, теля - мууууууу (тихо-ніжно).

    Собака гав - гав, щеня тяф-тяф. І т. Д. Ну полетіли далі.

    Ой, куди це ми потрапили? В ліс. А які тварини живуть в лісі? Дикі.

    Назвіть їх? Вовк, Лисиця, Ведмідь, Заєць. Давайте кожному дикій тварині підберемо дитинчати (Робота з картинками).

    Молодці хлопці. Це якісь тварини? Дикі. А де вони живуть? В лісі.

    Давайте пограємо в гру: «Мавпи».

    Ми веселі мавпи, а не просто дітлахи,

    Ми в долоні плескає і ногами тупає,

    Надуваємо щічки, скачемо на шкарпетках,

    І один одному навіть язички покажемо,

    Відстовбурчені вушка, хвостик на верхівці,

    Покачаємо головою, що за чудо ми з тобою.

    Хлопці дивіться поки ми з вами грали тварини заблукали і не можуть

    згадати де вони живуть. Вони просять допомоги. Давайте допоможемо їм, покажемо дорогу до будиночка домашнім тваринам і в ліс диким. (діти розставляють іграшки).

    Ну беріться за мотузочку від повітряної кульки і полетіли в дитячий сад. Грає музика «Політ на повітряній кулі» Дидюля.

    Ось ми і в групі.

    Аналіз і підсумок:

    Сподобалося вам подорож. Ми проявимо фотографії та будемо дивитися і згадувати нашу подорож на повітряній кульці.





    Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім і розвитку мовлення в другій молодшій групі «Політ на повітряній кулі»