• Хід заняття

  • Конспект заняття по аплікації в старшій групі «Живі долоньки Доктора»




    Дата конвертації10.08.2019
    Розмір4.87 Kb.
    ТипТемочка

    Гильметдинова Ельвіра Наильевна
    Конспект заняття по аплікації в старшій групі «Живі долоньки Доктора»

    Мета: Розширити і уточнити знання дітей по темі «Професія. Доктор »; Формувати елементарні уявлення про медичну допомогу. Продовжувати вчити акуратно наклеювати деталі спираючись на зразок; Продовжувати вчити орієнтуватися на аркуші паперу; продовжувати вчити дітей користуватися клеєм, пензликом, серветкою в ході виготовлення аплікації; розвивати увагу, пам'ять, мислення, спостережливість, моторику; виховувати повагу до праці дорослих; Дбайливе ставлення до своєї творчості.

    Попередня робота: Розгляд картинок по темі: «Професії», читання віршів про професії «Доктор», читання казки «Айболит» Чуковський і розгляд ілюстрацій з книги, відгадування загадок по темі: «Професії», екскурсія в мед. кабінет дитячого садка.

    Матеріал: Клейонки, простий олівець, кольоровий папір (чорний, білий, червоний синиць колір, ластик, ножиці, клей, кисті, фломастери (червоний і чорний колір, картинки із зображенням докторів, музика мелодія.

    Хід заняття:

    - Хлопці до нас сьогодні прийшов лист від Айболита, він пише в своєму листі що йому потрібна допомога і просить нас відправити до нього помічників лікарів на острів Лімпопо.

    - Давайте ми з вами згадаємо які там живуть тварини? (Відповіді дітей).

    - Ми з вами недавно читали казку про цей острів, де всі тварини чекали одну людину. Кого вони чекали?

    -Правильно, Айболита.

    - Навіщо тварини чекали Айболита?

    - Уявляєте вони знову захворіли, і вилікувати їх зможе тільки Айболить. Але на жаль наш Айболить не може один впоратися і йому потрібні помічники такі ж доктора як він.

    - Давайте допоможемо йому і відправити до нього помічників!

    - Зараз кожен з вас зможе їм допомогти, давайте зробимо своїх Айболитів докторів і відправимо їх до хворих тварин на острів Лімпопо!

    А для того щоб нам зробити помічників нам потрібно відправити в майстерню, а що б туди потрапити потрібно вимовити чарівні слова.

    -Бамбара, ЧУФАРОВ, лорик, yoрікі, пікапу, трікапу, спорікі, Моріки.

    Давай разом зі мною голосно вимовив ці слова.

    -Бамбара, ЧУФАРОВ, лорик, yoрікі, пікапу, трікапу, спорікі, Моріки.

    (Виключається світло, вкл. Мелодія чарівництва).

    Вмикається світло.

    -Ось ми і на місці.

    Діти сідають за столи. На столах лежать листи кольорового паперу, елементи для аплікації, клей, пензлики, тканинні серветки для видалення зайвого клею. Повторення правил використання клею і серветок.

    Послідовність роботи:

    Спочатку обводимо долоньки (червоні і сині, потім вирізаємо приклеюємо, потім очі, носик, ротик, шапочки. А після фломастером малюємо вії і червоний хрест на шапочках.

    Пізніше за бажанням дітей додають щось своє.

    Фіз. Хвилинка. «Африка»

    1. Вправи для кистей рук.

    У жарких країнах (легкими рухами пальців проводити по столу)

    Носороги (руки поставити на зігнуті розчепірені пальці)

    Просто ходять по дорозі (руками руху вперед).

    Мокнуть в річці бегемоти (долоні вгору, стискаємо і разжимаем пальці,

    Леви виходять на полювання (розкривати пальці віялом,

    Крокодили (розкривати з'єднані у зап'ясть руки,

    Мавпи (руки приставити до голови, показати вуха,

    Зебри - жителі савани (розчепірені пальці стрибають по столу,

    І тропічні птахи (великі пальці переплести і махи долонями, -

    Є чому тут дивуватися з (долоні перевертати догори-вниз!

    -Хлопці які у вас гарні вийшли доктора. Скільки тепер багато помічників є у Айболита.

    -Вам сподобалося допомагати хлопці?

    -Айболіт дуже радий тому що відправили до нього стільки помічників. Він каже вам спасибі і в подарунок прислав вам смачні сюрпризи. (банани).

    Конспект занятие по аппликации в старшей группе «Живые ладошки Доктора»




    Конспект заняття по аплікації в старшій групі «Живі долоньки Доктора»