• Хід заняття

  • Конспект заняття по мовному розвитку в середній групі «В гостях у лисички»




    Дата конвертації11.04.2017
    Розмір6,84 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Молчанова Олена
    Конспект заняття по мовному розвитку в середній групі «В гостях у лисички»

    Мета: формувати вміння переказувати художній твір за допомогою методу моделювання.

    завдання

    1. Освітні:

    вчити дітей відповідати повним пропозицією, активізувати словник, вчити вмінню співвідносити знакові символи з образами, називати характерні ознаки диких тварин.

    2. Розвиваючі:

    Розвивати зв'язне мовлення дітей, уміння міркувати, уяву, мислення, логіку.

    3. Виховні:

    Виховувати любов до російських народних казок, добре ставлення до тварин.

    Устаткування і матеріали: Мультимедіапроектор, комп'ютер, іграшка лисиці, декорації (дерева, фонограма «звуки лісу».

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент. Діти стоять у колі.

    Вихователь: ви все за руки візьміться, і один одному посміхніться.

    -Хлопці, ви любите подорожувати? Ми сьогодні з вами відправимося в казкову подорож. Знаєте куди? В казковий ліс, він чарівний. А шлях наш дуже складний, ми підемо по болоту, потрібно наступати строго на камінчики, а тепер по вузькій стежині (приставним кроком). Ось ми і в лісі. (звучить фонограма «звуки лісу», послухайте як птахи співають.

    2. Сюрпризний момент.

    Вихователь: Ой, дивіться, хтось сховався за ялинкою. (через ялинки видніється лисячий хвіст) Чий це хвіст? (Лисий) Як ви здогадалися. Що це лисиця? неї довгий, пухнастий, рудий хвіст).

    Лисиця: здрастуйте хлопці. Ви молодці, мене вгадали. Я прибігла сюди з казки. А ви знаєте, як мене в казках називають? (лисиця-Патрікеевна, лисичка сестричка, лісонька, ліса- всьому лісі краса). А. якби це був хвіст мого сусіда зайця? Чий це був хвіст? (заячий, а якби моєї сусідки білки? Чий це був хвіст? (Біличі).

    Лисиця: я така гарна, а хто мене зможе описати?

    3. Бесіда. - А тепер, хлопці, сідаємо на корчі (стільчики) і давайте спробуємо описати нашу гостю

    -Нікіта, що ти можеш розповісти про вовни лисиці? (шерсть у лисиці м'яка, пухнаста, руда.)

    -Добре, Лера, а що ти нам розкажеш про мордочці лисиці. (Мордочка у лисиці гостра, хитра, вушка гострі, схожі на трикутники.)

    -Молодець ,. А Ксенія розповість нам про хвості лисиці. (Хвіст у лисиці довгий, м'який, пухнастий.)

    -слав, а як ти думаєш, навіщо лисиці такий пухнастий хвіст? (Хвіст у лисиці довгий і пухнастий, щоб замітати свої сліди.)

    Молодець, Карина, а є у лисиці вороги? Хто?

    -Молодци хлопці. Лисиця прибігла до нас з казки, а в яких казках ми з вами зустрічали лисицю? (Лисичка зі скалочкой, Колобок, Теремок, Рукавичка.)

    -Так дійсно, в цих казках ми зустрічаємо лисицю, але наша гостя прибігла з казки, де образила зайця і вигнала його з будиночка. (Заюшкина хатинка.)

    4. Физминутку.

    - Правильно, хлопці, лисичка бачить, що ви втомилися і хоче з вами пограти. Хочете пограти з лисицею?

    -Тоді встаємо в коло.

    Гей, хлопці, що ви спите,

    Нам тварин покажіть.

    У лисички гострий ніс,

    У неї пухнастий хвіст.

    Шуба руда лисиці

    Невимовною краси.

    Лисиця по лісу походжає

    Шубу руду погладжує.

    Заєць лісом скакав,

    Заєць корм собі шукав.

    Раптом у зайця на маківці

    Піднялися як стрілки вушка.

    Зайчик стрибнув, повернувся

    І під деревом зігнувся.

    Виліз ведмедик з барлогу,

    Розминає мишка ноги,

    На носочках він пішов

    І на п'ята потім.

    5. Моделювання казки. - Ось ми трохи відпочили, а зараз, лисичка, наші хлопці розкажуть казку про тебе. (сідайте)

    На столах листи з колами, на дошці теж лист з колами.

    У вас лежать листочки. Які геометричні фігури намальовані? Діана порахуй, скільки кіл?

    - Хлопці давайте згадаємо казку «Зайчикова хатинка». Микита, розкажи, як можна почати казку?

    - Правильно, а тепер намалюй лисичку. Що відрізняє лисицю від інших тварин?

    - Давай на першому колі покажемо, що це лисиця, намалюємо гострі вуха і довгу мордочку.

    - А що є у зайця, чого немає у інших героїв нашої казки?

    - Правильно, давайте намалюємо нашому зайцю довгі вуха.

    -Ксенія, що ж сталося далі?

    - А що відрізняє собаку в нашій казці?

    - Правильно, давайте домалюємо нашої собаці хвіст колечком.

    - Розкажи нам казку далі Андрій.

    - Лера, що ми домалюємо, щоб показати, що це ведмідь?

    - Правильно, намалюємо маленькі круглі вуха.

    - Чи продовжить казку Діана.

    - Слава, а що є у півника особливого?

    - Правильно, намалюємо нашому петушку гребінець, можна підмалювати дзьоб.

    - Якими словами можна закінчити казку?

    6. Підведення підсумків.

    - Молодці, хлопці, ви добре пам'ятаєте казку «Зайчикова хатинка» А чому вона нас вчить? (бути добрими, чесними, вчить дружити з усіма)

    Лисиця: я все зрозуміла, я стану краще, я буду дружити з усіма звірами.

    - Ну а нам пора прощатися, нам пора повертатися в дитячий сад. До побачення лисиця!

    Конспект занятия по речевому развитию в средней группе «В гостях у лисички»




    Конспект заняття по мовному розвитку в середній групі «В гостях у лисички»